Juniorská přestřelka se sladkou příchutí pro Písek!

Písečtí junioři v neděli odpoledne hostili třetí Chrudim. Jihočeský klub vedl po dvou třetinách 5:1, avšak celek z Chrudimi nehodil ručník do ringu a bojoval dál. Chrudimští ve třetí periodě nasázeli čtyři branky, Písek dvě. Králové nakonec zvítězili těsně o dva góly. Hattrickem se blýskl útočník Jaroslav Kreuzman, který ho zkompletoval v průběhu první části.
Liga juniorů 2021/2022, 39. kolo, ne 20.2.2022, Písek, Zimní stadion
Chrudim
7:5
4:1, 1:0, 2:4
Branky a nahrávky: 3. Kreuzman (Pitel), 7. Hála (Lechnýř, Kulvejt), 14. Kreuzman (Hail, Pitel), 17. Kreuzman (Pitel, Hollar), 35. Hrakholski (Dubský, Kulvejt), 43. Pitel (Kreuzman, Hollar), 56. Hrakholski (Hála, Kulvejt) – 14. Prýl (Burda), 43. Hykl (Votava, Felcman), 53. Dvořák (Felcman, Hykl), 59. Hykl (Votava), 60. Jaša (Burda, Hrdlička). Rozhodčí: Němec – Štofa, Tuháček. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 65. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1, 6:3, 7:3, 7:5.
Písek: Lokajíček (Kadlec) – Dohnal, Kurfürst (C), Hail, Kulvejt, Polák – Sochor, Lechnýř, Mikeska, Sládek, Andrle, Hála, Hrakholski, Dubský, Kreuzman, Hollar (A), Dubský, Pitel, Kříž
Chrudim: Červinka (Kindl) – Bárta, Hrdlička, Prýl (C), Dvořák (A), Vašíček – Helikar, Felcman, Jaša, Hykl (A), Pilař, Kubant, Štrup, Burda, Panchartek, Macas, Votava, Kubíček

Již ve třetí minutě otevřel skóre Jaroslav Kreuzman, jehož střela na bližší tyč se shledala s úspěchem. Po pár minutách se domácí lavice opět radovala, když Daniel Hála uspěl v souboji tváří v tvář brankáři. Následovala dobrá pasáž hostujícího mužstva, kdy jejich snaha byla přetavena v gól, o který se postaral kapitán týmu Adam Prýl. Během několika vteřin si ale domácí vzali vedení o dvě branky zpět, když se podruhé v utkání prosadil Jaroslav Kreuzman. Zmíněný hokejista se prosadil ještě čtyři minuty před první sirénou a zaznamenal hattrick.

V prostřední periodě se hrál otevřený a rychlý hokej, avšak nebyla k vidění žádná průlomová situace. Skóre ve druhé třetině se měnilo pouze jednou, a to po gólu Yahora Hrakholskiho, který poslal puk přímo mezi nohy brankáře Červinky.

Zkraje závěrečného dějství se na listinu střelců zapsal také Richard Pitel. Na tuto rychlou branku Chrudim ještě rychleji odpověděla. Milan Hykl se ujal kotouče a po pravém křídle se dostal až před brankáře Lokajíčka. Chrudimský kanonýr nalezl skulinku mezi betony a vrátil svému týmu naději. Značnou vzpruhou pro hosty byl gól v přesilové hře, když od modré propálil Matěj Dvořák vše, co mu stálo v cestě. Následně se ale v přesilovce prosadil i domácí tým, druhou branku v utkání zaznamenal Yahor Hrakholski. Chrudimští ale udeřili při vlastním oslabení, přečíslení dva na jednoho přesnou ranou zakončil Milan Hykl. Necelých dvacet vteřin před koncem utkání upravil na konečných 7:5 Tomáš Jaša střelou z levého kruhu.