Písečtí mladíci přestříleli Milevsko

K odvetě okresního derby v přípravě do Milevska vzal kouč Matušík notně omlazenou sestavu, která měla ukázat, jak se popere se svou šancí. Jedna pětka stabilního kádru, čtveřice hráčů širšího kádru a šestice juniorů uhrály v Milevsku výhru 6:5 v základní hrací době.
Příprava A-tým 22/23, přát., út 6.9.2022
Milevsko
5:6
0:1, 2:2, 3:3
Branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 22. Hraňo (Jakub Suchan), 25. Přívozník (Bouška), 38. Hraňo (Jakub Suchan, Pouch), 53. Kohout (Bouška), 59. Přívozník – 17. Hollar (Hrakholski, Pouzar), 26. Hrakholski (Cháb), 29. Zatopek (Šindelář, Cháb), 44. Hrakholski (Pouzar), 50. Hrakholski (Pouzar, Hollar), 57. Pouzar (Hollar). Vyloučení: 8:7, navíc MIL neproměněné TS. Využití: 1:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 130.
Milevsko: Prchlík – Janda, Bouška, Růžek, Hastrman, Štekr, Kohout – Škrdleta, Přívozník, Řezáč – Hraňo, Jakub Suchan, Jaroslav Suchan – Bílek, Adamec, Pouch.
Písek: Kadlec – Novák, Turek, Kurfürst, Tampier, Cícha, Dohnal – Hrakholski, Hollar, Pouzar, Brož, Novotný, Andrle, Zátopek, Šindelář, Cháb.

Zápas na ledě vzduchotechniků začal opatrně, skóre otevřel až v 17. minutě ještě vloni junior Tomáš Hollar pěknou střelou do pravé šibenice z levého kruhu. Králové byli v úvodu lepší, a tak je zaskočil start druhé třetiny. Milevsko díky rychlým trefám Hraňa a Přívozníka otočilo na 2:1.

Ještě do druhé pauzy si omlazený písecký tým vzal vedení zpět. Gólovou trefu si připsal Yahor Hrakholski. V 19. minutě se poprvé v barvách áčka trefil junior Jan Zatopek, který otočil skóre pěknou střelou do pravého horního rohu - 2:3. Pohotová dorážka Hraňa dala Milevsku naději - 3:3.

Proti byl ale písecký útoční Hrakholski, který s parťáky Pouzarem a Hollarem tvořil v mladičkém týmu první formaci. Pár minut po druhé pauze dal čtvrtý gól Písku. Záda první lajně jistili beci Jan Turek a Filip Novák. Hattrick dokonal Hrakholski v 50. minutě a v 57. minutě přidal trefu Jaroslav Pouzar. Milevsko ale zásluhou Přívozníka v 59. minutě znovu snížilo, víc už ale nestihlo. Písečtí mladíci vyhráli 6:5.

Tomáš Matušík, trenér Písku: "Spokojený moc nejsem, hlavně s výkony některých mých hráčů. Velmi dobře zahráli junioři, jejich výkon se mi líbil. Proti tomu výkony některých hráčů A-týmu nebyly úplně dobré, ale to si povíme v šatně. Nebylo tam vždycky srdíčko a profesorský hokej se už dneska moc nenosí. Jinak Milevsko bojovalo, hrálo poctivý hokej. Myslím si, že v sezoně bude hrát lépe než v minulé sezoně, což bych mu přál."