Písek dal dva góly za sedm vteřin, na Třebíč to však nestačilo

T ř e b í č - Písek, poslední tým dorostenecké tabulky, zajížděl v sobotu do Třebíče, kde se chtěl porvat o body s tamní Horáckou Slavií. Na začátku měli otěže v rukou domácí, ve druhé třetině však Bíza a Petele během sedmi vteřin zaznamenali dvě branky, kterými snížili na rozdíl jediného gólu. Domácí ale nepřestali bruslit a nakonec vybojovali vítězství v poměru 6:4. Jihočeši tak domů opět odjíždějí s prázdnou.
Extraliga dorostu, 32. kolo, so 18.12.2004
Třebíč
6:4
3:1, 1:2, 2:1
Branky Písku: 16. Ondřej Jiřík, 24. Bíza (Kašpar), 24. Petele (Formánek), 60. Fořt (Formánek). Střely na branku: 44:33. Využití: 2:2.

Zápas začal z obou stran velice aktivně, oba celky chtěly hrát útočně, a tak se diváci měli opravdu na co koukat. První v zápase se mohli radovat hráči Horácké Slavie. V 6. minutě využil chytrou přihrávku Nahodila Jan Kurial, a domácí se tak dostali do psychické výhody. Necelou minutu po prvním gólu dostali Třebíčští výhodu početní převahy, tu ale nedokázali přetavit ve svůj úspěch, Hobza totiž minutu po vyloučení píseckého Pešty obdržel od rozhodčího rovněž dvouminutový trest a chvíli se hrálo ve čtyřech. Poté začala krátká přesilovka Písku, ten si ale na pozorného Ondrůje nepřišel. Na konci 12. minuty to byli znovu hráči Třebíče, kteří zvedali ruce nad své hlavy. Po Kejdově nahození prostrčil kotouč za Kovářova záda Vilém Burian - 2:0. V čase 12:56 si šel na trestnou lavici odpočinout hráč píseckého klubu a to se ukázalo jako zlomové. Horácká Slavia si v přesilovce vypracovala převahu i šance, a tak bylo jen otázkou času, kdy vstřelí třetí gól. Ten nakonec vsítil již podruhé v utkání Kurial, který využil přihrávky Petra Buriána. Pár vteřin po třetí brance si šel na trestnou lavici sednout domácí Kadela. Písek se snažil snížit stav alespoň na rozdíl dvou gólů. Z přesilovky dokázali i hosté nakonec vytěžit maximum, Ondřej Jiřík sám vybojoval kotouč, který pak dopravil za Ondrůjova záda – 3:1. Více branek v první třetině k vidění již nebylo, a tak domácí šli do kabin s dvougólovým vedením.

Hned v úvodu prostřední části byl vyloučen Lukáš Nahodil za nedovolené bránění. Písek tak vycítil obrovskou příležitost snížit pro ně nepříznivé skóre a začal stále častěji pronikat do útočného pásma. Domácí ale podržel Petr Ondrůj, který pokryl všechny šance Písku. Neuplynulo ani šest vteřin od osvobození Nahodila z trestné lavice a domácí vedli znovu již o tři góly. O rychlou branku se postaral muž dne Jan Kurial, který využil Buriánovy asistence znamenající hattrick. Hokejisty z Písku branka v žádném případě nerozhodila, naopak je vyburcovala ke zlepšenému útočnému výkonu, který dokázali využít ve svůj prospěch krátce Kurialově brance. Kašparovu přihrávku převzal Bíza, který pokořil Ondrůje a zachránil Písku ještě malou naději na přežití. Domácí se z obdržené branky nestačili ještě ani vzpamatovat a další gól Písku byl na světě. 7 vteřin po Bízovi se trefil Jan Petele, který snížil na rozdíl jediného gólu. Chvíli po něm si Třebíčští zahráli další přesilovku, z té ale bohužel pro ně nic nevytěžili. Další minuty zápasu se ubíraly ve znamení častého vylučování, šance se rodily v poměrně hojném počtu, ale zůstávaly nevyužity. Oba gólmani potvrzovali své kvality a za svá záda do konce třetiny již neinkasovali.

Ve třetí třetině dohrávali třebíčští hokejisté přesilovou hru ještě z předešlé třetiny, kdy byl na dvě minuty potrestán Jan Petele. V té si opět domácí vypracovali převahu a svým pátým gólem se zase uklidnili a mohli hrát svou hru. Branku vstřelil Martin Kejda, což asi nemohl Petele unést a za své počínání dostal od rozhodčího osobní trest. Následovala přesilovka Písku, která netrvala dlouho pro vyloučení Maršíka. Po návratu píseckého hráče na ledovou plochu přišla pro hosty studená sprcha. Lukáš Nahodil dokázal využít Kurialovy přihrávky a bylo to opět o tři branky. Tato část hry se dala považovat za zlomovou. Od šestého gólu Třebíče převzali domácí již zcela iniciativu a Píseckým toho moc nedovolili. Písek ale nakonec dokázal skóre ještě alespoň kosmeticky upravit, když Ondrůje překonal Jiří Fořt. Branka ale přišla až v samotném závěru utkání, a tak neměla pro hosty velký význam. Na ukazateli skóre se již nic nezměnilo a domácí se mohli radovat z dalšího vítězství. Horácká Slavia si po bodovém vzestupu nadále drží sedmou příčku, Litvínovu se však přiblížila již na hratelných sedm bodů.