Juniorka slaví další výhru! Poradila si i se žďárskými Plameny

Juniorům se prozatím daří navázat na vynikající výsledky z předešlé sezony. Svou třetí letošní výhru v řadě přidali v utkání proti Žďáru nad Sázavou, v němž před zraky domácích diváků poměrně hladce zvítězili vysoko 7:1. Vítězství svému týmu vystříleli především dvougólový Tomáš Rod a kanonýr Dmytro Torba, který si stejně jako v předchozím zápase připsal hattrick.
Liga juniorů - sk. Střed, 3. kolo, pá 30.9.2016, Zimní stadion Písek
Žďár nad Sázavou
7:1
2:0, 2:1, 3:0
Branky a nahrávky: 4. Rod (Duchoň, Strnad), 15. Torba, 31. Torba (Duchoň, Koutenský), 38. Rod (Duchoň, Torba), 42. Torba (Rod, Strnad), 49. Koutenský (Bárta, Marek), 56. Marek (Skala, Telúch) – 37. Nedvěd Rozhodčí: Růžičková – Tvrdík, Rubáš Vyloučení: 3:2 Využití: 0:0 V oslabení: 0:0 Diváci: 69 Průběh utkání: 2:0, 4:1, 7:1
Písek: Kadlec (Brož) – Švagr, Frühauf, Koutenský, Dvořák, Kozák, Kříž, Stodolovský, Hanus – Jiřinec, Klas, Tomáš, Bárta, Rod, Duchoň, Skala, Strnad, Javůrek, Torba, Kastner, Marek, Telúch
Žďár nad Sázavou: Neubauer (Peška) – Klíma, Jankovský, Geba, Macky, Cibula, Kašpar, Prchal, Šmída, Luráš, Nedvěd, Spurný, Machovec, Rozmarín, Faizrakhmanov

Na první branku třetího mistrovského utkání nemuseli domácí fanoušci čekat příliš dlouho. Již ve čtvrté minutě totiž nasměroval svůj tým k vítězství Tomáš Rod, poté co prokázal svou zručnost a šikovně přizvedl kotouč, čímž poměrně snadno překonal hostujícího gólmana. Na střelecký úspěch hráčů IHC se zanedlouho pokusil odpovědět Michal Nedvěd, který však na připraveného Kadlece nevyzrál a spálil tak jedinou větší šanci Plamenů v úvodním dějství. V koncovce následně zaváhal i písecký Dmytro Torba, jemuž se ale posléze podařilo složit reparát. Nejprve se odpoutal od domácí obrany, nicméně Neubauer jeho úmysl přečetl. Z gólu se radoval až o několik minut později, když se prosadil parádní střelou z otočky. Ačkoliv byli domácí jednoznačně aktivnějším celkem, žádnou další trefu se jim v rámci této dvacetiminutovky přidat nepodařilo.

Druhá třetina zápasu přinesla radost na střídačky obou dvou mužstev, a to i navzdory velké pasivitě hostů, pro něž bylo po většinu času téměř nemožné dostat se do útočného pásma. V polovině klání se ke kotouči dostal před bránou dobře pracující Jiří Duchoň, který okamžitě po jeho získání nahrával osamocenému Dmytru Torbovi, na nějž zívala odkrytá klec. Jako další pálil ostrými Michal Nedvěd, jenž se postaral o čestný zásah Žďáru. Dále již následovala pouze další, v pořadí celkem čtvrtá přesná rána domácích, o níž se zasloužil Tomáš Rod, potom co uklidil do brány perfektně načasovanou přihrávku svého spoluhráče.

Třetí perioda měla při takřka rozhodnutém stavu utkání vcelku poklidný a zřejmý průběh. Zatímco hráči v červených dresech marně hledali sílu ke vzdoru, Písečtí s chutí dokonali to, co začali. Svůj hattrick velice rychle dovršil Dmytro Torba, na jehož střelu nebyl Neubauer schopen jakkoliv reagovat. Chuť zapojit se do ofenzivy dostal chvíli poté i David Koutenský, který svou pohotovou reakcí na prudký pas od Františka Bárty přidal šestý gól Písku. Závěr zápasu patřil už jen Vojtěchu Markovi, jemuž se ze vzduchu podařilo s lehkostí sklepnout puk za brankovou čáru.

Radek Volf, trenér Písku: "Soupeř první třetinu dobře bruslil, my jsme hodně předržovali puky a ulehčovali jsme Žďáru hru. Od desáté minuty druhé třetiny jsme si začali vypracovávat celkem jasnou převahu - zápas mohl skončit klidně větším rozdílem. Teď nás čeká utkání v Kolíně, jsem zvědavý, co nás tam čeká."