Písek – Chomutov 2:0 na zápasy

V neděli si s Chomutovem poradili dorostenci a o den později cestovali na sever Čech změřit síly se stejným soupeřem junioři. Hostitelům nadělili devět branek, celkem jich bylo v zápase k vidění třináct, a napověděli tak, co že by mělo být hlavní zbraní letošního týmu - útok! Zajímavou postavou se stal Nikola Gajovský. Vloni suverénně vyhrál kanadské bodování celé soutěže dorostenců, juniorská soutěž je ale mnohem více fyzicky náročná a i styl hry je jiný, tudíž by jeho úloha už nemusela být tak suverénní… Omyl! Tři branky, z nichž ta poslední by si zasloužila doživotní předplatné na zlatou helmu, a jedna asistence. To je stav Gajovského statistik po jediném odehraném utkání. Na všech třech gólech se podílel další stroj na body – Miroslav Holec. Doufejme jen, že nasazená laťka u obou vydrží co nejdéle, stejně tak u Teodora Margety, který se v utkání taktéž třikrát zapsal mezi střelce.
Přípravné zápasy juniorů v létě, přát., po 2.8.2004
Chomutov
4:9
1:2, 2:3, 1:4
Branky: 18. Fanta, 30. Šedivý (Rabas), 40. Jindrák (Proser), 48. Vaněk (Petrovka) – 18., 53., 58. Gajovský (3x Holec, Všetečka), 33., 41., 44. Margeta (2x Blovský, Mikl), 8. Černý (Kica), 24. Holec (Gajovský), 30. Kica (Železný) Vyloučení: 7:9 Využití: 2:1
Písek: Kovář (30. Vojta) – Mikl, Železný, Procházka, Vávra, Klas, Všetečka, Jankovský, Vachuta – Jungbauer, Černý, Kica – Pangrác (36. Ondrejec), Blovský, Margeta – Samek, Gajovský, Holec – Šimoník, Hora, Růžička
Svůj první přátelský zápas “juniorka“ sehrála v prachbídných podmínkách. Chomutovský zimní stadion připomínal spíše plaveckým bazén křížený se “Šarlákem“. Vzhledem k problémům s elektrickým proudem musela veškeré světlo poskytovat pouze okna a správně nepracovalo ani mrazení, což způsobilo, že i po odehrané třetině byly na ploše viditelná mokrá místa. Obě mužstva ale měla podmínky stejné a zřejmě lépe si na ně zvykli hosté, kteří zásluhou důrazu Milana Černého od osmé minuty vedli. Jakub Kovář v písecké bráně musel zpočátku odolávat nájezdům Haunera s Gelnerem, jejichž pokusy si ale cestu za jeho záda nenašly, stejně tak Novotného příklep, který prosvištěl kolem levé tyče. O rozruch na opačné straně kluziště se postaral Samek, když po Gajovského vrácení napálil z dobré pozice kotouč do brankáře Minárecha. Neuspěl ani Hora vyslaný Šimoníkem, a tak přišlo vyrovnání. Chomutovský Fanta na kruhách napřáhl a poslal Kovářovi pozdrav pod horní tyč. Domácí se však neradovali dlouho. Za půl minuty znovu vrátil žlutomodrým vedení střelou z bezprostřední blízkosti Nikola Gajovský.

Ihned po přestávce využil špatných podmínek Černý. Chomutovskému obránci se při vyvážení z obraného pásma zastavil kotouč v kaluži vody a písecký útočník jej posunul na svého spoluhráče Kicu, který z voleje minul jen o pár centimetrů. Úspěšnější byl posléze ve hře čtyř proti čtyřem Holec. Vybruslil z rohu a jeho střela zápěstím se od gólmanovy helmy odrazila do sítě. V polovině utkání se už ale Petr Kica dočkal. Železného střelu od modré sklepl k tyči a bylo to 1:4. Ne dlouho. Tentokrát odpověděli bleskově domácí. Po patnácti vteřinách od vhazování ve středovém kruhu vystřelil Rabas, jehož pokus ještě Kovář reflexivně vyrazil, proti dorážejícímu Šedivému už ale nic nezmohl. Zanedlouho už však byl rozdíl opět tříbrankový. Pálil kapitán Mikl a Teodor Margeta, ač usilovně bráněn, změnil před brankovištěm směr střely, na což střídající brankář Kohoutek nestačil zareagovat. Střelec gólu mohl přidat další v závěru prostředního dějství, když se s Blovským řítili na osamoceného beka. Margeta ve finální fázi zvolil ještě jednu přihrávku namísto střely, což nakonec mohlo být šťastné řešení, protože od bránícího hráče se kotouč odrazil na bránu, chomutovský strážce brankoviště si jej ale tentokrát pohlídal. O snížení se ještě před druhou sirénou postaral v přesilovce Jindrák.

Uběhlo osmnáct vteřin po přestávce a Blovským vystřelený kotouč “uklidil“ do brány podruhé Margeta. Třetí branku přidal ve 44. minutě, kdy zužitkoval Blovského přihrávku od pravého mantinelu, aby za tři minuty snížil náskok Píseckých druhou využitou přesilovou hrou Vaněk. Ondřej Blovský při dalším střídání přihrával do vyložené pozice i Ondrejcovi, ten však trefil jen brankáře. Po polovině utkání se do písecké klece postavil Tomáš Vojta a v 52. minutě se prezentoval výtečným zákrokem. Haunerovu střelu do protipohybu efektivně vytěsnil vyrážečkou. Následné vyloučení domácího hráče potrestal v početní výhodě Nikola Gajovský. Se svým útokem rozjel v útočném pásmu kolotoč, aby posléze mohl dvakrát tečovat Všetečkovy pokusy od modré. Napodruhé to vyšlo. Mírně zdramatizovat průběh mohl ještě po Kicově chybě, kdy vyvezl puk před vlastní bránu, opět Hauner, tentokrát ho zastavila Vojtova lapačka.

A to nejlepší na konec. V čase 57:12 přichází gól, na nějž budou všichni aktéři zápasu dlouho vzpomínat. Kolmou přihrávkou vysílá Holec Gajovského. “Káně“ se dostává už od modré do brejku, puk si ale nezpracovává ideálně, takže mu mírně odskakuje dopředu. Už je před bránou a nevypadá to moc nadějně, ale… Ale téměř na místě “vykoupe“ chomutovského brankáře stylem, za který by se nemusel stydět ani Peter Forsberg. Gólman po jeho řádění skončil za bránou (!), kotouč samozřejmě v síti…