Obránce Dolhý rozhodl o vítězství juniorů!

Liga juniorů nám v osmém kole nabídla souboj nejlepšího celku s nejhorším. Králové z Písku měli být favoritem utkání, avšak poslední Poruba byla více než vyrovnaným soupeřem. Velmi napjatý duel nenašel vítěze ani po šedesáti pěti minutách, a tak utkání vygradovalo až do samostatných nájezdů, ve kterém rozhodl o výhře žluto-modrých obránce Dolhý, který kromě proměněného nájezdu zaznamenal i branku při hře pět na pět. Písečtí i po ztrátě bodů zůstávají v tabulce na první příčce.
Liga juniorů 2021/2022, 8. kolo, ne 10.10.2021, Písek, Zimní stadion
Poruba
3:2sn
1:1, 0:0, 1:1, 0:0, 1:0
Branky a nahrávky: 14. Dolhý (Krasanovský, Kreuzman), 44. Pitel (Kulvejt, Pešek), rozh. náj. Dolhý – 10. Ludvík (Fornál), 50. Kolat (Mikula, Macias). Rozhodčí: Kosnar – Kaiser, Hošťálek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Střely na branku: 28:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Písek: Lokajíček (Kadlec) – Kulvejt (A), Houdek, Dolhý, Kurfürst (C) – Krasanovský, Dubský, Hála, Ryba, Mikeska, Hollar (A), Kovařík, Pešek, Lechnýř, Kreuzman, Braun, Sládek, Pitel
Poruba: Slíž (Pawlas) – Fišara, Dinmukhammed, Kelnar, Macias, Hlaváč (C), Ludvík – Fornál, Siekierka, Halata (A), Kotrba, Mikula, Koudelný, Plevka, Chovanec, Žák, Kolát, Barčák

Utkání nezačalo pro domácí hokejisty dobře, neboť ani ne po dvou odehraných minutách oslabil svůj tým Kreuzman, který v útočném pásmu fauloval. Písecké kvarteto ale svého soupeře nepustilo do žádné větší příležitosti a ihned po návratu trestance se dostal do slibné příležitosti Dubský, který orazítkoval tyčku. Jako první se na střeleckou listinu zapsal hostující Jakub Ludvík, který se rychle jako blesk obtočil za brankou a zasunul puk do písecké svatyně. Odpověď Králů na sebe nenechala dlouho čekat, neboť hrdina večera Adam Dolhý se dostal do drobného úniku a brankáře Slíže brilantně vykoupal. V závěru první části měl dvě šance porubský Koudelný. Nejprve vyslal pumelici od modré, která skončila na tyčce a vzápětí nabral velikou rychlost na pravém křídle a dostal se až před brankáře Lokajíčka, který ho vychytal úchvatným semaforem.

Druhá třetina nebyla pro oko diváka příliš zajímavá, neboť se hra příliš často kouskovala. Ofsajd nebo zakázané uvolnění doprovázelo prostřední část po celou její dobu. Branka ve druhé periodě nepadla, ale největší šanci měl domácí Tomáš Hollar, který si o den dříve odbyl premiéru za A-tým. Písecký útočník se dostal do samostatného úniku, ale brankář Poruby přečetl domácího střelce.

Třetí dvacetiminutovka nabídla úplně jiný hokej. Hráčům se na obou stranách dařila kombinace a k vidění bylo mnoho gólových příležitostí. Minutu po zahájení třetí třetiny přihrál Kovařík na úplně volného Hollara, před kterým byla úplně prázdná branka. Útočník domácích ale neměl správně seřízená mířidla a kotouč tak přeletěl Slížovu klec. Následující akce domácích už gólová byla, když Richard Pitel využil po šesti vteřinách přesilovou hru. Hokejisté hostí ale přišli s rychlou odpovědí, když Poruba rovněž využila přesilovou hru zásluhou Dominika Kolata. Písečtí měli největší možnost rozhodnout utkání zhruba devět minut do třetí sirény, když hráli dvojnásobnou přesilovku. Brankář Poruby byl ale proti a zlikvidoval veškeré šance domácího týmu. Pět na tři si zahrála i Poruba, ale i Lokajíček podržel svůj tým. Zbytek třetiny odehráli obě mužstva v klidu, nikdo nechtěl v závěru přijít o body.

Následovalo pětiminutové prodloužení, ale to žádnou větší akci nenabídlo a o vítězi musela rozhodnout dovednostní disciplína, ve které uspěl domácí celek. Ve druhé sérii se prosadil písecký Kovařík a porubský Plevka. Rozhodující nájezd přišel až v páté sérii, když se obránce Dolhý rozhodl, že většina bodů zůstane doma.