Juniorka ve šlágru kola padla v prodloužení

V pátek se odehrálo další kolo Ligy juniorů. Na písecký led dorazil tým ze skupiny Východ – druhá Technika Brno. Utkání slibovalo vyrovnanou a tuhou bitvu a aktéři tohoto zápasu to jasně potvrdili. Po šedesáti odehraných minutách byl stav nerozhodný 2:2, a tak muselo rozhodnout prodloužení. V nastaveném čase se do brejku dva na jednoho dostal celek z Brna, který nekompromisně trestal, a tak u řeky Otavy zůstal pouhý bod. Za Písek se prosadili Hála a Dubský.
Liga juniorů 2021/2022, 35. kolo, pá 4.2.2022, Písek, Zimní stadion
Technika
2:3p
0:0, 1:1, 1:1 - 0:1
Branky a nahrávky: 21. Hála (Dubský, Hrakholski), 41. Dubský (Hála, Hrakholski) – 36. Vlach (Adam, Pospíšil), 42. Holcman (Pospíšil, Vlach), 63. Vlach (Fornál, Čoupek). Rozhodčí: Němec – Hošťálek, Kaiser. Vyloučení: 1:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 69. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3.
Písek: Lokajíček (Kadlec) – Hail, Polák, Dohnal, Kulvejt, Kurfürst (C) – Hollar (A), Lechnýř, Kovařík, Sládek, Pitel, Koška, Hlaváček, Hála, Ryba, Hrakholski, Mikeska, Dubský
Technika: Nešpůrek (Skoupý) – Svoboda, Kubica (A), Mrkvica, Holcman, Žák, Fojt, Blaško (A) – Fornál, Trögner, Adam, Vlach, Sever, Růžek, Líska, Pospíšil, Čoupek (C), Lajoš

Počátek první části byl vyrovnaný a oba týmy se dostávaly do šancí, avšak s přibývajícím časem měl ze hry více domácí mančaft, který aktivně hýřil v útočném pásmu a pokoušel se překonat brankáře Nešpůrka. Brankář Techniky ale po celých šedesát minut předváděl klíčové a důležité zákroky a zhatil například ukázkové sólo v podání Richarda Pitla. V první třetině se skóre neměnilo.

Králové do druhého dějství vstoupili snově, neboť po osmačtyřiceti odehraných vteřinách se prosadil šikovný útočník Daniel Hála. Technika se ale nevzdávala a inkasovaná branka hokejisty z Brna naopak rázně povzbudila. Obrovskou příležitost k vyrovnání měl Alex Sever, který se dostal do drobného úprku, ale na brankáře Lokajíčka recept nenašel. Pět minut před koncem ale předvedl hostující tým skvělou kombinaci. Pospíšil poslal vzdušnou přihrávkou kotouč na modrou čáru, kde stál Adam, který z první posunul puk do jízdy na Andreje Vlacha, jenž jel následně sám na brankáře a nekompromisně zavěsil.

Ve třetí třetině padla opět rychlá branka, tentokrát již po devatenácti vteřinách. Jihočeši vyhráli vhazování v útočném pásmu a k rychlé střele se dostal Alois Dubský, který překonal brankáře Nešpůrka. Technika ale rychle odpověděla, když brejkovou situaci úspěšně zakončil Josef Holcman střelou zápěstím. Krátce na to se skóre mohlo opět měnit, když se Písek dostal do přečíslení tři na jednoho, ale Hrakholskimu střela vůbec nesedla. Pět minut před koncem třetí periody mohla vzniknout pro domácí hokejisty pohroma, když kapitán Techniky Čoupek obral píseckého beka o puk a vyrazil osamocený směrem k písecké svatyni. Lokajíček ale vytáhl veledůležitý zákrok a udržel nerozhodný stav. Čoupek byl blízko k brance i třicet vteřin před třetí sirénou, když se opět dostal do samostatného úniku. Střelec pálil mezi nohy brankáře Lokajíčka, který zaklapl betony a následně došlo k posunu branky a zřejmě kotouč přešel za brankovou čáru. Rozhodčí ale rozhodli, že branka neplatí, a tak se pokračovalo za stavu 2:2

Šlo se na prodloužení, ve kterém si vedla lépe Technika Brno. Jihomoravané se dostali do přečíslení dva na jednoho, Fornál přenesl kotouč na hůl Andreje Vlacha, který ranou z první poslal kotouč do šibenice a rozhodl, že do Brna odcestuje bonusový bod.