Napínavý zápas urvali hosté z Francie až v nájezdech

Dvě stovky diváků viděly u Otavy velmi dobrý přípravný zápas. Briancon, který v minulé sezoně sestoupil z francouzské nejvyšší soutěže, se u Otavy prezentoval tvrdou hrou. Převaha v osobních soubojích na mladý písecký tým platila, po vyrovnané první třetině hosté v prostředním dějství převzali otěže zápasu a odskočili na 1:3. Domácí celek se ale v závěru nadechl k náporu a dočkal se zaslouženého vyrovnání. Jelikož prodloužení nepřineslo rozřešení napínavého duelu, na pořad dne přišly samostatné nájezdy. V těch prokázali větší šikovnost hráči Brianconu.
Přípravné zápasy A-týmu, 7. kolo, čt 25.8.2016, Zimní stadion Písek
Briancon
3:4sn
1:2, 0:1, 2:0 - 0:0
Branky a nahrávky: 3. Sýbek (Procházka, Vlček), 48. Suchan (TS), 50. Vlk (Sýbek) – 7. Kapička (Richard), 12. Drolet (Hovora), 29. Drolet (Obuch), rozh. náj. Drolet.. Rozhodčí: Šperl – Horažďovský, Oudes. Vyloučení: 2:7. Využití: 1:1, navíc Suchan (PIS) využité trestné střílení. V oslabení: 0:0. Diváci: 205. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:4.
Písek: Pipek – Procházka, Hanus, Červinský, Hřebíček, Volf R., Koutenský, Suda – Sýbek, Vlček, Vlk, Pašek, Šuhaj, Duchoň, Suchan, Rod, Koupal, Volf J., Jirků
Briancon: Kristín – Richard, Lehericey, Martinka, Eischen, Punčochář, Portier, Obuch – Colomban, Prošvic, Bourgaut, Bernillon, Asselin, Villiot, Drolet, Farnier, Leveille, Kapička, Hovora, Parisot, Damy

Už od úvodu první dvacetiminutovky začínalo být jasné, v jakém duchu se utkání ponese. O něco zkušenější a favorizovaný tým Brianconu se prezentoval tvrdou hrou, která dělala domácím borcům velké problémy. Písečtí se dostali do vedení ve třetí minutě. Jan Sýbek se prosadil v přesilové hře střelou nad vyrážečku gólmana Kristína – 1:0. Hosté se začali dostávat do tempa a poprvé udeřili v sedmé minutě – Michal Kapička projel kolem pravého mantinelu a po objetí branky zasunul puk k levé tyči – 1:1. Důrazná hra Brianconu přinesla další ovoce ve 12. minutě, když po dorážce otočil skóre Francis Drolet. V první třetině musel několik skvělých zákroků předvést maskovaný muž v písecké brance Václav Pipek, který svůj tým držel celý zápas.

Ve druhé třetině měli více ze hry hráči francouzského Brianconu. I když Písek opět začal třetinu dobře – šance měli Sýbek a Rod, byli to hosté, kdo vsítil branku. Aktivní Francis Drolet byl jako první u odražené střely a uklidil kotouč mimo dosah píseckého brankáře – 1:3. v závěru třetiny ještě zahrozili Sýbek s Vlkem, ale do šaten se šlo za dvoubrankového vedení francouzského celku.

Ve třetí třetině viděli diváci strhující hokej. Písek vyhrál závěrečné dějství o dvě branky a postaral se pořádné drama. Nejprve na rozdíl jedné branky snížil po nařízeném trestném střílení Jakub Suchan, který parádně zavěsil pod horní tyč – 2:3. O vyrovnání se pak postaral Josef Vlk, který pohotově dorazil kotouč do branky po Sýbkově střele – 3:3. Na píseckém zimním stadionu pak bylo k vidění i atraktivní prodloužení tři na tři, ve kterém měli domácí herně navrch. Jenže nabídnuté šance nevyužili a šlo se na samostatné nájezdy. V těch kralovali hosté, kteří dvěma přesnými zásahy strhli vítězství na svou stranu. Rozhodl gól Francise Droleta – 3:4.

Karel Slabý, trenér Písku: "Konečně jsme narazili na mužstvo, které nás donutilo hrát hokej, jaký chceme hrát. To znamená být v kontaktu, hrát důrazně a tvrdě. Přesně takové utkání jsem si přál. Bohužel jsme opět neproměnili spoustu šancí, nejspíše kvůli zbrklosti a malému důrazu v některých směrech. Největší problém nastal ve druhé třetině, kdy jsme prostě nestíhali, byli všude pomaleji a o krok později než soupeř. Po jejím konci jsme si to vysvětlili a ta další už byla výborná. Naneštěstí ani přesilovky nám stále nevycházejí tak, jak bychom si představovali. Co se týče prodloužení, tuto variantu jsme hráli víceméně poprvé a zatím netušíme, jak to bude fungovat. V každém případě pro diváka je to určitě zajímavé. Nějaký čas nám ještě zbývá, tudíž se pokusíme v těchto ohledech zlepšit."