Králové drželi s favoritem krok až do poslední třetiny, rozhodly dva rychlé góly soupeře

Posílený Písek o Jana Březinu a Patrika Zaymla se vypravil do Příbrami, kde sehrál s Baníkem slušný zápas. Mužstvo od řeky Otavy se ve druhé třetině dokonce dostalo do jednobrankového vedení, avšak v prostřední části se povedlo domácím ještě srovnat. Ve třetí třetině se lámal chleba pět minut před sirénou, když se do vedení poprvé dostali domácí. Chvilku na to přišel třetí, rozhodující úder. Za Krále se trefil obránce Pavlát, pro kterého to byla první trefa v sezóně.
2. liga - Západní konference 23/24, 14. kolo, st 8.11.2023
HC Příbram
IHC Králové Písek
3:1
0:0, 1:1, 2:0
Branky a nahrávky: 38. Krejčí (Kafka, Kolda), 55. Hasman (Krejčí, Kafka), 57. Bečvář (Zdeněk, Bednařík) – 29. Hollar (Hracholski). Rozhodčí: Trnka – Kubíček, Jurak. Vyloučení: 1:4, navíc Rousek (PIS) OK - nesportovní chování. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 312. Průběh utkání: 0:1, 3:1.
HC Příbram: Jiroušek (Tichon) – Jelínek (A), Zdeněk, Havelka, Rajgl, Krejčí, Saňa (A), Patzelt – Kafka (C), Kolda, Pětník – Bečvář, P. Svoboda, Duchan – Pinkas, Mařík, Bednařík – Hasman.
IHC Králové Písek: Kříž (Korytar) – Pavlát, Šilhán, Hanus, Velíšek, Radoš (A), Vajner, J. Turek – Rousek (A), Volf (C), Koupal – Zayml, Ženíšek, Hracholski – Zátopek, J. Březina, Hollar – Pouzar, Matiášek.