Králové za tři minuty otočili vývoj okresního derby

Králové se v přípravném utkání s Milevskem rozjížděli pomalu, sympaticky bojující tým hostů kousal, ale herní a střeleckou převahu nakonec Písek zúročil slepenými góly ve třetí třetině. Králové slaví první výhru v přípravě v poměru 4:2.
Příprava A-týmu 23/24, 3. kolo, st 30.8.2023, Zimní stadion Písek
IHC Králové Písek
HC Milevsko 2010
4:2
1:2, 0:0, 3:0
Branky a nahrávky: 11. Volf (Matiášek), 46. Rousek (Matiášek), 47. Hollar (Ženíšek), 48. Beránek (Novotný, Velíšek) – 2. Chocholoušek, 14. Záhora (Šťastný). Rozhodčí: Šperl – Poskočil, Mitáš. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2, 4:2.
IHC Králové Písek: Kříž (Svoboda) – Radoš, Pavlát, Turek, Vajner, Hanus, Kurfürst, Velíšek – Matiášek, Ženíšek, Brož, Beránek, Volf "C", Hollar, Picka, Zátopek, Rousek, Kolář, Hraholski, Novotný. Trenér: Jan Trummer st.
HC Milevsko 2010: Panec (Fišer) – Bouška, T. Adamec, Řezáč, Janda, Růžek, Štekr, Březina, Suchan, Pouch, Chocholoušek, Eremiáš, Šťastný, Januška, J. Adamec, Škrdleta, Záhora, Pecka. Trenér: František Ševčík

Hosté otevřeli skóre na konci druhé minuty, to přesně zamířil Chocholoušek. V polovině první části přišlo vyrovnání, po přihrávce od Matiáška propálil kotouč za brankovou čáru Volf. V čase 14:00 doplatil Písek na to, že neuhlídal před klecí dorážejícího Záhoru a bylo to 1:2.

Ve druhé periodě se oba týmy snažily dát branku, ale ani jeden muž v masce nebyl díky pohotovým zákrokům překonán a na tabuli tak svítil stejný výsledek jako po první třetině.

Obrat Králů přišel v rozmezí necelých tří minut od 46, vše odstartoval ránou Rousek a bylo to 2:2. Hned z následné akce lovil Panec puk znovu, když se dostali do útočného pásma Ženíšek s Hollarem, ten brankáři nedal prostor a propálil ho. Ve 48. minutce přišel klid na písecké hole v podání čtvrté branky z hokejky Beránka, ten prošel od červené čáry a střelou k bližší tyči poslal hru za záda brankáře. Domácí tak otočili nepříznivý vývoj utkání a zvítězili konečným výsledkem 4:2. Milevsko se snažilo, ale více ze hry v poslední části měli Králové a tak dokázali zvítězit.