Písek deklasoval Hronov! Padla desítka!

Na písecký zimní stadion dorazil celek z Hronova, který se nachází na poslední příčce. Králové svého soka přehráli 10:4 a připsali si důležité tři body do tabulky. Utkání nedohrál písecký bek Jan Turek, u kterého vzniklo podezření na otřes mozku. Ostatní hráči surovou hru Hronova zřejmě zvládli bez úhony. Lukáš Volf skóroval dvakrát. Obránce Hanus se čtyřikrát zapsal jako asistent.
2. liga - Západní konference 22/23, 10. kolo, so 22.10.2022
HC Wikov Hronov
10:4
5:1, 3:2, 2:1
Branky a nahrávky: 8. Volf (Matiášek, Prášek), 9. Hollar (Pouzar, Bednařík), 10. Brož (Macháček, Hanus), 17. Hrakholski (Hollar, Pouzar), 20. Hollar (Hrakholski, Novák), 28. Novotný (Hanus, Andrle), 34. Bednařík (Hanus, Pouzar), 40. Novák (Hanus, Pouzar), 50. Radoš (Novák, Volf), 56. Volf (Matiášek, Prášek) – 18. Hovsepyan (Veselý, Amirov), 23. Hašlar (Bondar), 26. Veselý (Subbotin, Hovsepyan), 44. Akhmetianov (Exner) Rozhodčí: Pastier – Horažďovský, Štěpánek. Vyloučení: 5:9. Využití: 4:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 270. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:3, 8:3, 8:4, 10:4.
Písek: Novák D. (33. – 41. Kříž) – Hanus (A), Radoš (A), Novák F., Turek, Lechnýř, Kurfürst – Novotný, Brož, Matiášek, Andrle, Hollar, Hrakholski, Macháček, Bednařík, Volf (C), Pouzar, Koupal, Prášek
HC Wikov Hronov: Tichý (Ševců) – Pavelka, Kozlov, Mikulec, Salnikov, Amirov, Exner (C) – Bondar, Bořuta, Hovsepyan (A), Hašlar (A), Akhmetianov, Putz, Veselý, Subbotin, Štrombach

Úvodní třetina patřila Písku. Během tří minut totiž nasázel rychlé tři góly, které zřejmě rozhodly o osudu celého utkání. Jako první se na listinu střelců zapsal Lukáš Volf, který poslal puk mezi betony brankáře Tichého. Posléze Bednařík poslal zadovku na Pouzara, který okamžitě přihrával na druhou stranu, kde měl napřaženo Tomáš Hollar, jenž přesně zavěsil. Přesně o minutu později rozjásal písecké publikum Václav Brož, jehož střela z první skončila v síti. Následovala odmlka od gólů, která trvala až do sedmnácté minuty. Poté to tam domácím opět padlo, a to, když se trefil Yahor Hrakholski. Na tuto branku už ale dokázal Hronov zareagovat. První branku hostů zaznamenal Norair Hovsepyan, který jen během první třetiny vyslal zhruba tři nebezpečné pokusy na branku Davida Nováka. Střelecky galavečer ale ještě neskončil! 4 desetiny před první sirénou padla totiž šestá branka v utkání, o kterou se zasloužil Tomáš Hollar.

Ihned v samotném počátku druhé části měl tři obrovské šance domácí Písek. Práškův střelecký pokus z mezikruží ale přesný nebyl a ani Matiášek v samostatném úniku na brankáře Tichého nevyzrál. Často nevídané přečíslení tři na nikoho se taky nepovedlo domácím hokejistům přetavit v gól. Trestali proto hosté, kteří zadělali na lehké drama, když se dvěma rychlými góly dostali na dostřel. Za schovanou střelou Jana Hašlara se gólman Novák pouze ohlédl. Následnou tříminutovou pasáž strávil Hronov v útočném pásmu a vytěžil z tohoto tlaku maximum, neboť Jan Veselý dotlačil touš za brankovou čáru. Pro písecké hokejisty mohl nastat černý scénář, kdyby z následně akce, kdy Radoš upadl na modré a ztratil kotouč padla branka, ale David Novák spolu s Martinem Koupalem nedovolili, aby poskakující kotouč za čárovou linii v brankovišti přešel. Z následné rychlé protiakce ale padl gól! Hanusova dělovka se odrazila od betonu brankáře rovnou na hůl Matěje Novotného, který měl před sebou už velmi jednoduchý úkol. Přesilovou hru Králů zužitkoval Lukáš Bednařík, jehož střela od modré čáry se zastavila až v brance. Na poslední chvíli, tentokrát dvě vteřiny před druhou sirénou, se domácí mančaft opět prosadil. Na střeleckou listinu se napsalo jméno Filip Novák.

Ve třetí třetině kosmeticky upravil skóre Arslan Akhmetianov. Pak už ale opět pálilo domácí družstvo. Novákovu ránu od modré tečoval do pravého horního růžku Jan Radoš. O magickou desítku se postaral kapitán mužstva Lukáš Volf, který tak uzavřel galapředstavení pro téměř tři sta diváků.

Zajímavost

Víte, kdy naposledy vstřelil v soutěžním utkání Písek deset branek? Stalo se tak před šesti lety taktéž na domácí půdě. Konkrétně 12.10.2016, kdy na písecký zimní stadion přijelo mužstvo Kolína. Čtyři body v tomto utkání zapsal Filip Vlček a brankoviště střežil Václav Pipek.