Kohouti kanonádou přestříleli Krále. Písek prohrál proti Táboru potřetí v řadě

Na zimní stadion přijel favorit z Tábora. Už od začátku derby do toho Kohouti šlapali a dokázali si vytvořit dvou-brankový náskok po necelých dvou minutách. Píseckému áčku se podařilo snížit, ale hokejisté od Jordánu si vzali dvou brankové vedení rychle zpět. Králové sice dali ještě jeden gól, ale kanonádu Kohoutů nedokázaly zastavit. Diváci viděli hodně branek, oba týmy byly hodně vylučovány a k vidění byly i dvě šarvátky. Táborští nakonec byly úspěšnější a nasázely hráčům z královského města devítku.
2. liga mužů - sk. Střed, 19. kolo, so 23.11.2019, Zimní stadion Písek
Tábor
2:9
1:2, 1:3, 0:4
Branky a nahrávky: 9. Hanus (Matějka, Arnošt), 28. Arnošt (Bednařík) – 1. Pejchal (Prášek, Březina), 2. Bárta (Dančišin, Havran), 21. Bárta (Havran, Šulek), 31. Havelka (Řepík, Zayml), 32. Hajič (Dančišin), 43. Pechánek (Zayml), 52. Seidl (Heřman, Havelka), 58. Šulek (Dančišin, Bárta), 58. Pechánek (Heřman, Pejchal). Rozhodčí: Marek – Vavruška, Rubáš. Vyloučení: 13:13. Využití: 0:2. Diváci: 220. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4, 2:5, 2:6, 2:7, 2:8, 2:9.
Písek: Hamalčík (Štrobl) – Růžek, Šafář, Šaršok "A", Hanus "A", Tampier, Turek – Petřík, Volf, Paule, Novotný, Matějka, Arnošt, Karbulka, Strnad, Jiří Bárta, Bednařík "C", Rod.
Tábor: Šorf (Novák) – Černý, Hajič, Radoš, Skočovský, Havelka, Beran, Havran – Řepík, Jan Bárta, Pechánek, Zayml, Březina, Pejchal, Dančišin, Heřman "C", Prášek, Šulek, Seidl "A".

Kohouti slavili gól hned z první šance, kdy se do útočného pásma dostal Pejchal a střelou pod vyrážečku otevřel skóre. Neuplynulo ani čtyřicet vteřin a už brankář Písku lovil kotouč znovu ze své sítě po gólu k tyči Jana Bárty. Domácí snížili v deváté minutě, kdy po nahrávce Matějky rozjásal domácí fanoušky Hanus, který se prosadil do horní části brány. Necelé čtyři minuty před koncem byla první třetina předčasně ukončena, protože na ledové ploše byly střepy. Po následné přestávce se dohrávaly čtyři minuty, ale v první části už žádná branka nepadla.

V druhé třetině se v první minutě podruhé prosadil Jan Bárta, který ránou mezi betony našel skulinku a puk propadl za Hamalčíkovi záda. Písku se podařilo znovu snížit v 28. minutě. Arnošt se zjevil před brankářem a dokázal kotouč dostat za brankovou čáru. V čase 30:22 hokejisté od Jordánu slavili další trefu zásluhou Havelky. Po dalších šedesáti-devíti vteřinách přidali Kohouti další zářez. Dančišin poslal do úniku Hajiče a ten mezi betony propálil brankáře Králů. Po čtyřiceti minutách se šlo do kabin za stavu 2:5.

Na začátku třetí třetiny už lovil domácí brankář kotouč ze své klece po šesté, kdy Zayml poslal do velké šance Pechánka a ten mezi betony zvýšil náskok svého celku. Osm minut před koncem se v návalu hráčů před brankou Písku nejlépe zorientoval Seidl a přidal další gól. Necelé tři minuty před koncem předvedli Kohouti skvělou souhru, když hru v útočném pásmu začal Jan Bárta. Našel přihrávkou Dančišina, který viděl nehlídaného Šulka a ten z bezprostřední blízkosti skóroval. Poslední úprava výsledku přišla hned z další akce, kdy kapitán Heřman přihrál přesně Pechánkovi a ten druhým gólem v zápase zvýšil na konečných 9:2.

Domácí tak v derby se silným Táborem prohráli už potřetí v sezóně a Kohouti si odvážejí vysokou výhru z ledu od Otavy.

Karel Herr, trenér Písku: "Nebudu lhát, je to hrozné dostat doma od Tábora devět gólů. Na začátku jsme dostali z prvních dvou střel dva góly, pak jsme se dotahovali, dali kontaktní gól a zase si necháme po dvou námazech dát branky. Mrzí mě, že jsme se vykašlali na ten konec. Na druhou stranu je to asi odraz situace, v jaké jsme. Skončil obránce Suda kvůli pracovním povinnostem, obránce Košař do zápasu nenaskočil, Bílek ještě pořád není. Abychom měli aspoň šest beků, povolali jsme na poslední chvíli juniora Tampiera, který měl být na zápas v pořadatelské službě na stadionu. Do zápasu nás bylo 16, z toho šest juniorů."