Lídr z Příbrami si u Otavy zastřílel. Písek schytal debakl

Favorizovaná Příbram zvládla zápas 22. kola v Písku na výbornou. U Otavy si rychle vypracovala vysoký náskok a ten už si zvládla do konce zápasu hlídat. Snižující trefy Karbulky a Matějky v prostředním dějství nebyly Jihočechům nic platné, ve třetí části totiž pokračoval příbramský brankostroj, který se zastavil na hrozivém čísle deset.
2. liga mužů - sk. Střed, 22. kolo, st 4.12.2019
Příbram
2:10
0:4, 2:2, 0:4
Písek: Hamalčík (41. Štrobl) – Bílek, Turek, Šafář, Šaršok, Růžek, Tintěra, Sivek – Arnošt, Matějka, Bednařík, Strnad, Přibyl, Novák, Bárta, Karbulka, Volf, Rod
Příbram: Čech (Mičán) – Straka, Hlaváček, Havlín, Mašek, Grubner, Saňa, Rittig – Josefus, Brzák, Kolouch, Chlouba, Šinágl, Rohlík, Panna, Čurda, Jindra, Káník

Vstupy do zápasů. To je aktuální bolest píseckého druholigového týmu. Když vstoupí vlažně do utkání proti slabšímu čínskému týmu, má ještě šanci na nápravu. Když si ale podobný luxus dovolí proti lídru tabulky z Příbrami, je zaděláno na průšvih. Tým kolem trenérů Herra a Šrámka se o tom přesvědčil ve středu, kdy od Středočechů schytal krutý, ale naprosto zasloužený výprask 2:10.´

Mdlý start Písku do středečního mače využila hladová Příbram nejlépe, jak mohla. Rychle si vypracovala vysoké vedení a třetinu zakončila výsledkem 0:4. Hráči v černých dresech byli všude dřív, vyhrávali osobní souboje a byli k tomu všemu produktivní v koncovce. Jejich dominance trvala do poloviny zápasu, kdy se domácí začali zvedat, Jan Karbulka a David Matějka dali z dorážek dva snižující góly, jenže Příbram na ně zvládla vždy zareagovat. A třetí třetinu zvládla opět ve velkém stylu.