Králové nedokázali zkrotit ani Buldoky z Řisut

Favorizovaný Písek přivítal na svém ledě poslední Řisuty. Jihočechům se vydařila ale pouze první třetina. Pak iniciativu převzal soupeř, který z brejků nemilosrdně trestal. Králové si tak připisují třetí prohru v řadě. Jediným úspěšným střelcem Písku byl Jan Matiášek.
2. liga - Západní konference 23/24, 21. kolo, st 6.12.2023
IHC Králové Písek
HC Řisuty
1:4
1:1, 0:2, 0:1
Branky a nahrávky: 5. Matiášek (Radoš, Volf) – 20. Patyk (Chamrád, Janeček), 22. Chamrád (TS), 30. K. Pejchal (Bílek), 51. Čech (Strnad). Rozhodčí: Šperl – Sýkora, Brtník. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 182. Průběh utkání: 1:0, 1:4.
IHC Králové Písek: Novák(I. Svoboda) – Radoš (A), Hanus, J. Turek, Pavlát, Šilhán, Vajner, Velíšek – Matiášek, Volf (C), Hracholski – Pouzar, Zayml, J. Březina - Brož, Ženíšek, F. Kolář – Šindelář, A. Dubský.
HC Řisuty: Pánek (Zeithaml) – Růžička, Zich, Volráb, Janda, Malovický, Strnad – Bílek, Patyk, Chamrád – K. Pejchal, Čech, Janeček – Výrut, Pulda, Řepka.

Domácímu týmu se povedl vstup do zápasu a již v páté minutě skóroval zásluhou Jana Matiáška. Jihočeský klub měl i v nadcházejícím čase výraznou převahu, avšak veškeré příležitosti již brankář hostů eliminoval. Skóre se podruhé měnilo až v poslední minutě úvodní části, když od betonu brankáře Nováka se kotouč odrazil na hůl Petra Patyka, který se zasloužil o vyrovnávací branku.

Ve druhé třetině Buldoci výrazně ožili, čemuž pomohl i stylově proměněný samostatný nájezd v podání Aleše Chamráda, který nemilosrdně vykoupal píseckého gólmana. V polovině utkání poslal Řisuty do dvoubrankového vedení Kryštof Pejchal, který zakončoval přečíslení.

V závěrečném dějství se domácí tlačili do brankoviště, avšak Pánek byl rozchytán do výtečné formy, a tak úspěšně zastavoval jednu střelu za druhou. Prosadili se ovšem opět Řisuty. První střela Daniela Čecha se nejprve odrazila od betonu Nováka zpět na hůl střelce, který následně přesně zavěsil.