Juniorka vyválčila v Ústí výhru po nájezdech!

Písecká juniorka odcestovala k dalšímu kolu Ligy juniorů do Ústí nad Labem. Jihočeši po první třetině prohrávali o dvě branky. V prostřední části se Písek prosadil třikrát a dostal se do jednobrankového vedení. Ústí ještě dokázalo odpovědět a do třetího dějství se šlo za nerozhodného stavu 3:3. Osm minut před koncem se prosadili domácí a už to vypadalo, že uhájí těsný rozdíl. Proti byl ale Marcel Kříž, který gólem v 57. minutě dovršil hattrick. Prodloužení branku nepřineslo, a tak o vítězi musela rozhodnout dovednostní disciplína - samostatné nájezdy. V nich byl úspěšný pouze jediný střelec, písecký Yahor Hrakholski, který rozhodl, že bonusový bod poputuje do Písku.
Liga juniorů 2021/2022, 34. kolo, ne 30.1.2022, Ústí nad Labem, Zimní stadion
Ústí nad Labem
4:5sn
2:0, 1:3, 1:1 - 0:0
Branky a nahrávky: 12. Svoboda (Klatt, Filip), 18. Gašpar (Bartoň, Tomšík), 39. Gašpar (Svoboda), 53. Gašpar (Svoboda, Filip) – 22. Kříž (Sochor, Pitel), 28. Hollar, 38. Kříž (Hollar, Sochor), 57. Kříž (Hail, Pitel), rozh. náj. Hrakholski. Rozhodčí: Dyršmíd - Toman, Goltsch. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 56. Střely na branku: 20:33. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 4:3, 4:5.
Ústí nad Labem: Štěpka (Tuček) – Polata (C), Klatt, Tomšík, Vlach, Bartoň, Kuchler, Česnohlídek – Svoboda (A), Gašpar, Macek, Filip, Kredl, Tot, Nedoma (A), Hurný, Koval
Písek: Kadlec (Císař) – Kulveit, Hail, Dohnal, Kurfürst (C) – Dubský, Sládek, Hapka, Kříž, Hlaváček, Hrakholski, Kovařík, Ryba, Lechnýř, Hollar, Sochor, Pitel, Mikeska