Piráti obrali Písek o všechny body

Favorit v utkání - Piráti Chomutov potvrdil předzápasové prognózy a s přehledem zvítězili. Severočeši Byli ve většině zápasu o krok dříve a nakonec se zrodilo jasné vítězství Chomutovských 6:0.
1.liga ČR, 39. kolo, so 14.1.2012
Chomutov
0:6
0:2, 0:3, 0:1
Branky a nahrávky: 8. Gajovský (Grof), 19. Kraft (Procházka, Jíra), 24. Palin (Kraft, Hruška), 28. Mrázek (Jíra, Gajovský), 33. Hromas (Jíra, Pavlas), 48. Gajovský (Procházka, Grof). Rozhodčí: Svoboda - Suchánek, Brejcha. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1020. Střely na branku: 18:47. Průběh utkání: 0:0, 0:6.
Písek: Sedláček - Kolarz, Všetečka, Žovinec, Pavlíček, Lukáč, Kanov, Havran, Vráblík - Nouza, Bělohlav, Slavík - Antončík, Luňák, Nedorost - Polodna, Šperger, Mrkvička - Ferebauer, Vaniš, Suja.
Chomutov: Řehoř - Palin, Havíř, Grof, Mrázek, Rutta, Jillson, Pavlas, Macháček - Hruška, Kraft, Hřebejk - Jíra, Gajovský, Procházka - Ondřej, Sikora, Seman - Hromas, Endál.
V samotném úvodu byli aktivnější hráči Chomutova a měli mnohem častěji kotouč na svých hokejkách, postupem času se ale hra vyrovnala. Ve čtvrté minutě se mohli domácí dostat do vedení. Žovinec se prokličkoval do střelecké pozice, následně předložil puk osamocenému Antončíkovi, ten ale zakončoval těsně vedle levé tyče chomutovské svatyně. V čase 7:16 favorit otevřel skóre. Nikola Gajovský zakončil rychlý protiútok, když z pravého kruhu, z otočky poslal kotouč ke vzdálenější tyči – 0:1. Hosté byli aktivnější a po dalším závaru před píseckou bránou Sedláček, se svými obránci udrželi kotouč, s vypětím všech sil, před brankovou čarou. V čase 18:34 Procházka vystřelil z pravého kruhu, domácí brankář vyrazil puk na hůl Milana Krafta, který zakončoval do odkryté klece. Sedláček se již nestačil přemístit – 0:2

Na začátku druhé třetiny Šperger předvedl pěknou individuální akci, když obkroužil hostující bránu, ale zakončení domácího hráče nebylo přesné. V čase 23:48 Piráti zužitkovali početní výhodu. Kraft přihrál zpoza brány, mezi kruhy Brett Palin, který střelou z první prostřelil domácího brankáře – 0:3. O dvě minuty později Hruška zakončoval přečíslení 2 na 1, domácí brankář vyrazil kotouč do rohu kluziště. V čase 27:23 Jíra přihrál na modrou čáru Jaroslavu Mrázkovi, který měl dostatek času i prostoru, aby zamířil do levé šibenice – 0:4. Další šanci měl Seman, který prokličkoval z pravé strany až do brankoviště, Sedláček jeho zakončení dobře vystihnul. V čase 32:26 Karel Hromas využil zmatků před píseckou bránou a po dorážce do prázdné brány navýšil vedení Pirátů na pětibrankové – 0:5. Ve třicáté páté minutě mohl Bělohlav snížit, po neshodách v hostující rozehrávce, ale domácí hráč nedokázal kotouč namířit mezi tyče. Další pěknou akci předvedl Endál, jeho bekhendové zakončení těsně minulo pravou tyč. V poslední minutě Hřebejk přihrál před bránu volnému Palinovi, který zakončoval do středu brány, kde stál připravený Sedláček.

Třetí část začala v pomalejším tempu a pozornost píseckého brankáře prověřil Palin od modré čáry, domácí brankář zasáhnul lapačkou. V čase 47:38 Nikola Gajovský se dostal do samostatného úniku a po několika kličkách překonal domácího brankáře bekhendem – 0:6. V padesáté minutě střílel od modré čáry Havran, Řehoř předvedl efektivní semafor. V dalším průběhu třetí části se sice hrál rychlý, kombinační hokej, ale žádný tým si nedokázal vytvořit větší gólovou příležitost. V padesáté šesté minutě Ferebauer aktivně prokličkoval až před Řehoře, který sólo píseckého hráče ukončil. Ve zbytku zápasu se Piráti nikam nehnali a šetřili síly. Chomutov potvrdil roli favorita a odvezl si všechny tři body, za výhru 6:0.

Josef Řeháček (IHC Komterm Písek): Myslím, že jsme nepředvedli vůbec dobrý výkon. Přístup hráčů byl velmi špatný. Před zápasem jsme si řekli, že budeme hrát důrazně, chtěli jsme soupeři hru znechutit, ale bohužel. Za stavu 0:1 jsme si před brankou soupeře vytvořili dvě brankové šance, ani jednu jsme ale nedokázali proměnit. Poté soupeř výrazněji odskočil a bylo po zápase. Dostali jsme za vyučenou a musíme se z toho ponaučit. Zbývá třináct kol do konce základní části, takže musíme bojovat dál, abychom se probojovat mezi elitní osmičku.

Václav Sýkora (Piráti Chomutov): Utkání se hrálo od začátku v rychlém tempu. Domácí se nás snažili dostat pod tlak, ale byli jsme na to velmi dobře připraveni. Dobře jsme hlídali rovněž i střední pásmo, odkud se nám dařilo zakládat nebezpečné útoky. Měli jsme i více gólových šancí, než domácí. V první třetině se nám podařilo vstřelit dvě branky, což byl dobrý základ do dalšího průběhu hry. Podobně jsme hráli i ve druhé části, kdy jsme přidali další tři branky. Jsem rád, že jsme laťku výkonu udrželi po většinu času. Výsledkem tohoje skóre 0:6 a i čisté konto našeho brankáře Řehoře.