K prvnímu místu chybí dorostu už jen krok!

K pátečnímu utkání nastoupili svěřenci Milana Mazance v Pardubicích s místním „B“ týmem. Po obdržené brance, těsně prohráli první třetinu utkání, v dalším průběhu však byli rozhodně úspěšnější a strhli vedení a body na vlastní stranu. Na výhře 4:2 se dvěma brankami podílel Bernad, branku si také připsali Dvořák a Durčák. Domácí utkání s Kobrou mělo podobný průběh s jediným rozdílem – tentokrát nepustili Písečtí svého soupeře do vedení ani jednou. Skóre otevíral ve 25. minutě Durčák a pět minut poté zvyšoval Tobolič. Hosté ještě dokázali zareagovat před druhou přestávkou, kdy snižoval na rozdíl branky Janák. V polovině třetí třetiny přidal, jak se později ukázalo, poslední branku zápasu opět Durčák. V tabulce se Písečtí pohybují na druhé příčce za vedoucími Kozly z Kolína, kteří mají pouze lepší skóre. Další boj o čelo ligové tabulky čeká dorostence 16. listopadu v J. Hradci, doma pak o dva dny později se Strakonicemi.
Liga dorostu , sk. B, 12. kolo, ne 4.11.2007, Zimní stadion Písek
Kobra Praha
3:1
0:0, 2:1, 1:0
25. Durčák (Přibyl), 30. Tobolič (Křišťan), 49. Durčák (Andrlík) - 40. Janák (Janů).
Rozhodčí: Pražák - Flégl, Jindra.
Vyloučení: 6:7.
Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
Diváci: 85.
Písek: Kantor - Kučera, Bernad, Homola, Tobolič, Růžička M., Dvořák, Durčák, Mašek, Přibyl, Andrlík, Kolařík, Křišťan, Turek, Babka, Michálek, Volf.
Kobra Praha: Šťovíček - Havel, Příhoda, Svoboda, Košťál, Moravec, Musil, Slanina, Janák, Janů, Reichl, Michalů, Fialka, Preschrva, Srkal, Kroch, Schauer.
V úvodu utkání se důrazně snažil dostat kotouč za Šťovíčka Přibyl, hostující brankář však pevně touš držel pod chrániči. Domácí hokejisté začali aktivnějji než soupeř z hlavního města, a tak byl od prvního vhazování Šťovíček stále v pohotovosti. Na začátku páté minuty museli hosté sbírat před střídačkou ležícího Košťála, který neustál Přibylův nepovolený zákrok, za který odešel k menšímu trestu. Hráči Kobry nedokázali ohrozit Kantora ani v přesilovce, jediná střela od modré z hole Košťála představovala také první zákrok domácího brankáře v utkání. V rovnocenném počtu hráčů se hostům dařilo překvapivě lépe – v kombinaci dvou proti dvěma nahrál Janů dobře najetému Příhodovi, jehož střela z mezikruží orazítkovala břevno domácí branky. Na straně druhé kryl Šťovíček Andrlíkovu střelu od modré čáry. Zbytečně v útočném pásmu hostů fauloval Dvořáka Preschrva a domácímu výběru se naskytla v polovině první třetiny výhoda jednoho hráče v poli. Po Bernadově nahrávce se mohl prosadit střelou švihem Durčák, jeho střela ale mířila nad Šťovíčkovu branku. První přesilovku písečtí dorostenci nedokázali zužitkovat, hosté ale nebyli dlouho kompletní a po Srkalově hákování na Babku přišla další početní výhoda domácích. Kučerovu střelu od modré čáry dorážel ještě Homola, Šťovíček jej ale dokázal kuriózně vychytat vleže a tak ani další přesilovka brankou neskončila. Také hosté dostali svou příležitost, napřed musel Kantor krýt nájezd Slaniny, po vhazování před domácí brankou nebezpečně střílel z bodu pro vhazování Košťál, nikdo ale nedokázal v první třetině změnit bezbrankový stav.

Druhá třetina začala ospalejším tempem, když hosté dvakrát po sobě uklidili kotouč na zakázané uvolnění. Vhazování před hostující brankou málem využil Durčák, který backhandem z otočky zkoušel překvapit pozorného Šťovíčka. První branka utkání přišla v pětadvacáté minutě zápasu – v čase 24:48 našel Přibyl dobře postaveného Durčáka, pro kterého už nebylo složité sklepnout puk do odkryté branky – 1:0. Aktér první branky utkání mohl být také u té následující, při které předložil na hokejku gólovou šanci Volfovi, jenž z bezprostřední blízkosti Šťovíčka nepřekonal. Poté si hostující opora s jedničkou na zádech vybrala svoji slabší chvilku – lehkou střelu Toboliče Šťovíček podcenil a už se pouze ohlížel za druhou brankou ve své síti. Napadení Růžičky znamenalo pro písecké dvouminutovou hru ve čtyřech, dělovka Reichela mohla trest ukončit, její výška ale nebyla přiměřená a skončila po Kantorově teči v ochranné síti za domácí brankou. Hostující mužstvo si neužilo přesilovky příliš dlouho a po zbytečném podražení vyrovnal počet hráčů na ledě Reichl. Písecký Dvořák projel sólovým průnikem celou délku kluziště, když byl v těsné blízkosti Šťovíčka, vynutil si alespoň hákování Srkala, jenž putoval za svým druhým trestem v utkání. Právě Dvořák se mohl v přesilovce vyznamenat, po Durčákově přihrávce, nastřelil horní tyčku hostující branky. Kompletní hosté vstřelili důležitou branku a osmatřicet vteřin před koncem druhé dvacetiminutovky snížili na 2:1. Úspěšným přemožitelem Kantora se stal útočník Kobry, Petr Janák.

Třetí a zároveň závěrečná část utkání odstartovala na obou stranách ve čtyřech hráčích, když přečkávali trest Kolařík s Fialkou, kteří se provinili s samotném závěru druhé dvacetiminutovky. Nebezpečnou střelu Reichela podržel Kantor v lapačce. Písecký Kučera dostal dvouminutový trest za napadení Slaniny a hostům se pootevřela brána k vyrovnání. Havlovu střelu, mířící mezi nohy domácího brankáře dokázal Kantor přesvědčivě vykrýt a držel svůj tým v jednobrankovém náskoku. Písečtí dorostenci přečkali oslabení a po následných nepovolených zákrocích Kolaříka a Fialky se pokračovalo ve čtyřech hráčích na obou stranách. Hra ve čtyřech lépe seděla píseckému výběru – obránce Andrlík nahodil od modré čáry kotouč na branku, u levé tyčky Šťovíčkovy branky stál Durčák, pro kterého nebylo příliš složité zužitkovat odražený touš – 3:1. Hosty to ale v žádném případě nesrazilo na kolena, okamžitě po obdržené brance mohl vrátit jednobrankové manko Janák, kterému se ale nepodařilo z metrů proti ležícímu Kantorovi uspět a domácí branku přestřelil. O chvilku později Slanina objel píseckou branku a vystřelil, naštěstí pro domácí, pouze do Kantora. Nahozený touš od hostujícího obránce z obraného pásma hostů nečekaně připravil slibnou šanci pro Košťála, jenž ale nedokázal zakončit a v rychlosti sám před Kantorem zazdil svoji šanci pádem. Druhá strana mohla přinést zvýšení – střelu Bernada z jízdy ale předělal pozorný Šťovíček v efektivní zákrok. Písečtí dorostenci uzavřeli obranu a ubránili také v závěru své dvoubrankové vedení. Po odvedeném výkonu zaslouženě vyhráli se stejně starými hráči pražské Kobry 3:1.

Milan Mazanec, trenér Písku: „Stále se nám ve hře objevují chyby, které umíme ale v zápase se stejně objeví – špatná rozehrávka, technická dovednost, prostě věcí které v tréninku zvládáme, nedokážeme prodat. V pátečním utkání v Pardubicích jsme měli mnohem více příležitostí než soupeř, takže kdybychom v tomto utkání utekli soupeři o dvě, tři branky, tak by se nebylo čemu divit. Výborně nám opět zachytal brankář a dobře zahráli prakticky všichni. Hráči hráli to, co jsme si řekli a soupeře takřka do ničeho nepustili, výhra z půdy soupeře byla tedy naprosto zasloužená. Před nedělním utkáním jsme věděli, že je soupeř dobře fyzicky disponovaný, ze začátku jsme se pokusili razantním forcheckingem rozbít Kobru už u nich ve třetině ale zjistili jsme, že se nám to nedaří, protože jsme v tom nebyli úplně přesně sladění a soupeř si s tím uměl poradit, tak jsme to museli od druhé třetiny změnit a trochu jsme se zatáhli zpátky a hlídali si osu hřiště a tam se nám povedlo nepustit soupeře přes střední pásmo a tím jsme udrželi kotouč více na holi, přidali branky, utkání měli pod kontrolou a vyhráli.“