Pět vstřelených branek, čisté konto a návrat na první příčku!

Dorostenci mají za sebou další poměrně snadné vítězství, které je posílá do vedení ligové tabulky. Skóre zápasu otevřel v šesté minutě Vlček a o sedmnáct vteřin později zvýšil Bernad. Písecký tlak přinesl další branku Pauknera a po přesném zásahu Durčáka vedli svěřenci Mazance a Lynche 4:0 po první třetině. Po bezbrankové druhé části upravil ještě konečnou podobu výsledku necelé dvě minuty před koncem Babka. Opora píseckého brankoviště Pavel Kantor nepřipustil sebemenší zaváhání a po zásluze si připisuje šesté čisté konto v sezóně. Další utkání čeká písecké dorostence následující neděli, kdy se u Otavy představí mužstvo Benátek.
Liga dorostu , sk. B, 27. kolo, ne 20.1.2008, Zimní stadion Písek
Tábor
5:0
4:0, 0:0, 1:0
Branky a nahrávky: 6. Vlček, 7. Bernad (Křišťan, Homola), 15. Paukner (Durčák), 19. Durčák, 59. Babka (Vlček).
Rozhodčí: Souček - Štofa, Beneš.
Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 85.
Písek: Kantor - Kodad, Kučera, Bernad, Homola, Tobolič, Durčák, Mašek, Kolařík, Křišťan, Turek, Babka, Michálek, Volf, Vlček, Paukner, Lejsek, Marek
Tábor: Turanský (30. Vácha) - Kotrba, Kojetín, Srdínko, Valík, Drda, Hrůša, Němec, Vondrášek, Nevolný, Hybner, Kučera, Kropík, Fiala, Šimák, Breda, Douda, Volena, Hynek
Po minutě a půl se přerušovalo v utkání mezi píseckými a táborskými dorostenci poprvé, když vyhodili hosté kotouč přes všechny čáry na zakázané uvolnění. Písečtí se do soupeře pustili s velkým nadšením a úvod utkání byl naprosto v jejich režii. Po střele Lejska od modré čáry vyhodili Táborští začátkem čtvrté minuty puk na druhý icing. Tlak nemohl přinest nic jiného než branku a domácí mužstvo šlo zásluhou Vlčka do vedení – 1:0. Přesně po sedmnácti vteřinách se skóre měnilo podruhé, když ležícího Turanského překonal Bernad – 2:0. V osmé minutě získali Táborští první vhazování před Kantorem, když Kučerův křižný pas přelétl bez doteku celým kluzištěm. Hosté hráli hodně na náhodu, a tak Kantor neměl příliš práce. Přece jenom ale mohli táborští hráči snížit, Hynek dostal na hokejku odražený kotouč, v těsné blízkosti Kantora ale neuspěl. Nedáš – dostaneš, tak přesně to se poté potvrdilo a po Durčákově přihrávce přidal třetí branku Paukner – 3:0. Hra v pěti hráčích na obou stranách připomínala píseckou přesilovku, jednoznačná optická převaha ale čtvrtou branku nepřinesla. V devatenácté minutě však projel Durčák téměř celým kluzištěm a svůj sólový průnik přetavil ve čtyřbrankové vedení Písku – 4:0. Hra na kočku a na myš pokračovala i nadále a domácí mohli těsně před první přestávkou ještě zvýšit, tentokrát byl ale Turanský pozorný. Čtyři branky v hostující síti dodávaly postupně svěřencům Mazance a Lynche patřičné sebevědomí a Písečtí byli v první třetině jednoznačným pánem ledu.

Na začátku druhé třetiny se dostal do střely od modré Kolařík, jeho projektil vytěsnil Turanský mimo klec. Velkou příležitost ke skórování měl na druhé straně Šimák, který slibnou přihrávku zpoza branky promáchl. V polovině šestadvacáté minuty vyhodili Táborští na další zakázané uvolnění. Před Kantora se hodně tlačil Hybner, domácí jistota s jedničkou na zádech však bleskurychle přikryla puk pod lapačku. Do individuální šance se dral Marek, po jeho střele, kterou Turanský vyrazil před sebe následovalo, jak jinak, než zakázané uvolnění, po kterém se hra vrátila před hostujícího gólmana. V polovině utkání hosté vystřídali gólmany. Vácha se mezi tyčemi potil od prvních vteřin – během jedné minuty na něho Písečtí vystřelili z různých pozic čtyřikrát. domácí hráli na góly, Táborští na zakázaná uvolnění, kterých bylo nespočetně mnoho. V polovině čtyřiatřicáté minuty přišlo první vyloučení zápasu, když se hákováním provinil Bernad. Početní výhoda hostů přenesla hru před Kantora, přesilovkový vzorec Tábora ale netrval příliš dlouho a Písečtí hned po první chybičce v rozehrávce hostů vymanili puk z obrané třetiny. Pátou branku mohl přidal Babka, z průniku se mu ale nepodařilo zasunout puk do Váchovy klece. Kučerův dlouhý pas na útočnou modrou Babka nestihl zachytit a Táborští získali vhazování po Kantorově pravici. Šestnáct vteřin před druhou sirénou si domácí zajistili vhazování před Váchou. Ani z této situace gól nepadl, a tak skončila druhá dvacetiminutovka bez branek.

Také poslední třetina začala velkým náporem píseckého mužstva, které hosté vyřešili jednoduše střelou přes všechny čáry. Také Táborští se dostali do šance, na jejíž konci střílel Valík od modré, pozorný Kantor hbitou lapačkou neponechal nic náhodě. Kučera nahrál Durčákovi, který posunul puk na Toboliče, ten ale Váchu překonat nedokázal, když mířil mimo hostující branku. Ke konci osmačtyřicáté minuty putoval za podražení první hráč Tábora na trestnou lavičku a domácí mužstvo mělo před sebou přesilovku. Stoprocentní šanci měl na hokejce Kolařík, který promarnil Bernadův bezchybný pas. Táborští nebyli dlouho kompletní a poté co hráli v šesti, nabídli domácímu výběru další možnost přesilové hry. V oslabení se překvapivě proháčkoval až před Kantora táborský Hybner, jeho střela příklepem mířila nad horní tyčku domácí branky. Táborští se snažili vstřelil gól a pohnout s nepříznivým výsledkem. Málem se jim to podařilo, závar před domácí brankou zastavil až gólman Kantor, jenž přikryl puk, před dojíždějícími hráči Tábora, do lapačky. V sedmapadesáté minutě byl blízko vstřelení branky Durčák, který si položil Váchu, v konečné fázi ale nedovedl zakončit. Po individuální akci se před Kantora dostal Hrůša, překonat domácího gólmana ale bylo nad jeho síly. Naopak Písečtí opět upravovali skóre – v devětapadesáté minutě dal Babka gól na 5:0. Písečtí dorostenci porazili Tábor o pět branek a posunuli se do čela ligové tabulky.

Milan Mazanec, trenér Písku: „Myslím, že se zaslouženě vracíme do čela soutěže. V tomto utkání vypadalo všechno tak, jak si to představuji. Hráli jsme na čtyři kompletní útoky a všichni odehráli zápas tak, jak by to mělo být. Hráli jsme disciplinovaně a bez faulů, blýskli se opět mladí hráči, kteří si vytvořili řadu chytrých příležitostí. Těší mě, že jsme vydrželi bruslit celý zápas. Hráli jsme poměrně kolektivně a to si myslím, že rozhodlo o vítězství a o tom, že jsme neobdrželi asi jednu branku.“