Králové vyválčili bod proti Chomutovu!

Chomutov šel do zápasu jakožto jasný favorit a snad nikdo nepředpokládal, že by toto utkání mohlo být dramatické až do samotného závěru. Jihočeši drželi s týmem z čela tabulky krok a utkání dotlačili až do samostatných nájezdů. V nich se lépe vedlo zkušeným Pirátům, kteří si tak odvážejí dva body. Smeknout klobouk se musí jednoznačně před brankářem Korytarem, který deptal chomutovské nájezdníky. Za Písek se prosadil Jakub Suchan a kapitán Lukáš Volf.
2. liga - Západní konference 23/24, 25. kolo, st 20.12.2023
IHC Králové Písek
Piráti Chomutov
2:3sn
0:1, 1:0, 1:1 - 0:0
Branky a nahrávky: 28. Suchan (Velíšek, Radoš), 60. Volf (Hanus) – 18. J. Veselý, 58. Záruba (Váchal, T. Svoboda), rozh. náj. Záruba. Rozhodčí: Hacaperka – Gabriel, Herles. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 205. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3sn.
IHC Králové Písek: Korytar (I. Svoboda) – Čunát, Hanus, J. Turek, Pavlát, Vajner, Radoš (A), Velíšek – Matiášek, Volf (C), A. Dubský – Pouzar, F. Kolář, Hracholski – Hollar, Suchan, Hohenberger.
Piráti Chomutov: Altrichter (Běhula) – Ulrych, Eliáš, Seemann, Havel (A), Váchal, Záruba, Kadeřávek – T. Svoboda, Hübl (C), Zajíček – J. Svoboda, Eret, M. Tůma – J. Veselý, Stehlík, Mála – Koblížek, Chrpa.

V první třetině byl jasně lepším týmem Chomutov, který se nebál hrát s pukem. Králové ale zvládli odrážet jeden útok za druhým. Skóre se poprvé měnilo dvě minuty před úvodní sirénou, když se Jakub Veselý dostal do samostatného úniku a prostřelil brankáře Korytara.

V prostřední části si ale vzali slovo domácí, konkrétně milevský kapitán Jakub Suchan, který dostal přesnou přihrávku od Velíška a přesně zavěsil do pravého horního růžku.

Napjatá třetí třetina přinesla hned několik zajímavých příležitostí na obou stranách. V rozehrávce chyboval jak Písek, tak i Chomutov. Nikdo ale nedokázal propálit skvěle chytající brankáře na obou barikádách. S přibývajícím časem to vypadalo, že se dočkáme prodloužení, avšak tři minuty před koncem přišla pro písecké studená sprcha, neboť Richard Záruba poslal svůj tým do vedení. Pak ale přišlo vhazování v útočném pásmu Písku, na kterém uspěl písecký Volf. Hanus si následně najel a vyslal prudkou střelu, do které právě zasáhl kapitán Lukáš Volf, který poslal utkání do prodloužení.

V nastaveném čase měl tu největší příležitost centr Lukáš Volf, který se dostal do samostatného úniku. Na brankáře Alrichtera ale recept nenašel. Muselo se jít tedy na samostatné nájezdy, které dospěly až do 10. série. V dovednostní disciplíně měl ale navrch tým Pirátů. Jihočeši ale sehráli s favoritem více než vyrovnaný souboj a bodík z dnešního zápasu je jednoznačně vydřený a zasloužený.