Juniorka ukončila sérii proher výhrou nad Žďárem nad Sázavou

P í s e k - Písecká juniorka se poprvé po Vánocích ukázala na domácím ledě, kde porazila SKLH Žďár nad Sázavou 4:2. V první třetině otevřel skóre zápasu Tomáš Jícha. V dalším průběhu se z domácího mužstva trefili také hráči Zdeněk Javůrek, Milan Silbernágl a Marcel Dvořák, za soupeře ze Žďáru zkorigovali Daniel Mach a Josef Hron. Písek touto výhrou ukončil sérii šesti proher v řadě, na výhru již dokonce čekal deset utkání.
Liga juniorů, sk. B, 23. kolo, ne 10.1.2010, KOMTERM ARENA
Žďár nad Sázavou
4:2
1:0, 2:1, 1:1
Branky a nahrávky: 12. Jícha (Durčák), 31. Javůrek (Dvořák), 39. Silbernágl (Vlček, Homola), 60. Dvořák (Javůrek, Gába) - 40. Mach (Sedlák), 47. Hron (Dobiáš). Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 73. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2.
Písek: Pavlů - Furch, Mečíř, Silbernágl, Hlinka, Srb, Gába, Durčák, Javůrek, Jícha, Žemlička, Jirků, Tajbl, Tolinger, Vlček, Homola, Dvořák
Žďár nad Sázavou: Sláma - Dobiáš, Klíma, Mahel, Sedlák, Hron, Šír, Wasserbauer, Slavík, Horný, Kunstmuller, Šimon, Jícha, Mach

Na začátku utkání se Písek dostal do tlaku. Získal z něj příležitost přesilové hry, kterou ale v úvodní gól neproměnil. To se povedlo až Tomáši Jíchovi, jenž otevřel skóre zápasu ve 12. minutě. V dalších minutách si připsal na své konto domácí gólman Aleš Pavlů pár vynikajících zákroků. Poté se dostal do šance Zdeněk Javůrek, ale v poslední chvíli mu selhala hokejka. V dalším průběhu se povedlo hostům prostřelit píseckého brankáře, ale gól rozhodčí neuznal kvůli postavení hráče v brankovišti. Následovalo oslabení píseckých hráčů, při němž hosté vyslali jedinou nebezpečnou střelu, která ale mířila do tyče. V poslední minutě se dostal do šance aktivní Zdeněk Javůrek, ale nedokázal prostřelit hostujícího gólmana.

Začátek druhého dějství se vydařil lépe domácím, kteří svoji převahu vyjádřili až ve třicáté minutě, kdy se mohl radovat z druhého gólu Zdeněk Javůrek. Poté se dostal do úniku hostující Ugo Dobiáš, ale písecký gólman ho vychytal bez větších problémů. Další minuty patřily opět domácímu brankáři, který předvedl pět perfektních za sebou jdoucích zákroků. Nakonec se Písek dočkal třetího gólu. V přesilové hře se prosadil kapitán písecké juniorky Milan Silbernágl. Radost ze třígólového náskoku netrvala dlouho, protože hostující Daniel Mach brzy snížil na 1:3.

Většina času třetí třetiny patřila hostům, který se dostali do neúprosného tlaku, ale vstřelit kontaktní gól se jim povedlo až v sedmačtyřicáté minutě. Po gólu se hra rozhárala, ale přesto pokračoval tlak hostů. Na konci žďárský trenér odvolal svého gólmana, ale to neudělal dobře, protože se do úniku dostal Marcel Dvořák. Tento písecký hráč ranou do prázdné branky poslal hostující tým na cestu domu s prázdným bodovým ziskem.