Neuznaná branka píseckým juniorům v konečném součtu chyběla k bodům

P í s e k - 21. listopadu sehrála písecká juniorka další domácí zápas. Tentokrát k řece Otavě přijel tým z Hradce Králové. Očekávala se jasná převaha hostujících, domácí ale velmi mile překvapili a odehráli s lídrem vyrovnaný duel. Dobře rozehraný zápas se nakonec bohužel stal tak trochu smolným, protože do třetí třetiny vstupovali s výsledkem 1:0 a nakonec prohráli 1:3. Za stavu 1:2 Písek dosáhl branky, rozhodčí ji ale neuznal a třetí gól následně domácí obdrželi při hře bez brankáře. Nejlepším hráčem na písecké straně byl brankář Ondřej Bláha, který si připsal několik vynikajících zákroků.
Liga juniorů, sk. B, 15. kolo, ne 21.11.2010, KOMTERM arena
Hradec Králové
1:3
0:0, 1:0, 0:3
Branky a nahrávky: 28. Homolka (Korous) - 49. Březina (Filip), 52. Březina (Hradecký), 60. Světlík (Filip). Vyloučení: 3:4, navíc Hlinka a Jakubčo 10 minut. Bez využití.. Diváci: 55. Průběh utkání: 1:0, 1:3.
Písek: Bláha - Homolka, Cifreund, Tajbl, Moudrý, Srb, Pavlíček "C", Dvořák, Hrubý, Žemlička, Korous, Volf, Radosta "A", Furch, Homola "A", Dupač, Vajshár, Hlinka, Křišťan
Hradec Králové: Mahdal - Komárek, Bujňák "C", Vaněk, Urban, Stříteský, Zajíček, Kulhánek - Jakubčo, Březina, Knotek, Světlík, Filip, Hradecký, Drda, Havelka, Bohdanecký, Barbora, Hlavatý, Pechánek

První výraznější akce proběhla na konci čtvrté minuty, kdy se hostující Březina pokusil ohrozit píseckou klec z mezikruží, mířil ale mimo tyče. První větší šanci domácích zaznamenal o chvíli později Ivan Radosta, ani on ale nebyl v podobné šanci úspěšný. Dalších pět minut se hra přelévala ze strany na stranu a oba brankáři si připsali několik zákroků. Krátce po polovině první části šel Písek poprvé do oslabení, zvládl ho však bez větších problémů. Hosté se sice menší tlak před brankou domácích vytvořili, Písek se ale ubráněl. Následně i domácí vystrčili růžky a gólman hostů se měl co ohánět. Po tomto píseckém tlaku se do úniku jeden na jednoho dostal hostující Dominik Barbora, bekhendem brankáře Písku nepřekonal. V poslední minutě první části si písečtí aktivitou v soupeřově třetině vynutili faul a tak si zahráli první přesilovku, která se přelila do druhé třetiny.

Písečtí přesilovku nevyužili, i díky několika skvělým zákrokům hostujícího brankáře. Hra se od první třetiny příliš nezměnila a tak se pořád hrál pohledný vyrovnaný hokej se šancemi na obou stranách. V osmé minutě druhé třetiny se sám před Mahdalem ocitl písecký David Homolka a z dvou metrů vystřelil Píseckým vedení. Hosté mohli odpovědět v následné přesilovce. Na brankáře Bláhu ale nikdo z hradeckých hráčů recept nenašel. Následně se do samostatného úniku dostal hradecký Daniel Filip, puk mu ale v rozhodující chvíli sjel z hokejky. Namazáno před branku dostal domácí Lukáš moudrý, ani jemu se ovšem nadvakrát prostřelit brankáře hostů nepodařilo. Stejně jako v první třetině, také na konci té druhé si Písečtí zahráli přesilovou hru, která se opět přelila dalšího dějství.

Na začátku třetí třetiny hoejisté Písku zaznamenali několik nebezpečných střel, ani jednou se však skóre neměnilo. I po skončené přesilovce si Písek držel velký tlak a gólman Hradce Králové musel být neustále v pozoru. Do úniku dvou na jednoho se dostali následně Hradečtí a dočkali se z této akce vyrovnání. Pavučinky v horním rohu branky Ondřeje Bláhy vymetal Ondřej Březina. I po obdrženém gólu, si písecká juniorka držela převahu a vytvářela si nespočet šancí, ani jedna ale Mandala nepokořila. Ve dvaapadesáté minutě z gólu radovali naopak hosté. Opět se ranou pod horní tyč prezentoval Ondřej Březina a posla svůj tým poprvé v utkání do vedení. V následující minutě dostali Písečtí ještě jednu výhodu přesilové hry. Během ní se Písek dostal do mnoha šancí, ale ani tentokrát to gólem neskončilo. V závěru utkání šli hosté do oslabení a Písek zkoušel hru bez brankáře. Po vyhraném buly před brankou soupeře Písečtí vstřelili gól, pro dosažení rukou ho ale rozhodčí neuznal. Ihned poté Hradečtí definitivně rozhodli zápas, neboť dokázali trefit prázdnou klec domácích.

David Pavlíček (kapitán IHC KOMTERM Písek):Hodnotí se mi to velice špatně, protože si myslím, že jsme odehráli dobrý zápas. Hlavně v první a druhé třetině. Ve třetí nás soupeř trochu zamáčkl a po chybách, které jsme neměli udělat, jsme dostali dva góly. Ten třetí již byl do prázdné branky. Celkově to je velká škoda, protože si myslím, že jsme odehráli dobrý zápas. Ten neuznaný gól jsem viděl ze střídačky a myslím si, že byl naprosto regulérní, protože to gólmanovi normálně vypadlo a mělo to platit.

Tomáš Luštinec (trenér HC VCES Hradec Králové):Utkání bylo z obou stran velice kvalitní. Domácí jsou si vědomi toho, že jsou na sestupových příčkách a hráli velice dobře a dost nás potrápili. Ve třetí třetině se zápas otočil. Vyloučení před neuznaným gólem bylo diskutabilní a tak to chtěl rozhodčí nejspíše kompenzovat. Naštěstí se nám podařilo zápas dotáhnout do úspěšného konce.