Písečtí poprvé v letošní sezoně ztratili body s Draky

Písek prohrál další důležité utkání a ztratili tak důležité body k postupu do play-off. Jihočeši byli po většinu zápasu nebezpečnější, ale hokej se hraje na góly a Draci zaznamenali hned čtyři. Šumperk tak může slavit první výhru proti našemu týmu. Bohužel tato porážka přišla asi v nejméně vhodnou chvíli...
1.liga ČR, 49. kolo, st 15.2.2012
Šumperk
2:4
1:2, 1:1, 0:1
Branky a nahrávky: 2. Nedorost (Nouza, Havran), 36. Melka (Havran, Nouza) - 15. Červenka (Velecký, Haas), 17. Hulva (Geweise, Suchý), 29. Novotný (Holík, Hlinka), 60. Hulva (Plášek). Rozhodčí: Hejduk - Chocholouš, Reich. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 610. Střely na branku: 34:28. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4.
Písek: Sedláček - Zacpálek, Pavlíček, Havran, Všetečka, Kanov, Lukáč - Antončík, Dalecký, Nedorost - Nouza, Melka, Slavík - Polodna, Šperger, Mrkvička - Ferebauer, Vaniš, Suja.
Šumperk: Štůrala - Novotný, Holík, Suchý, Sedlák, Ondráček, Tesařík, Gewiese, Pastor - Plášek, Meluzín, Hlinka - Vrdlovec, Hulva, Brunec - Červenka, Velecký, Haas - Vrána, Mičulka, Skoumal.
Hned na začátku zápasu Draci nabídli domácím dvojnásobnou početní výhodu, kterou po chvíli mohl využít Nouza, Štůrala se ovšem dokázal včas přemístit. V čase 1:58 se Písek dostal do vedení, ještě při přesilové hře 5 na 3. David nedorost nadvakrát dorazil kotouč do šumperské brány – 1:0. Draci si dlouho nemohli vypracovat vážnější příležitost, nepomohla jim ani přesilová hra. Hosté se dočkali vyrovnání z první vážnější šance. V čase 14:40 se dostali do přečíslení 2 na 1. Adam Červenka po křížné přihrávce od Veleckého zamířil do horní poloviny písecké brány – 1:1. A to nebylo vše. V čase 16:20 Jakub Hulva střílenou přihrávkou našel skulinku mezi hradbou těl, stojících před Sedláčkem a kotouč nakonec propadnul i za brankovou čáru – 1:2. Stejným výsledkem první část skončila.

Druhá perioda začala v opatrném tempu, žádný tým nechtěl inkasovat, trochu více ze hry měli přeci jen Draci. Ve dvacáté čtvrté minutě měl na hokejce třetí gól Sedlák, domácí gólman předvedl famózní zákrok lapačkou, když vyrazil puk směřující pod břevno. V čase 28:22 Draci zužitkovali přesilovou hru. Sedláček neudržel Holíkovu střelu od modré čáry a Martin Novotný dorážel do odkryté klece – 1:3. Písečtí se v následujících minutách snažili vstřelit kontaktní branku, Šumperští hrozili hlavně z brejků. V čase 35:19 Antonín Melka využil závaru před hostující svatyní a jeho nepříliš důrazné zakončení skončilo v šumperské bráně – 2:3. Dvě minuty před koncem Štůrala zachránil jednobrankové vedení hostů.

Na začátku třetí části mohl srovnat stav Dalecký, jeho střela zápěstí těsně přelétla horní tyč. Další závar byl opět před Štůralou Nedorost se už už natahoval po kotouči a zakončoval do odkryté brány, ale v doslova v poslední vteřině zasáhnul jeden z obránců Draků a odpálil puk do bezpečí. Písečtí byli i v následujících minutách aktivnější, ale často dobře zasáhla defenzíva Draků. V padesáté čtvrté minutě Lukáč vystřelil nebezpečně od modré čáry, Štůrala zkrotil kotouč pravým betonem. S přibývajícími minutami se tlak domácích stupňoval a hosté se již pouze bránili. V závěru domácí zkusili hru bez brankáře, to se jim nakonec stalo osudným. V čase 59:01 Jakub Hulva zpečetil výhru Draků gólem do prázdné brány – 2:4.

Josef Řeháček (IHC Komterm Písek): Začali jsme velmi dobře a hned na začátku utkání se nám podařilo proměnit přesilovku dvou hráčů. Bohužel nás to paradoxně trošku uspalo. Přestali jsme bruslit, nechodili jsme do osobních soubojů a soupeř se k nám do třetiny dostával velmi jednoduše. Výsledkem byly dva góly soupeře, což ho dostalo na koně, zatímco my byli čím dál více nervózní. Ve druhé části jsme hráli stejně tak mizerně a Šumperk odběhl na dvě branky. Ještě ve druhé třetině se nám však podařilo vstřelit druhý gól, a tu chvíli jsme věřili, že můžeme ještě otočit. Ve třetí třetině jsme si vypracovali dost šancí, ale opět se ukázalo to, co v předchozích zápasech. Koncovka byla opět prachmizerná. Zatímco před pár zápasy jsme hráli v takové pohodě a nebylo těžké dát gól, teď neproměníme ani nejvyloženější šance. Potýkáme se s menší krizí a je potřeba se z toho rychle dostat. Na druhou stranu musím říct, že vyhrát jsme si tentokrát opravdu nezasloužili. Takhle se o play-off nebojuje. Chybí nám bojovnost, která naši hru doplňovala. Máme tři zápasy před sebou, je třeba se pokusit závěr základní části ještě zvládnout.

Radek Kučera (Salith Šumperk): Do utkání jsme vstoupili špatně, hned na začátku jsme inkasovali při dvojnásobné početní výhodě soupeře, než jsme se rozkoukali domácí vedli 1:0. Pomalý začátek z naší strany byl možná způsoben dlouhou cestou. Do konce třetiny jsme však skóre otočili, hráčům se zvedlo i sebevědomí. Ve druhé třetině domácí tlačili a vytvořili si momenty, kdy nás doslova uzamkli v našem obranném pásmu. Ve třetí části jsme čekali na chyby soupeře, hráli jsme z poctivé obrany. Vítězství jsme nakonec potvrdili při hře bez brankáře soupeře. Až na nějaké naše chyby jsme odehráli dobré utkání.