Motor nesmlouvavě vyučoval, v prvním přípravném testu mladší dorost neobstál

Začínat se má zpravidla pozvolna, mladší dorostence však již v prvním přípravném utkání na novou sezonu čekala důkladná prověrka jejich sil. V domácím prostředí totiž přivítali tradičně houževnatý výběr českobudějovického Motoru, s nímž ještě v průběhu první třetiny zvládali bez větších obtíží držet krok. Hra měla spád, obou celků byl plný led, prezentovaly se rychlým, bruslivým hokejem, avšak množství gólových šancí bylo spíše sporadické. V zahajovacích dvaceti minutách se tedy diváci branky nedočkali. Skóre se výrazně posunulo až v prostředním dějství, během něhož už hosté začali tahat za delší konec provazu. Modrožlutým odskočili hned v jeho úvodu, kdy do jejich sítě nasázeli tři slepené góly. Hráčům IHC se sice posléze podařilo po zásluze snížit, hosté však znovu spěšně zaúřadovali a přiměli tak domácí celek sáhnout ke změně v brankovišti. V závěrečné části inkasovali Písečtí z holí soupeře ještě dvakrát, sami ale navzdory velkému úsilí žádný další přesný zásah přidat nesvedli. Svému jihočeskému rivalovi tak nakonec podlehli v poměru 1:6.