Odveta proti Rokycanům se vydařila

Písečtí dorostenci měli Rokycanům co oplácet. Koncem září jim Západočeši na domácím ledě uštědřili první porážku. Pomsta proběhla ve vyrovnaném utkání plném faulů dokonale. Čistý hattrick Pangráce, a góly Ondrejce, Křepelky, Gajovského a Holce rozhodly o jasném vítězství Písku. Sedm minut před koncem připravil Jakuba Kováře o čisté konto jen hostující Michal Křížek. Diváky několikrát zvedl ze sedadel Michal Klas, který likvidoval rokycanské útočníky ukázkovými “hity“. Ostrý zápas zvládl výborně hlavní rozhodčí Němec.
Liga dorostu, 19. kolo, ne 23.11.2003
Rokycany
7:1
2:0, 2:0, 3:1
Branky: 13., 33., 40. Pangrác (Křepelka, 2x Ondrejec), 6. Ondrejec (Gajovský), 42. Křepelka (Pangrác), 46. Gajovský, 52. Holec (Gajovský) – 53. Křížek (Holeček) Rozhodčí: Němec Vyloučení: 9:12 Využití: 0:1 V oslabení: 2:0
Písek: Kovář – Jankovský, Klas, Švácha, Maršík, Parýzek, Petele – Gajovský, Ondrejec, Holec – Pangrác, Křepelka, Milec (43. Suchan) – Jiřík, Habart, Bican
za asistence Martina Všetečky - Klání začalo pěkně zostra. Ve čtvrté minutě se uvedl hostující útočník Kubeš. Nastřelil ovšem pouze tyč Kovářovi brány a tak prvním, kdo skóroval, byl Petr Ondrejec. Nikola Gajovský se prohnal celým hřištěm a naservíroval puk “Ondrovi“, kterému stačilo jen správně nastavit čepel hole. V sedmé minutě pálil Švácha a kotouč do odkryté klece posílal Martin Pangrác, ovšem obranný zákrok hlavou předvedl Pavel Kubeš a střelu vyrazil.

Jakub Kovář se zapotil ve 12. minutě, kdy Kubeš vyslal do sóla perfektní přihrávkou z voleje Tomáše Holečka. Hostující kapitán ale na jistého strážce písecké klece nevyzrál, stejně tak dorážející Benedikt. Trestem byl rokycanským hráčům první gól Martina Pangráce. Karel Křepelka vyhrál ve vlastním pásmu vhazování a posunul na “Čejena“, který mazácky obhodil obránce Mottla, dlouhou kličkou si položil brankáře Koláře a do odkryté klece zavěsil.

Na začátku prostřední části pálili několikrát Pangrác s Křepelkou ze slibných pozic, ale prozatím neuspěli. Nepovedlo se to ani aktivnímu Pavlu Kubešovi, který ukázkovou stahovačkou poslal “na párek“ Martina Parýzka a i když dobře vystřelil, pozorného Kováře nepřekonal.

Na začátku 33. minuty hráli domácí oslabení. Na trestné lavici pykal jinak výborně bránící Michal Klas, když Petr Ondrejec našel dokonalým pasem našláplého Pangráce a ten nekompromisně propálil Koláře. V témže oslabení se přes Kafku probojoval do úniku Karel Jiřík, ale nevyužil jedinečnou příležitost. Naopak při naší přesilovce se předvedli Pangrác s Maršíkem. Prvně jmenovaný střílel po povedené stahovačce mezi beky a obr s devětadvacítkou na zádech vyslal jednu ze svých bomb od modré čáry. Když zbývalo do druhé sirény jen několik málo vteřin, nadělil hostům gól do šatny potřetí Martin Pangrác. Podobně jako při předchozím pokusu, si rychle stáhl puk a mezi obránci vypálil, tentokrát ale už i skrze betony Koláře. Na oslavu hattricku ho hokejkou po hlavě přetáhl Jakub Sebo a vysloužil si čtyři minuty pobytu na trestné lavici.

Počátkem závěrečné dvacetiminutovky podruhé zbytečně fauloval Milec, takže jej trenér Šperl posadil a místo něho nastoupil poprvé po dlouhé pauze vynucené zdravotními problémy František Suchan. V oslabení se prosadil Karel Křepelka, když ho před bránou našel Martin Pangrác poté, co projel útočnou třetinou. Další branku přidal Nikola Gajovský. Sebral puk za svojí bránou, projel si celé hřiště a střelou mezi betony vyhnal Koláře na střídačku. Nahradil ho Zdeněk Rüdcl, kterého za okamžik poprvé a naposledy překonal Miroslav Holec. Gajovský s Ondrejcem zakombinovali a jejich parťák z útoku následně dorážel nad bezmocného golmana.

O čisté konto Kováře připravil Michal Křížek. Obelstil Peteleho a poslal kotouč Kovářovi pod roztáhlými betony. Využil tak přesilovku, kterou hostům nabídl zbytečným faulem Karel Křepelka. Tečku za utkáním udělal Miroslav Holec, když potrestal neustálé osekávání své osoby ranou holí přes nohy Pavla Kubeše. Rokycanský útočník se s bolestnou grimasou odbelhal za pomoci spoluhráčů na střídačku.