Králové slaví pátou výhru v řadě, Porubě nastříleli čtyři branky

Junioři v nedělním kole odcestovali do daleké Poruby, kde bojovali o další body. Králové začali lépe, kdy už po třech minutách vedli. Domácí dokázali v druhé třetině vyrovnat, ale hned v následné šanci dostali další branku. Na tu ještě zareagovali srovnaním na konci třetiny. Jihočeši si došli pro vítězství v poslední části, kdy dvěma zásahy rozhodl Hrakholski.
Liga juniorů 2021/2022, 26. kolo, ne 19.12.2021, Kooperativa arena, Ostrava-Poruba
Poruba
2:4
0:1, 2:1, 0:2
Branky a nahrávky: 34. Lysoněk (Ludvík), 37. Chovanec (Koudelný) – 3. Pitel, 36. Kouba (Kreuzman), 47. Hrakholski (Lehnýř, Kulvejt), 53. Hrakholski. Rozhodčí: Šico – Vengřín, Bartoň. Vyloučení:3:6. Využití: 1:0. Diváci: 111. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 2:4.
Poruba: Drabčík (Slíž) – Černý, Mrozek, Kelnar, Dinmukhammed, Hlaváč, Ludvík – Barčák, Mikula, Elze, Lysoněk, Hradil, Koudelný, Siekierka, Žák, Chovanec, Prokeš, Kolat. Trenér: Miroslav Bahník.
Písek: Vondraš (Kadlec) – Dohnal, Kulvejt, Hail, Kurfürst, Kouba – Pešek, Pitel, Hála, Dubský, Kreuzman, Hrakholski, Kovařík, Ryba, Lechnýř, Hollar, Sládek. Trenér: Václav Šrámek.

Jihočeši šli do vedení už ve 3. minutě, kdy vsítil gól Pitel. Poté měli domácí dvě přesilové hry, které nedokázali zužitkovat. Šest minut před koncem první sirény byl za faul kolenem vyloučen Koudelný, ale Králové početní výhodu nevyužili a tak po první dvaceti-minutovce svítil stav na tabuli 0:1 z pohledu domácí Poruby.

V druhé části šel ve 34. minutě hostující celek do čtyřech po faulu Ryby. Domácí přesilovku využili, kdy se o vyrovnání postaral Lysoněk. O dvě minuty později šel Písek znovu do vedení, kdy po přihrávce Kreuzmana skóroval Kouba. Porubští hokejisté znovu srovnali krok v čase 36:21. To se po přihrávce Koudelného radoval Chovanec.

Ve třetí třetině se ve 47. minutě prosadil znovu tým od Otavy. Tentokrát po asistenci Lehnýře přesně zamířil Hrakholski. O další čtyři minuty později měli domácí další výhodu pět na čtyři, kterou nedokázali využít ve svůj prospěch. Poslední branku zaznamenali písečtí sedm minut před koncem zápasu. To se s kotoučem dostal do útočného pásma Hrakholski a svým druhým bodem v utkání upravil na konečných 2:4.