Oslabená juniorka doma podruhé remizovala

P í s e k - V pátek se písecká juniorka střetla s prvním mužstvem ligy juniorů skupiny střed, TJ SC Kolínem. Hrálo se hodně tvrdě a tomu i odpovídal počet zraněných hráčů. Na lavici Kolína bylo pět hráčů a na straně Písku naštěstí žádný. Nejlepším hráčem Písku byl kapitán Jan Sýbek, který dvakrát skóroval a jednou si připsal asistenci. Naopak na straně kozlů byl nejaktivnějším hráčem Martin Ježek, který si také připsal dva góly a jednu přihrávku.
Liga juniorů, sk. B, 7. kolo, pá 16.10.2009, KOMTERM aréna
Kolín
4:4
2:1, 1:2, 1:1
Branky a nahrávky: Sýbek (Dvořák, Durčák), Durčák (Sýbek), Sýbek, Silbernágl - Ježek (Musil), Král (Výborný), Výborný (Ježek), Ježek (Král). Vyloučení: 12:8. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 56. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4.
Písek: Pavlů (Kafka) - Mečíř, Kodad, Hlinka, Pavlíček, Srb, Dvořák "A", Sýbek "C", Silbernágl "A", Křišťan, Furch, Durčák, Kastner
Kolín: Bočňák (Brázdil) - Barták "C", Pomichálek "A", Drobný, Výborný, Svoboda, Kopecký, Kráčmar, Pecka "A", Cerk, Beňovský, Král, Musil, Ježek, Kapička, Herwig, Javůrek, Nekvasil, Šebek
Hned po začátku utkání se hrálo přerušovaně, ale i tak dokázal ve třetí minutě otevřít skóre domácí kapitán Jan Sýbek. Netrvalo to ale dlouho a bylo vyrovnáno po gólu kolínského Martina Ježka, který z první střílel po přihrávce přes brankoviště mezi nohy domácího gólmana. Následovala první písecká přesilovka a ta se juniorům povedla, když ji po třiašedesáti sekundách využil Jindřich Durčák po přihrávce Jana Sýbka. Do konce třetiny se hra přelévala z jedné strany na druhou a až na pár hezkých zákroků obou gólmanů. Pro oko diváka nebyla první část příliš atraktivní.

Na začátku druhého dějství měli kolínští kozlové šanci, když se jejich dva hráči dostali do přečíslení, ale příležitost skončila střelou mimo branku. Následujících osm minut patřilo píseckému gólmanovi Aleši Pavlů, který několikrát zlikvidoval soupeřovo nebezpečné střely a tak podržel svůj tým. Pak ale nakonec kolínská juniorka zužitkovala tlak a výsledkem byl vyrovnávající gól. Hned po vyrovnání hrál Kolín přesilovku a při početní výhodě poslal kolínské hokejisty do vedení Dominik Výborný. Písek mohl ihned odpovědět, ale když jeli dva na jednoho tak se nepovedla příhra a tak se stav utkání neměnil. Následovalo pár vyloučení na obou stranách a když byl Písek v oslabení tak si dokázal vykoledovat nájezd. Nájezd proměnil ve svůj druhý gól Jan Sýbek po pěkné kličce. Stav utkání po dvou třetinách byl vyrovnaný 3:3.

Začátek posledního dějství se povedl lépe hostům, když se po jedné minutě opět dostali do vedení po gólu Martina Ježka. Následoval obrovský tlak Písku, ale kolínští stále odolávali až do desáté minuty třetí třetiny, kdy se povedlo písecké juniorce vyrovnat po individuální akci Milana Silbernágla. Do konce třetiny se toho už moc nestalo, protože se stále vylučovalo a hra byla rozháraná.