Králové padli na Lapači až v prodloužení

Junioři z Písku odcestovali do dalekého Vsetína, kde v odpoledních hodinách začalo jedenácté kolo. Vsetínští šli dvakrát v zápase do vedení, ale Králům se podařilo vždy vyrovnat. Po třech částech byl nerozhodný stav a šlo se do prodloužení. V něm měli více štěstí domácí, kteří díky trefě Heinricha v 61.minutě rozhodli.
Liga juniorů 22/23, 11. kolo, ne 23.10.2022, Vsetín, Zimní stadion Na Lapači
Vsetín
3:2p
1:1, 0:0, 1:1 - 0:0
Branky a nahrávky: 10. Matějíček (Urge), 47. Janíček (Mošnička, Hamřík), 61. Heinrich (Melenovský, Mošnička) – 16. Čančura (Cháb), 51. Dubský (Fencl, Cháb). Rozhodčí: Vít Hykel — Václav Hanzlík, Michal Frais. Vyloučení: 4:6. Diváci: 78. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Vsetín: A. Pavlíček (D. Tkadlec) — F. Mlčoch, M. Mojžíš, T. Mošnička, J. Hamřík, O. Fojtík, J. Zedek, M. Šedlbauer — T. Urge, Š. Rigo, Š. Jurek, M. Melenovský, D. Heinrich, L. Stodůlka, S. Budín, J. Matějíček, M. Janíček, M. Juráň, R. Babulík.
Písek: J. Tesař (D. Jansa) — R. Dohnal, M. Velíšek, M. Čančura, T. Šipla — J. Lechnýř, P. Bouška, O. Sabiniok, T. Hlaváček, O. Sládek, F. Šindelář, J. Zátopek, M. Mikeska, A. Dubský, Š. Kaiser, F. Cháb, J. Reiser, T. Fencl, M. Hořejší, D. Řehoř.

V desáté minutě šli do vedení domácí zásluhou Matějíčka. O pět minut později přišlo vyrovnání, kdy po přihrávce Chába prostřelil kotouč za brankovou čáru Čančura. Po první třetině se šlo do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

V druhé části měli vsetínští dvě početní výhody pět na čtyři, ale žluto-modří se dokázali ubránit.

Na začátku třetí třetiny se Vsetín znovu dostal do jedno-brankového náskoku. To na počátku 47. minuty po asistenci Mošničky přesně zakončil Janíček. V čase 50:59 přišla chvíle Králů, kteří dokázali podruhé v utkání srovnat, tentokrát se po přihrávce Fencla radoval Dubský. Po šedesáti minutách svítil na tabuli nerozhodný stav 2:2 a tak se na zimním stadionu na Lapači šlo do prodloužení.

V něm hned v úvodní minutě Melenovský našel Heinricha a ten propálil hostujícího brankáře.