Kobra neuštkla ani napodruhé

Pražská Kobra získala v dosavadním průběhu soutěže punc domácí neporazitelnosti, který se podařilo zlomit až dorostencům Písku. V deváté minutě střetnutí se ujali vedení hosté zásluhou Karla Jiříka. Pražané ve druhé třetině otočili skóre brankami Wurma a Jakerleho, ale čistý hattrick Gajovského přiživený trefou kapitána Pangráce rozhodl o zaslouženém vítězství jihočeských bojovníků. Ti tak odčinili páteční výkon v zápase s Kadaní. V utkání padly branky ve všech herních situacích. Dvakrát se stav měnil při hře v oslabení, stejně tak v přesilovkách. Jednou uspěli Písečtí ve hře čtyř proti čtyřem a zbylé dva góly padly při standardním počtu hráčů na ledě.
Liga dorostu, 17. kolo, ne 16.11.2003
Kobra Praha
2:5
0:1, 2:2, 0:2
Branky: 27. Wurm (Lecjaks), 30. Jakerle – 9. Jiřík (Bican), 31. Pangrác (Švácha), 35. Gajovský, 46. Gajovský (Samek, Holec), 48. Gajovský (Jankovský) Vyloučení: 6:6 Využití: 1:1 V oslabení: 1:1
Písek: Kovář – Jankovský, Klas, Švácha, Maršík, Všetečka, Parýzek – Gajovský, Ondrejec, Holec – Pangrác, Samek, Aleš – Bican, Milec (jen 40 minut), Jiřík
Několik kousků ze svého repertoáru předvedli zpočátku Holec s Gajovským, ale střelcem první branky se stal Karel Jiřík. Jakub Bican obral o puk Helmicha a posunul na najetého Jiříka, který s přehledem zavěsil bekhendem nad lapačku brankáře Kolingera. Dobrou šanci měl také Martin Pangrác pronikající přes celé hřiště a střílející Pavel Jankovský. Na druhé straně zahrozili Kryjt s Bajgarem, které vychytal Jakub Kovář.

Do prostřední části uvítal hosty Ronald Wurm. Martin Všetečka pykal na trestné lavici, když Klasovi se Šváchou ujel domácí útočník a překonal Kováře. Za chvíli se k němu přidal i jeho spoluhráč Ondřej Jakerle. Při naší přesilové hře se s kotoučem na modré čáře příliš mazlil Jan Švácha a tak si jej kapitán domácích vypůjčil. Jakub Kovář nestačil na jeho rychlý blafák. Svou chybu napravil písecký obránce hned vzápětí. Při hře čtyř proti čtyřem našel milimetrovou přihrávkou z obranného pásma na útočné modré čekajícího Martina Pangráce, který nedal Kolingerovi šanci mazáckou střelou k levé tyči. Domácí ztratili vedení a za okamžik i nerozhodný stav. Ve vlastním oslabení se z levého rohu vyřítil Nikola Gajovský a dlouhou kličkou pokořil domácího golmana potřetí. Do konce třetiny mohl ještě uspět Pangrác srážející vysoký puk těsně vedle brány a nenalezený adresát Bicanovy přihrávky zpoza klece. Mohl se jím stát Karel Jiřík, ale než si stačil přehodit hůl byl kotouč pryč.

Do závěrečného dějství nenastoupil ze zdravotních důvodů František Milec, takže se v sestavě točili jen dva centři, Ondrejec se Samkem. Po pětačtyřiceti minutách hry vyslal Miroslav Holec Václava Samka a ten křížnou přihrávkou daroval druhou trefu Nikolovi Gajovskému. Hattrick dovršil “Káně“ za okamžik. Pohrál si s domácí obranou a pátým gólem potrestal vyloučení Wurma.

V 52. minutě měl obrovskou šanci ujíždějící Bican a o chvíli později i duo Holec – Gajovský. Posledním, kdo mohl výsledek upravit byl aktivní Ronald Wurm, kterého ale po Klasově chybě nepustil do slibného zakončení Jankovský. Písečtí tedy prolomili prokletí pražského ledu a bodově se vyrovnali právě Kobře. Utkání bylo hráno ve vysokém tempu s řadou osobních soubojů a vyloučených hráčů.