Písečtí na lídra nestačili

Extraliga staršího dorostu pokračovala v sobotu svým posledním kolem základní části a k Otavě zamířil lídr z Mladé Boleslavi. Po remízové úvodní fázi hosté v prostřední třetině odskočili na rozdíl dvou branek, písecký tým ale v závěrečné dvacetiminutovce dokázal srovnat. Hosty však vrátila do hry využitá přesilovka, díky které vzali otěže utkání pevně do svých rukou. Následovaly totiž ještě další dvě trefy hostů a Mladá Boleslav si tak nakonec odvezla z Písku poměrně hladké vítězství 6:3.
Extraliga staršího dorostu, 27. kolo, so 5.12.2009
Mladá Boleslav
3:6
1:1, 0:2, 2:3
Branky a nahrávky: 15. Volf (Vlček, Jirků), 43. Dupač (Šoltés, Radosta), 46. Radosta - 15. Marek (Bičiště, Vrba), 27. Frolík (Holada), 40. Brandejský (Marek), 49. Hyka (Vrba, Mozík), 55. Holada (Mozík, Frolík), 57. Bičiště (Babický, Brandejský). Rozhodčí: Mertl S. - Mertl J. - Novák. Vyloučení: 5:2, navíc Hyka (MBL) - 10. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 75. Střely na branku: 28:27. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:6.
Písek: Lehečka - Jáchym, Jirků, Pícha, Hřebíček, Kubec, Kafka, Lejsek, Hrubý - Vlček, Paukner, Slabý, Korous, Radosta, Šoltés, Dupač, Hanus, Vejda, Volf, Homola, Homolka
Mladá Boleslav: Sejpal - Budín, Chalupa, Kurka, Anděl, Holada, Vrba, Mozík - Bičiště, Marek, Šimek, Brandejský, Babický, Frolík, Štěpánek, Ficek, Hyka

Hned v první minutě vyzkoušel střelou z dálky Sejpalovu pozornost Volf, hostující brankář však neponechal nic náhodě a schoval puk pod lapačku. Stejná dvojice domácích hráčů se nebezpečnou akcí prezentovala ve třetí minutě, kdy Vlček nahodil puk na branku a Volf těsně před hostující brankou ještě tečoval puk, ani tentokrát ale Sejpal nepustil puk za svá záda. Písečtí měli perfektní vstup do zápasu a v sedmé minutě si domácí tým vytvořil před soupeřovo brankou obrovský tlak, také tentokrát však vyšel z celé akce jako úspěšnější boleslavský brankář.

Hosté se před Lehečku dostali až v polovině první části, kdy dlouhou dobu okupovali v písecké třetině, zdlouhavé kombinaci ale chyběla střela. Na druhé straně zkoušel Sejpala překonat ranou skrz hostujícího bránce Paukner, také tentokrát byl ale boleslavský brankář pozorný. V čase 14:37 se poprvé měnilo skóre, když ex-písecký útočník doslova dotlačil puk do brány a hosté šli do vedení. Jenže odpověď domácích byla bleskurychlá a za osmnáct vteřin bylo vyrovnáno. Vlček našel před brankou najetého Volfa a ten polovysokou střelou srovnal.

Na začátku druhé třetiny dostal za řeči osobní trest hostující útočník Hyka a usedl k desetiminutovému trestu. Krátce poté si sjel po levé straně písecký forvard Vlček, jeho pokus z nápřahu ale mířil pouze mimo hostující branky. Nedáš – dostaneš, i tak by se dalo shrnout to, co se na ledě odehrálo. Po nevyužité šanci na písecké straně přišla druhá branka Mladé Boleslavi. Samostatnou akcí se dostal až k mezikruží hostující Frolík a přesnou ranou mezi betony propašoval puk do branky a hosté šli podruhé v utkání do vedení.

Písek se snažil o okamžité vyrovnání a hned dvakrát zaměstnal Sejpala Radosta, hostující brankář ale oba dva pokusy dokázal pokrýt. Krátce poté si obrovský tlak před píseckou brankou vytvořili hosté při přesilovce, ani jedna střela ale za Lehečkovými zády neskončila. Jen co byli Písečtí kompletní, také oni mohli zaútočit na branku, když k menšímu trestu usedl Marek. I když písecký tým ve třetině soupeře dlouho kombinoval, ani tentokrát se žádné změny nekonaly. Krátce po návratu pátého boleslavského hráče na led přišlo zvýšení hostů. Brandejský objel píseckou klec a zasunul puk přesně k levé tyčce.

Na začátku závěrečné dvacetiminutovky přišlo snížení domácí týmu. Šoltésova přihrávka z rohu kluziště našla před brankou najetého Dupače a útočník Písku polovysokou střelou bez přípravy dostal puk za záda hostujícího gólmana. Ve 46. minutě se písecký tým opět radoval. Samostatnou akcí se dostal až před Sejpala Radosta a ranou mezi betony srovnal. Jenže Boleslav při následné přesilovce dokázala ztracené vedení opět získat, když čtvrtou branku přinesla střela Hyky. Také v následné přesilovce hosté udeřili – Střelu Mozíka tečoval těsně před Lehečkou Holada a hosté rychle vedli o dva góly. Poslední úder zasadili Boleslavští tři minuty před závěrečnou sirénou, kdy se zapsal mezi střelce Bičiště. Písek tak podlehl na vlastním ledě Mladé Boleslavi 3:6.