Ne, ne a ne!

Ani napotřetí nedokázali písečtí dorostenci zdolat soupeře z Hradce Králové. 4:9, 2:3 a teď 2:4. To jsou výsledky vzájemných zápasů těchto rivalů o postup do extraligy. Zatím poslední klání načali lépe hosté, když už po čtyřiatřiceti vteřinách ujeli Bárta s Fiedlerem a první jmenovaný prostřelil Kováře. Domácí vyrovnali, ale začátek druhé třetiny, kdy dvakrát inkasovali je položil. Hradec v závěru ještě zvýšil, aby za okamžik dal výsledku konečnou podobu střelec obou píseckých branek Václav Samek.
Liga dorostu, 32., ne 1.2.2004
Hradec Králové
2:4
1:1, 0:2, 1:1
Branky: 4. a 56. Samek (2x Křepelka) – 1. Bárta (Fiedler), 21. Vlasák (Janoušek, Kubička), 22. Zahrádka (Jarkovský), 52. Šimoníček (Milfort) Vyloučení: 6:8 Využití: 1:1
Písek: Kovář – Klas, Jankovský, Maršík, Petele, Švácha, Parýzek – Gajovský, Ondrejec, Holec – Pangrác, Křepelka, Samek – Binder, Bican, Jiřík (41. Milec)
Čas 0:28. Na modré čáře se napřahuje k jedné ze svých dělovek Tomáš Maršík. Proti sobě má ale rychlého Ondřeje Fiedlera, který zblokoval jeho pokus a ihned zavelel k protiútoku. Na pravém křídle mu našlápl Matěj Bárta, dostal přesnou přihrávku a střelou zápěstím z voleje nachytal Kováře. Písečtí nesložili zbraně a když na trestné lavici seděl Vlasák, zužitkoval jeho absenci v obranných řadách Samek. Rychlou otočkou překvapil brankáře Krčmu a završil tak tlak důrazného druhého útoku. Tato formace, složená ze střelců Pangráce, Křepelky a výše jmenovaného Samka zpočátku zavářela hostující obraně při každém střídání. Postupem času jim však docházely síly, nutno ovšem podotknout, že stejně tak i celému týmu, podle našeho názoru ale byli nejlepší útočnou řadou domácích.

Zato hra všech obránců připomínala hrůzné zápasy z počátku sezóny. Beci byli nervózní a nedařily se rozehrávky ani zastavování hradeckých útočníků. V 10. minutě špatně přihrál Maršík a Jarkovský s Janouškem osamoceni zle potrápili mrštného Kováře. Ten úspěšně kryl i rány Vlasáka a Šejnohy při našem oslabení, kdy si dvě minuty odpykával Pangrác. Po jeho návratu na něj ale hostující obrana zapomněla a “Čejen“ dostal pas od Šváchy. Bohužel musel přibrzdit před modrou čárou, aby nevjel do ofsajdu a to ho připravilo o potřebnou rychlost. Jeho zakončení nebylo z nejpřesnějších, takže se očekávaná změna stavu nekonala. V 18. minutě nevyhodil Parýzek a díky tomu zahrozil Zahrádka. Kovář byl na místě. Na oplátku se předvedla, v tomto zápase poněkud nevýrazná, první pětice domácích. Gajovský se snažil protlačit puk za Krčmova záda, ale neúspěšně.

Okamžik po první siréně poslal kotouč do sítě Řehák, rozhodčí ale zcela správně gól neuznal a ani hosté se nijak jeho verdiktu nebránili. Do šaten se tedy odcházelo za nerozhodného stavu 1:1 a s píseckým Holcem na trestné lavici. Jeho zbytečné vyloučení potrestal hned po vhazování Lukáš Vlasák. Kubička zavezl puk, vrátil na Janouška a ten okamžitě posunul na dobře postaveného obrovitého obránce, který se razantním příklepem nemýlil. Za minutu zvýšil na rozdíl dvou branek Zahrádka, když se bezstarostně provezl píseckým obranným pásmem a nikým nerušen “vykoupal“ Kováře.

Na pokusy Pišty a Řeháka odpověděl povedenou střelou z pravého kruhu Binder a při početní výhodě Maršík, pálící ovšem výš, než by clonící útočníci potřebovali. Za zády píseckého gólmana málem skončila nechtěná teč Řeháka z 33. minuty, na druhé straně zase mezi betony mířil Samek. Poté následovala série střel, většinou od modré čáry, v podání Maršíka, Klase, Gajovského a Peteleho, které VŠECHNY skončily v připravené Krčmově lapačce. Ve 44. minutě pronikal Holec, prolétl před bránu ale přesnou střelbu mu “krátkou svižnou“ sekerou znemožnil obránce Baliar a poslal tak Hradec do třech. Písek ale více jak minutovou dvojnásobnou přesilovku nevyužil. Hosté úporně bránili prostor před brankovištěm, takže si většinu času jen žlutomodří beci přihrávali na modré čáře a nic z toho.

48. minuta. Z pravého rohu vystartoval Řehák a jen díky dobré práci Jankovského a kočičím reflexům Jakuba Kováře neměl Bárta šanci dotlačit puk po jeho ráně za brankovou čáru. Na oplátku znovu ujel Holec, položil si Krčmu, ale přestřelil.

Na 4:1 zvýšil Jiří Šimoníček, když s ledovým klidem ladně proplul nedůraznou obranou a svou střelu dorazil do sítě. Písečtí trenéři stáhli hru na dvě pětice a jejich tlak vyjádřil gólově Samek, když na milimetr přesně tečoval Křepelkovu střílenou přihrávku od levého mantinelu. Tentýž hráč mohl skórovat ještě jednou když Křepelka vyslal Pangráce a ten křížnou přihrávkou hledal rozjetého, již zmíněného, Samka. Kotouč ale proplachtil o kousek napřed, než by střelec potřeboval, takže poslední šance na zkorigování výsledku zůstala nevyužita. Konečný výsledek odpovídá výkonům obou týmů. Hradečtí lépe bruslili a všude byli o krok dříve, než domácí, kteří navíc hráli se zbytečným respektem k fyzicky zdatnějším soupeřům. Každopádně diváci sledovali rychlý a pohledný hokej.