Králové vyhráli v druhém domácím boji proti Technice

Králové v dnešním podvečeru přivítali v druhém kole play-off Techniku Brno. Oba týmy se snažily od prvních minut. Do vedení šel v první části Písek. Brněnští dokázali srovnat krok začátkem druhé třetiny. Pak už branky padaly jen do hostující sítě, kdy se postupně prosadili tři písečtí střelci. Jihočeši tak zvládli dva domácí mače a vedou v sérii 2:0.
Liga juniorů 2021/2022, 2. kolo, čt 10.3.2022, Písek, Zimní stadion
Technika
4:1
1:0, 1:1, 2:0
Branky a nahrávky:12. Pešek (Andrle), 24. Kovařík (Pešek), 44. Hollar (Kulvejt), 51. Andrle (Ryba, Kulvejt) – 23. Sever (Čoupek). Rozhodčí:Němec – Malý, Tuháček. Vyloučení: 6:12. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 120. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 3:1, 4:1.
Písek: Kadlec (Císař) – Kulvejt, Hail, Dohnal, Kurfürst "C"- Hála, Pitel, Mikeska, Dubský, Hrakholski, Ryba, Sládek, Andrle, Kovařík, Hollar "A", Lechnýř, Pešek, Kříž. Trenér: Václav Šrámek
Technika: Skoupý (Nešpůrek) – Kubica "A", Žák, Šupa, Holcman, Fojt, Svoboda, Blaško "A" – Líska, Sever, Adam, Růžek, Čoupek "C", Trögner, Vlach, Mrkvica, Lajoš, Pospíšil. Trenér: Jiří Rech

Od první minuty to byl rychlý hokej z obou stran. Domácí šli do vedení ve 12.minutě, kdy po Andrleho přihrávce otevřel skóre Pešek ránou do horní části klece. Dvě minuty před koncem úvodní třetiny mohl vyrovnat Pospíšil, ale Kadlec ho zastavil pohotovým zákrokem.

Tři minuty po začátku druhé části se Brno dočkalo vyrovnání, o které se postaral Sever, který dotlačil kotouč za brankovou čáru. Nerozhodný stav vydržel jen dvě minuty, kdy se trefil znovu celek od Otavy. Pešek našel Kovaříka a ten do spodní části branky dal vedoucí trefu. Pět minut před koncem v druhé periodě měla Technika velkou šanci, ale Kadlec dokázal na dvakrát přikrýt kotouč lapačkou.

Ve 3. třetině Králové znovu udeřili, kdy po úspěšné kombinaci v útočném pásmu zakončil přesně Hollar. O tři minuty později se prodral do úniku Sever, ale písecký muž v masce znovu svůj tým podržel. V čase 50:58 hráli žluto-modří oslabení a dokázali přidat další zásah. Po nahrávce Ryby zvýšil náskok Andrle, který pálil do horního růžku. O další tři minuty později se hokejisté v černých dresech znovu dostali do dobré možnosti. Čoupek jel sám na píseckého brankáře, ale jeho zakončení vytáhl skvěle betonem. Dvě minuty před koncem byl velký závar před svatyní Písku. Nejprve pálil Blaško od modré, vyražený projektil byl stále v útočné třetině, kde se ho hosté pokoušeli dostat do sítě, ale Králové se nakonec dokázali ubránit a další branku už do své klece nedopustili.