Králové slaví první domácí výhru!

Výborný vstup do zápasu proti Buldokům přinesl Písku důležitý náskok, který Králové hájili až do konce. Výhru 6:4 korunoval skvělý výkon gólmana Richarda Kříže a hattrick Jana Matiáška.
2. liga - Západní konference 22/23, 6. kolo, so 8.10.2022
Řisuty
6:4
3:1, 2:2, 1:1
Branky a nahrávky: 1. Matiášek (Volf, Prášek), 12. Matiášek (Volf, Hanus), 13. Koupal (Turek, Hrakholski), 24. Matiášek (Prášek, Dudáček), 35. Dudáček (Matiášek, Volf), 50. Volf (Radoš, Prášek) – 15. Bláha (Patyk, Křepelka), 25. Bláha (Bílek, Janda), 37. Bílek (Křepelka), 60. Řepka (Bílek). Rozhodčí: Šperl – Žídek, Thuma. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 250.
Písek: Kříž (Novák D.) – Novák F., Dudáček, Kurfürst, Hanus, Turek, Radoš – Hollar, Macháček, Hrakholski, Brož, Koupal, Prášek, Volf (C), Matiášek, Pouzar, Novotný, Bednařík, Andrle
Řisuty: Pánek (Smetana) – Řepka, Rudovský, Janda, Matějka, Strnad, Pokorný, Potechin – Křepelka, Janeček, Bílek (C), Okegawa, Šťastný, Výrut, Chamrád, Bláha, Rendla, Patyk

Opozdilci, kteří nestihli úvodní minutu první třetiny přišli o hodně, neboť v padesáté vteřině otevřel skóre písecký Jan Matiášek. Jihočeši pokračovali v náporu a blízko brance byl i střelec Prášek, ale v sobotní večer mu nebylo přáno. V polovině periody se mužstvo od řeky Otavy prosadilo hned dvakrát. Nejprve přesně zakončil přečíslení dva na jednoho Jan Matiášek a posléze se prosadil i Martin Koupal. Řisuty ale z následně přesilové hry udeřily. Kotouč se od zadního mantinelu odrazil přímo na hůl Martina Bláhy, kterému nedělalo potíže poslat touš do sítě. V závěru úvodní dvacetiminutovky mohl snížit Patyk, jenž se dostal do samostatného úniku, ale proti byl brankář Kříž, který střelce přečetl.

I do druhé části vkročilo domácí mužstvo lépe. Na listinu střelců se potřetí v utkání zapsal Jan Matiášek. Buldoci ale přišli s rychlou odpovědí, když Bílkovu ránu usměrnil za Křížova záda Martin Bláha. V následných pasážích se vyznamenal především písecký muž pod maskou, když skvěle vychytal snajpra Bílka a poté i Janečka. V polovině duelu byly k vidění rychlé dva góly. Čistý průstřel od modré zaznamenal bek Daniel Dudáček. Na straně Řisut úspěšně pálil obávaný střelec Vítězslav Bílek.

V poslední třetině se opět prosadilo mužstvo s králem na hrudi, konkrétně Lukáš Volf, jenž procedil puk za brankovou čáru. Hosté ale zadělali na drama, když půl minuty před koncem s šesti bruslaři na ledě společnou silou dostali puk za brankovou čáru. Jako poslední se kotouče dotkl Pavel Řepka. Buldoci to posléze opět zkoušeli v šesti, ale čas byl proti nim, a tak si žluto-modří hokejisté připsali druhé vítězství za tři body v letošní sezóně.