Juniorské derby zvládl lépe písecký tým

Písečtí junioři mají za sebou další vydařené utkání. V páteční večer je čekal zápas proti Vajgaru. Jindřichohradecké mužstvo nastoupilo se třinácti hráči, včetně brankářů. Téměř celý zápas se hrálo na jednu branku. Už první třetina naznačila, které mužstvo by se mohlo po zápase radovat. Po brankách Pavlíčka, Bernada a Dietze vyhrál Písek úvodní část 3:0. Ve druhé periodě písecký tým přidal další dva góly a do třetí třetiny nastupoval s pětibrankovým náskokem. Ve třetí části si naši junioři pojistili své vítězství a přidali další tři branky. Písecká juniorka tedy zvítězila 8:0, po třetinách 3:0, 2:0, 3:0. Povedené utkání odehráli: Lukáš Mečíř (2+2) a Jakub Bernad (1+3.)
Liga juniorů, sk. B, 31. kolo, pá 19.2.2010
Jindřichův Hradec
8:0
3:0, 2:0, 3:0
Branky a nahrávky: 9. Pavlíček (Mečíř), 14. Bernad (Dietz), 17. Dietz (Bernad), 25. Durčák (Bernad, Mařík), 32. Mečíř (Srb, Furch), 43. Mečíř (Pavlíček, Srb), 44. Furch (Bernad), 60. Durčák (Mečíř). Rozhodčí: Dvořák - Polonyi, Flégl. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 48. Průběh utkání: 0:0, 8:0.
Písek: Pavlů, Kafka – Furch, Bernad, Silbernágl, Hlinka, Mařík, Tollinger, Kučera, Pavlíček, Mečíř, Žemlička, Srb, Durčák, Koloušek, Dietz, Křišťan.
Jindřichův Hradec: Podskalský, Krásný - Slavík, Pospíchal, Koller, Miler, Vácha, Schmidt, Körner, Novák, Janeček, Bryol, Kubín.
Hned v úvodu zápasu Diez ohrozil jindřichohradeckého brankáře tvrdou střelou, Podskalský zasáhnul levým betonem. V páté minutě Silbernágl tečoval puk, Podskalský spodek své brány dobře pohlídal. V následujících minutách se hrálo dlouho bez přerušení. V čase 8:18 David Pavlíček vypálil z kruhu, jeho projektil skončil pod horní tyčí, 1:0. V desáté minutě Pospíchal zkusil štěstí od modré čáry, písecký brankář byl na svém místě. O minutu později Mařík a Durčák zavařili hostujícímu brankáři, ten pokusy obou domácích hráčů ustál. Ve třinácté minutě Křišťan uniknul jindřichohradecké obraně, Podskalský vytáhnul efektivní zákrok. V čase 13:32 Jakub Bernad vystřelil z kruhu, jindřichohradeckému brankáři kotouč propadnul mezi lapačkou a betonem, 2:0. V čase 16:50 se Stanislav Dietz prokličkoval hostující obranou a své sólo zakončil přesnou střelou pod horní tyč, 3:0. Minutu před koncem první části se Pavlíček natlačil až před brankáře, Podskalský stál na svém místě.

Úvodní třetinu vyhráli hráči Písku 3:0. Téměř celou dobu se hrálo na jednu bránu. Jindřichohradečtí hráči nijak vážněji neohrozili píseckého brankáře.

Ve dvacáté třetí minutě se Körner prokličkoval až před Pavlů, který střelu jindřichohradeckého hráče zlikvidoval. V čase 24:59 Jindřich Durčák poslal Písek do čtyřbrankového vedení. O tři minuty později Bernad dorážel na Podskalského, ten ataky domácího hráče ustál. Ve dvacáté deváté minutě se Schmidt ocitnul v samostatném úniku, kličkou na Pavlů nevyzrál. O minutu později Pavlíček vystřelil z otočky, jindřichohradecký brankář stál na svém místě. V čase 31:51 Lukáš Mečíř inkasoval ideální přihrávku, po které zakončoval do odkryté klece, 5:0. Ve třicáté sedmé minutě se v solidní šanci ocitnul Mařík, ale Podskalský byl pozorný. O chvíli později se Dietz dostal přes dva hostující obránce, zastavil ho až jindřichohradecký gólman. Necelou minutu před koncem druhé třetiny se po chybné přihrávce hostujícího hráče se v samostatném nájezdu ocitnul Pavlíček, ale Podskalský si poradil se střelou i s následnou dorážkou.

Druhou část zvítězili písečtí hokejisté 2:0. Tentokrát se hosté dostali do více příležitostí, ale Pavlů v písecké bráně byl bezchybný.

Po jedné minutě třetí třetiny Furch střílel z mezikruží, jeho střelu Podskalský vytěsnil mimo tyče. V čase 42:40 Pavlíček nebezpečně vystřelil, hostující brankář kotouč neudržel, k dorážce se dostal Lukáš Mečíř, který překonal ležícího Podskalského, 6:0. V čase 43:47 sehráli pěknou akci Bernad s Jakubem Furchem, který zvýšil náskok Písku na 7:0. O tři minuty později se sám před brankářem ocitnul Furch, ale prováhal správný moment ke vstřelení osmé branky domácích. V padesáté třetí minutě Mečíř a Durčák doráželi puk, ale jindřichohradecký brankář byl pozorný. O chvíli později střílel nebezpečně Tollinger, hostující brankář si připsal další úspěšný zákrok. V čase 59:07 Jindřich Durčák prostřelil jindřichohradeckého brankáře a dal tečku za pátečním utkáním, ve kterém Písek porazil oslabeného soupeře z Jindřichova Hradce 8:0.

Karel Slabý, trenér Písku: "Soupeř do Písku přijel s nízkým počtem hráčů. Dalo by se říci, že v zápase o nic nešlo, ale my jsme chtěli vyhrát a potvrdit lepší formu. To se nám povedlo. Za výhru jsme rádi, i když si myslím, že výsledek mohl skončit daleko větším rozdílem. Jsem spokojen s přístupem hráčů. Co jsme si řekli, to se snažili hrát. Také jsem rád, že se nám podařila odveta za potupnou domácí prohru 1:6."