Mladí Králové porazili Motor, rozhodla třetí třetina

Junioři v nedělním kole na svém stadionu vyzvali hokejisty z Českých Budějovic. V první periodě mohli jít do vedení Králové, ale sudí gól minutu před odchodem do šaten neuznal. Ve druhé části se dvou-brankového vedení ujali písečtí, první zásah padl v polovině dvacáté-páté minuty. Hned z následné šance to už bylo 2:0. Motor se dokázal vrátit do zápasu úspěšnou trefou v přesilovce, z další akce pak přišlo srovnání. Vítězný bod zapsal Cháb necelé tři minuty před koncem. Zaslouženou výhru zpečetil do prázdné klece jeho spoluhráč a Písek tak vyhrál před vlastním publikem.
Liga juniorů 22/23, 32. kolo, ne 29.1.2023, Písek, Zimní stadion
České Budějovice
4:2
0:0, 2:0, 2:2
Branky a nahrávky: 25. Řehoř, 26. Dubský (Cháb, Cícha), 58. Cháb (Dubský), 60. Cícha – 47. Hála (Vavřík, Kříž), 50. Eremiáš (Putz, Březina). Rozhodčí: Marek Trnka — Sebastien Hradil, Jakub Teršíp. Vyloučení: 6:10. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 110. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 2:1, 2:2, 3:2, 4:2. .
Písek: Korytar (Jansa) – Polák "A", Eichler, Lechnýř "A", Velíšek, Šipla, Cícha, Čunát – Kaiser, Šindelář, Reiser, Sládek, Dubský, Mikeska, Řehoř, Hořejší, Sabiniok, Cháb "C", Hlaváček, Fencl. Trenér: Lukáš Tramba
České Budějovice: Cinka (Maleček) – Gajdolín, Březina "C", Hail "A", Willmann, Placek, Dvořák – Sochor, Kotous, Humeník, Eremiáš, Kříž, Remeš "A", Turek, Hála, Vavřík, Putz, Drančák. Trenér: Karel Herr

Úvodních 20. minut skončilo za stavu 0:0. Králové měli 3 přesilovky, ale ani klasickou ani 5 na 3 nakonec nevyužili. Necelé 2.minuty před koncem sirény branku Písku neuznal rozhodčí, Motor měl k dispozici 1 početní výhodu, ale ani hosté ji nezužitkovali.

Ve druhé části góly už padaly. V polovině dvacáté-páté se Králové prosadili ve vlastním oslabení, kdy ujel Řehoř a poslal svůj tým do vedení. O minutu později přišlo navýšení náskoku, to kapitán našel Dubského a ten dal trefu na 2:0.

V čase 46:33 se o slovo přihlásil Motor, po klasické početní výhodě se po kombinaci dostal ke kotouči Hála a vsítil kontaktní bod. O další tři minuty později lovil písecký brankář puk znovu ze své svatyně, na 2:2 srovnal Eremiáš. Klid na hokejky žluto-modrých přinesla 58. minutka, v ní domácí kapitán Cháb dostal nabídku od Dubského a první jmenovaný poslal svůj tým znovu do vedení. V poslední minutě zkoušeli hráči z Českých Budějovic hru bez brankáře. Toho využil Cícha, který přesnou střelou ze středního pásma upravil na konečných 4:2 a písečtí hokejisté tak poprvé v letošní sezóně porazili Motor v základní hrací době.