Okresní derby v přípravě patřilo Písku

Písek doma proti Milevsku výsledkově potvrdil roli papírového favorita, ale k dokonalosti měl jeho výkon hodně daleko. Souboj píseckých střelců především s brankářem hostů skončil výsledkem 7:3. Po jedné trefě mají Lukáš Bednařík, Jan Březina, Matěj Novotný, Lukáš Volf a Yahor Hrakholski, dvě premiérové branky trefil za Písek Jan Matiášek
Příprava A-tým 22/23, 25. kolo, čt 25.8.2022, Zimní stadion Písek
Milevsko
7:3
4:1, 0:1, 3:1
Branky a nahrávky: 3. Březina (Hanus), 7. Novotný (Hrakholski, Pouzar), 13. Bednařík (Hanus), 13. Volf (Novák), 44. Matiášek (Novák, Volf), 46. Matiášek (Macháček), 54. Hrakholski (Kurfürst) – 10. Kundrát (Šťastný), 39. Škrdleta, 57. Kohout (Pecka). Rozhodčí: Poskočil - Šperl, Mitáš. Vyloučení: 6:6, navíc Dvořák (PIS) - osobní trest na 10 minut. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 259.
Písek: Novák (30. Kříž) – Hanus, Dvořák, Bednařík, Holar, Březina, Dudáček, Novák, Matiášek, Volf, Macháček, Turek, Kurfürst, Hraholski, Pouzar, Novotný, Tampier, Brož, Andrle
Milevsko: Panec (Fišer) – Řezáč, Janda, Růžek, Hastrman, Adamec, Kohout, Škrdleta, Přívozník, Bouška, Pecka, Suchan, Kundrát, Brož, Šťastný, Duda, Adamec

První třetina okresního hokejového derby měla takový průběh, jaký asi všichni přihlížející očekávali. V této části byl nejvíc patrný rozdíl soutěží, na které se oba týmy připravují. Milevsko z krajské hokejové ligy tahalo v prvním dějství za kratší konec pomyslného lana a čtyřikrát inkasovalo. Dokázalo ale i skórovat. Do vedení poslal Písek Jan Březina a navázal na něj Matěj Novotný. Hosté ale našli odpověď a zásluhou pohotové střely Kundráta snížili na 2:1. Dvoubrankové vedení vrátila Králům krásná teč Lukáše Bednaříka z předbrankového prostoru a záhy po něm přidal gólovou dorážku Lukáš Volf - 4:1.

Ve druhém dějství oko hokejového fandy zaplakalo. Souboj druholigového týmu s účastníkem krajské ligy se změnil v marnou bitvu píseckých nájezdníků s gólmanem hostů. Když Králové zahodili kopici tutovek, vytěžili Milevští z minima maximum a minutu před druhou pauzou snížili po střele Škrdlety nad levý beton - 4:2.

Závěrečné dějství vrátilo větší hokejovou jistotu na písecké hole. Přibylo ale tvrdých střetů a ostrých názorových výměn. Poprvé v píseckém dresu se prosadil novic Jan Matiášek, který ve 44. minutě mířil přesně v přečíslení dvou na jednoho. Stejný hráč pak přidal pohledný gól o chvíli později v přesilové hře, když dostal nabito na levý kruh a bez přípravy po přihrávce přes osu napálil puk levé tyčce - 6:2.

Krásný hokejový moment přidal písecký útočník Yahor Hrakholski. Na útočné modré si nejprve prohodil puk mezi bruslemi milevského beka a tváří v tvář brankáři Pancovi mířil přesně do pravé šibenice. Poslední slovo si ale vzali hosté - dorážka Kohouta zapadla do písecké branky v 57. minutě.