Parádních devět minut ve druhé části rozhodlo o výhře píseckých juniorů

Písecká juniorka má za sebou další úspěšné utkání. Z pátečního zápasu odjeli domů s prázdnou hráči Velkých Popovic. Úvodní třetina se našim nepodařila a prohráli 2:0. Druhá třetina byla z říše snů. Svěřenci trenéra Karla Slabého dokázali v rozmezí devíti minut vstřelit pět gólů! Vše odstartoval první brankou Písku v utkání Křišťan. Výbornou část hry Durčák zakončoval již na 5:2. Ve třetí třetině junioři od řeky Otavy svůj náskok ještě o jednu branku navýšili. Písek porazil Velké Popovice 8:5. Velice povedené utkání prožil Jakub Bernad, který dokázal jednu branku vsítit a u třech gólů se podílel asistencí.
Liga juniorů, sk. B, 29. kolo, pá 12.2.2010
Velké Popovice
8:5
0:2, 5:1, 3:2
Branky a nahrávky: 23. Křišťan (Dvořák), 26. Tollinger (Javůrek, Bernad), 28. Javůrek (Bernad, Vlček), 30. Furch, 32. Durčák (Silbernágl), 55. Dietz (Javůrek), 56. Dietz (Bernad), 59. Bernad - 9. Decsy (Petráň, Stejskal), 19. Stejskal (Petráň), 26. Šoulej (Jacišin), 41. Žoha J. (Hanibal), 58. Stejskal (Petráň). Rozhodčí: Mandryz - Vavruška, Bouček. Vyloučení: 10:8, navíc Bernad (PIS) - 10 minut OT nesportovní chování. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Průběh utkání: 0:2, 5:2, 5:4, 7:4, 7:5, 8:5.
Písek: Lehečka, Kafka – Furch, Bernad, Silbernágl, Hlinka, Mařík, Tollinger, Dvořák, Tajbl, Javůrek, Durčák, Koloušek, Dietz, Křišťan, Vlček, Jirků.
Velké Popovice: Čásenský – Hanibal, Dvořák, Jacišin, Rejna, Stejskal, Strejček, Bareš, Pikhart, Decsy, Žoha J., Petráň, Kovář, Šovlej, Vlasák, Teč, Žoha M., Kratochvíl, Saller.
O první vážnější příležitost se postaral Teč, ale střelou z kruhu Lehečku nepřekonal. Ve čtvrté minutě Dirčák střílel z úhlu, Čásenský si spodek své brány pohlídal. O dvě minuty později na Furcha zívala prázdná brána, ale jeden z velkopopovických obránců znemožnil domácímu hráči vystřelit. V čase 8:36 se hosté dostali do vedení. David Decsy obdržel pěknou přihrávku do mezikruží, ze kterého vystřelil přesně do levého horního rohu Lehečkovy brány. O tři minuty později Vlasák střílel z kruhu, domácí brankář zasáhnul svým betonem. V patnácté minutě Dietz tvrdě pálil od modré čáry, jeho projektil těsně přestřelil horní tyč. O chvíli později dorážel před bránou Vlček, ale hostující brankář si kotouč pohlídal. V sedmnácté minutě Křišťan se pokoušel překvapit Čásenského zpoza brány, ale hostující gólman byl pozorný. V čase 18:36 se hosté dostali do dvoubrankového vedení zásluhou Jana Stejskala, který překonal domácího brankáře tvrdou střelou nad lapačku.

V úvodní části se hosté dostali do dvoubrankového vedení. Nejprve otevřeli skóre v deváté minutě, druhou branku přidali necelou minutu a půl před koncem třetiny.

Hned na začátku druhé části se v příležitosti ocitnul Javůrek, ale puk mu v rozhodující chvíli uskočil. V čase 22:36 domácí snížili na rozdíl jedné branky. Dvořák přihrával před bránu, kde stál Vít Křišťan a ten překonal hostujícího brankáře. V dvacáté páté minutě dorážel Decsy, písecký brankář puk vyrazil betonem. V čase 25:45 Písek vyrovnal. Michal Tollinger stál zcela osamocený v mezikruží a tuto příležitost zužitkoval a přesnou střelou k tyči vyrovnal stav. O dvě minuty později Bareš střílel přes obránce, Lehečka zasáhnul betonem. V čase 27:59 domácí dokonali obrat. Zdeněk Javůrek z bezprostřední blízkosti překonal velkopopovického brankáře. V čase 29:38 domácí vstřelili další branku. Jakub Furch překonal Čásenského pěknou kličkou do bekhendu. V čase 31:46 Písek přidal další gól. Zásluhou Jindřicha Durčáka vedli domácí již 5:2. Pět gólů během dvanácti minut dokázali vsítit domácí hráči, na to hostující trenér reagoval oddechovým časem. V čase 35:37 hosté snížili. Martin Šoulej dorážel z blízkosti, překonat píseckého brankáře pro něho nebyl problém.

Písečtí hokejisté sehráli prvních dvanáct minut výborně, vstřelili pět gólů a dokonali obrat z 0:2 na 5:2. Hosté ještě dokázali snížit na rozdíl dvou branek.

V čase 40:27 Velkopopovičtí zdramatizovali zápas. Jakub Žoha přesnou střelou překonal Lehečku, 5-4. Ve čtyřicáté čtvrté minutě si Javůrek důrazně najel až před velkopopovického brankáře, který pokus domácího hráče zlikvidoval. O minutu později se Vlasák ocitnul ve veliké příležitosti, z bekhendové kličky nastřelil tyč. O chvíli později Dietz střílel od modré čáry, Čásenský zasáhnul lapačkou. O dvě minuty později později Javůrek přihrával volnému Bernadovi, který těsně minul horní růžek Čásenského brány. O další minutu později předvedl efektivní zákrok Lehečka, který vychytal vyloženou šanci Vlasáka. V padesáté páté minutě se Vlček prokličkoval až před brankáře, ale domácí hráč těsně minul horní tyč. V čase 54:59 Stanislav Dietz podržel kotouč až do správného okamžiku. Dělovou ranou prostřelil hostujícího brankáře. V čase 55:43 Stanislav Dietz opět vystřelil od modré čáry a opět skóroval. Tentokrát mu pomohl i jeden z bránících hráčů hostů, který tečoval puk. O minutu později se předvedl Čásenský, který vychytal betonem Dvořáka. V čase 57:54 se hostům povedlo snížit, závaru před bránou využil Jan Stejskal. Minutu a půl před koncem Jakub Bernad uniknul hostující obraně, po faulu sudí nařídil trestné střílení, které sám postižený s přehledem proměnil. Minutu před koncem Vlček nastřelil tyč.

Utkání zvítězili zaslouženě domácí hráči 8:5, po třetinách 0:2, 5:1 a 3:2.

Karel Slabý, trenér Písku: "Dnes se utkaly mužstva, které jsou na posledních pozicích. Chtěli jsme vyhrát. Se stejnou taktikou přijel určitě i soupeř, který se pokouší o záchranu v lize. Jsme rádi, že se nám podařilo utkání dovést do vítězného konce. Po první třetině jsme byli trochu zoufalí, prohrávali jsme 0:2. Díky změně přístupu hráčů a proměněných šancích jsme zápas obrátili v náš prospěch."