Omlazený tým v Milevsku nezaváhal

Trenéři A-týmu Herr a Šrámek dali ve čtvrtek volno některým oporám a na přípravný zápas do Milevska vzali hodně omlazenou sestavu vyplněnou juniory, kteří předvedli velmi sympatický výkon. Své první trefy v píseckém dresu dal po dvou krásných akcích bek Dominik Bílek, v přesilovce se trefili junior Matěj Novotný a Jakub Volf, po chybě brankáře domácích skóroval mladík Adam Novák a trefy v oslabení zapsali Karel Strnad a navrátilec do sestavy David Ciboch.
Přípravné zápasy A-týmu 2018/2019, 0. kolo, čt 23.8.2018, Zimní stadion Milevsko
Milevsko
2:7
0:3, 1:2, 1:2
Milevsko: Panec - Hamerle, Hájek, Pletka, Havran, Jíška, Fořt, Drahota, Sláma, Fencl, Radosta, Suchan, Hájek, Pouch, Müller, Kořánek, Šimák, Bílek, Reindl Brož
Písek: Kříž - Hanus, Suda, Bílek, Pelant, Houdek, Hora, Kodad - Novotný, Hučko, Ciboch, Volf J., Koupal, Strnad, Novák, Jabůrek, Rod, Stauber, Šuhaj V., Drda

Plnění role papírového favorita bývá nevděčné. Věděli to i písečtí druholigoví hokejisté, kteří jeli ke čtvrtému přípravnému zápasu na led Milevska, které v posledních letech válčí v krajské lize. Tradiční letní soupeř inkasoval už ve druhé minutě, kdy dostal za obranu pěknou přihrávku aktivní písecký obránce Dominik Bílek a vymetl pravou šibenici branky gólmana Pance, který si před pár lety za Písek zachytal ve druhé lize. Dobrý start Písku potvrdily dvě přesilové hry - jednu využil junior Matěj Novotný, který uspěl z dorážky u pravé tyčky, podobně si v početní výhodě o pár minut později počínal Jakub Volf - 0:3

.

Už ve 23. minutě to bylo 0:4. Brankář Milevska Michael Panec vyjel na svůj oblíbený výlet za rozehrávkou do rohu kluziště, odkud ale našel jen hokejku připraveného Adama Nováka, který už si s kusem černé gumy věděl rady a poslal ho do odkryté branky, kterou se snažil vykrýt jeden z domácích beků. Ke slovu se pak dostali i vzduchotechnici - matador Milan Kořánek byl faulován v úniku a postavil se k trestnému střílení. Hráč se zkušenostmi z působení u Otavy si věděl rady a ukázkově překonal jinak velmi jistého Kříže. Na 1:5 upravil do přestávky svým druhým gólem Dominik Bílek, který se jako obránce nabídl přihrávajícímu Rodovi a sám před Pancem zvýšil vedení povedeným blafákem.

V závěrečném dějství tempo hry opadlo a příliš hokejové krásy mezi mantinely milevského stadionu k vidění nebylo. Milevští se snažili ještě okresního rivala potrápit a povedlo se jim to ve 46. minutě, kdy zaslouženou branku vsítil Tomáš Hájek. Hru kouskovala také častá vyloučení - hned třikrát sudí trestal za zastrčený dres v hokejových kalhotách, což se podle nových pravidel oceňuje dvouminutovou penalizací. Na konci utkání nebyl ve hře ukázněný ani písecký Jabůrek, který dojel soupeře po odehrání puku a podle nových pravidel si šel sednout za takzvané pozdní dohrání. Rozhodčímu navíc od plic sdělil, co si o jeho rozhodnutí myslí, a vyfasoval na cestu domů ještě desetiminutový osobní trest. V oslabení ale paradoxně přišly dvě trefy Písku. Nejprve vyškolili obranu Milevska Petr Hučko s Davidem Cibochem a druhý jmenovaný po krásné přihrávce před prázdnou branku zvýšil na 6:2. Chvilku po něm dorazil v oslabení Koupalovu střelu do prázdné branky Karel Strnad a bylo to 7:2.

Karel Herr, trenér Písku:: "Milevsko hrálo první zápas a myslím si, že si nevedlo vůbec špatně. My jsme některé naše kluky nechali doma a přivezli jsme asi sedm hráčů juniorky. Jejich výkon se mi líbil, odehráli to dobře."