Písečtí i napodruhé Boleslavi podlehli

Čtyřiačtyřicáté kolo přineslo pro písecké dorostence hořkou porážku. Mladá Boleslav se tak i napodruhé v sezóně stala pro Jihočechy neporazitelnou. V první části utkání si hosté vyprodukovali tříbrankové vedení a vypadalo to, že je po zápase. Písečtí však nesložili zbraně a po trefách Pauknera a Vlčka byli rázem na rozdíl gólu. Boleslavští ve druhé části díky gólu Lhotáka opět odskočili a třetí dvacetiminutovka už patřila pouze hostům. Ti ve dvaačtyřicáté minutě odstartovali vlnu přesných tref a za Doubkovy záda propadly během sešti minut čtyři góly. Písečtí poté už jenom korigovali druhým gólem Filipa Vlčka. Extraliga dorostu má před sebou dvoutýdenní pauzu, Mazancův výběr ale čeká již v pondělí dohrávka s Litvínovem.
Extraliga dorostu, 41. kolo, pá 30.1.2009, KOMTERM Arena Písek
Mladá Boleslav
3:8
2:3, 0:1, 1:4
Branky a nahrávky: 11. Paukner (Korous, Radosta), 19. Vlček (Homola, Přibyl), 53. Vlček (Polata) - 2. Brandejský (Jankovský), 5. Jankovský (Škorík, Mozík), 7. Koudela (Mozík), 27. Lhoták (Anděl), 42. Frolík (Koudela), 45. Štěpánek (Brandejský, Holada), 45. Lhoták (Škorík, Jankovský), 48. Korim (Škorík, Jankovský). Vyloučení: 9:12, navíc Volf (PIS) a Vrba (MBL) - 10, Škorík (MBL) - 5 + do konce. Využití: 2:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 60. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:8, 3:8.
Písek: Lehečka (7. Doubek) - Jáchym, Andrlík, Hřebíček, Polata, Turek, Kafka, Hrubý - Vlček, Paukner, Homolka, Přibyl, Korous, Marek, Radosta, Dupač, Kopec, Volf, Homola, Růžička
Mladá Boleslav: Vaňousek - Vrba, Korim, Anděl, Holada, Mozík, Chalupa - Škorík, Lhoták, Brandejský, Babický, Frolík, Jankovský, Štěpánek, Koudela
V první šanci utkání se objevili hostující hráči - Frolík se na začátku druhé minuty objevil zcela osamocený před Lehečkou, jeho střela ale mířila nad domácí branku. Druhá šance Mladé Boleslavi již skončila gólem - v čase 1:58 z poměrně nenápadné akce otevřel skóre pátečného souboje Brandejský - 0:1. Krátce po vstřelené brance šli hosté do sníženého počtu hráčů, ani to jim ale nebránilo v tom, aby svůj náskok vylepšili - v oslabení projel Jankovský napříč kluzištěm a pohotovou ranou zajistil hostům dvojbrankové vedení - 0:2. A pro domácí tým bylo ještě hůře. Dvě minuty poté totiž Koudela třetím gólem vyhnal Lehečku z branky - 0:3. Hlavního gólmana Písku tak nahradil mezi tyčemi v sedmé minutě Doubek.

V polovině jedenácté minuty se poprvé prosadili také Jihočeši - v závaru před boleslavskou brankou se nejlépe zorientoval Paukner a střelou k levé tyčce Vaňouskovy branky snížil - 1:3. Písečtí se po vstřelné brance začali nadechovat a vzápětí mohl přidat další branku Písku Homola, jeho pokus ale nemířil do Vaňouskovy klece. Jihočeši se však nakonec přece jenom dostali na rozdíl gólu. Přibyl našel Homolu, jenž celou akci vylepšil na Vlčka, který střelou po ledě přidal druhou píseckou branku - 2:3. Jednoznačné vedení hostů tak Písečtí dokázali v první části výrazně ztlumit.

Na začátku prostřední třetiny mohl vstřelil další branku Boleslavi Štěpánek, jeho zakončení ale Doubek dobře přečetl a změny se tak nekonaly. Konaly se až z další akce hostů - Anděl našel ideálně najetého Lhotáka, který bez větších potíží dopravil puk do branky - 2:4. Krátce před polovinou utkání se Jihočeši na pár vteřin usadili před Vaňouskem, závar před brankou Boleslavi byl přerušen faulem hostů a Písečtí tak hráli přesilovku.

V početní převaze si domácí tým vytvořil ve třetině hostů přesilovkový vzorec, k úspěchu ale chyběla přinejmenším střela. Na druhé straně ujel v oslabení Lhoták, lehkou střelou ale nepřekonal Doubka. Boleslavští nebyli dlouho kompletní a po zbytečném faulu z útočného pásma putoval další hráč ke dvěma minutám. Ani tentokrát ale Písečtí nedokázali početní výhodu využít. Po faulu Jankovského hráli domácí ještě v závěru v pěti proti čtyřem. Trest hostujícího útočníka předělila siréna ukončující druhou dvacetiminutovku. V ní je trefili jednou pouze hosté a po čtyřiceti minutách o dvě branky vedli.

Třetí třetina patřila od začátku do konce hostům. Ti ve dvaačtyřicáté minutě odstartovali vlnu přesných tref a za Doubkovy záda propadly během sešti minut čtyři góly. Nejprve se trefil po Koudelově přihře Frolík - 2:5. Souhra na jeden dotek přinesla šestou branku na straně hostů, kdy na konci celé akce stál Štěpánek - 2:6. Deset vteřin stačilo k tomu, aby Boleslavští opět měnili skóre. Rychlá akce, která odstartovala ihned po vhazování skončila druhým přesným zásahem Lhotáka v utkání - 2:7. Osmá branka Boleslavi přišla na řadu v osmačtyřicáté minutě a gólem se připsal na listnu střelců Korim - 2:8. Za písecké pouze upravoval o pět minut později po individuální akci Vlček. Písek tak podlehl na svém ledě Mladé Boleslavi vysoko 3:8.

Milan Mazanec, trenér Písku: „Nepovedl se nám začátek utkání, kdy jsme dostali rychlé tři góly. Přece jenom jsme se dokázali do zápasu vrátit, ale neurovnanou individuální hrou jsme udělali chyby, které zápas rozhodly. Ve vyhroceném závěru, kdy se hráči na ledě pošťuchovali, už o nic nešlo. My pustili do hry celou střídačku a zahráli si tak všichni. Musíme se připravit na další zápas.“