Ostrý souboj s Lincem rozhodla nájezdová loterie

Byla to pořádná fuška, ale houževnatý tým Steinbach Steel Wings Linz poráží Králové po tvrdém zápase a napínavém nájezdovém dramatu 4:3. Rozhodovala až poslední pátá série!
Příprava A-tým 22/23, 2. kolo, po 15.8.2022
Linz
4:3sn
2:1, 1:1, 0:1
Branky a nahrávky: 5. Dudáček (F. Novák), 11. Hanus (Březina, Bednařík), 25. Koupal, rozh. náj. Volf – 10. Kaider (Pirkelbauer), 31. Ekelund (Mayrhofer), 42. Gaffal (Mayrhofer). Rozhodčí: Poskočil - Mitáš, Šperl. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:2. V oslabení: . Diváci: 205.
Písek: Kříž (Novák) – Hanus, Dvořák, Dudáček, Novák, Turek, Kurfürst, Košař – Bednařík, Volf, Macháček, Koupal, Březina, Hrakholski, Brož, Hollar, Novotný, Andrle
Linz: Reder (Oschgan) – Brikmanis, Gaffal, Granza, Liesch, Moser, Pirklbauer, Söllinger, Dorion – Aigner, Bucenieks, Ekelund, Hauböck, Kaider, Koller, Mayrhofer, Mosaad, Noreika, Rappold, Rohm, Wilding.

Písečtí hokejisté začali první měření se zahraničním soupeřem lépe a už v páté minutě se ujali vedení, když pohotově přispěchal k odraženému kotouči obránce Daniel Dudáček a napálil jej z mezikruží přesně k tyči - 1:0. Z mezikruží se prosadili i hosté - dorážkou v předbrankovém prostoru srovnával skóre hostující Kaider. Do pauzy si ale domácí vzali vedení zpět, když ostrými od modré pálil obránce Vladimír Hanus v přesilové hře - 2:1.

Vyrovnaná druhá třetina nabídla po jedné brance na obou stranách. Nejprve posunul po dvoubrankového vedení Krále z Písku Martin Koupal, který trochu šťastně překonal lineckého gólmana z otočky před brankovištěm, když se kotouč odrážel od změti končetin a hokejek. Jenže pak udeřil švédský obránce ve službách ocelových křídel z Lince Isak Ekelund, který z pravého kruhu mířil přesně k protější tyči.

A rakouští hosté dokázali i vyrovnat. V začátku třetí třetiny přišla další přesilovka a pěkná souhra, na jejímž konci stál Patrick Gaffal. Do konce už branka nepadla a po dohodě obou týmů se šlo rovnou na samostatné nájezdy. V těch se radoval Písek, i když byl pod tlakem. Rozhodl bekhendový blafák Lukáše Volfa z poslední páté série. Písek vyhrál 4:3 po nájezdech.