Písek po dvou třetinách vedl, Příbram ale v závěru trestala

Třicáté kolo zavedlo hokejisty Příbrami do Písku. Druhý celek tabulky se ale u řeky Otavy trápil a po dvou třetinách dokonce prohrával o jednu branku. Příbramští však v závěrečné periodě zabrali a vstřelili čtyři branky. Středočeši zvítězili 5:2. Jednoznačnou pochvalu si zaslouží brankáři na obou barikádách, kteří v utkání předvedli hned několik brilantních zákroků. Za písecké se prosadili Bednařík a Čížek.
2. liga - skupina Jih, 30. kolo, st 12.1.2022, Písek, Zimní stadion
Příbram
2:5
1:1, 1:0, 0:4
Branky a nahrávky: 8. Bednařík (Dosek), 39. Čížek (Bednařík, Hrakholski) – 19. Tlačil (Rohlík, Bečvář), 42. Bečvář (Rohlík), 51. Rohlík (Tlačil, Malý), 56. Bečvář (Tlačil, Rohlík), 57. Gengel (Panna, Furch). Rozhodčí: Jílek – Kubíček, Tuháček. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 250. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1 2:5.
Písek: Kříž (Buchta) – Tampier, Kouba, Dudáček, Dosek, Dvořák, Novák, Hail, Turek – Čížek, Bednařík, Hrakholski, Sýbek (C), Brož, Volf J., Volf L., Januška, Šuhaj
Příbram: Šorf (Jiroušek) – Vinš, Hlaváček, Havlín, Saňa, Malý, Zdeněk, Jelínek – Beneš, Tlačil, Bečvář, Furch, Pinkas, Rohlík (A), Panna (C), Gengel

Favorit z Příbrami měl od samotného začátku navrch, avšak jako první se ozvali domácí hokejisté. Dosek projel do útočného pásma a přenechal kotouč Lukášovi Bednaříkovi, který vyslal přesnou střelu do pravého horního růžku. Čtyři minuty před koncem první dvacetiminutovky oslabil svůj tým Sýbek, který byl vyloučen za podrážení. Příbram přesilovou hru využila. Krásnou kombinaci na jeden dotek zakončil Jan Tlačil.

Středočeši zahrozili ihned v první minutě druhé třetiny, když Gengel našel průnikovou přihrávku Havlína, který byl v bezprostřední blízkosti domácího gólmana. Kříž si ale se střelou Havlína poradil. Oba týmy si zahrály v průběhu druhé periody přesilovou hru, ale ve skvělém světle se ukázaly defenzívy obou celků. V závěrečných sedmi minutách druhé třetiny předvedl Písek působivou pasáž. Do obrovské šance se dostal Bednařík, který jel sám na Šorfa a pokoušel se mu nasadit bekhendový blafák. Brankář hostujícího týmu ale střelce domácích přečetl. Následně orazítkovala tyč střela v podání Jakuba Volfa. Na samotném konci druhé dvacetiminutovky se prosadil Jakub Čížek, který tečoval ostrou střelu Bednaříka.

Jihočechy zaskočila okamžitá branka Příbrami, o kterou se postaral Jan Bečvář. Písečtí hokejisté si mohli vzít vedení zpět, ale Jan Sýbek v samostatném úniku selhal. O minutu později rozjásal hostující střídačku Miroslav Rohlík. Písecké definitivně srazila druhá branka Jana Bečváře, na kterého navázal matador Ladislav Gengel. Příbram tak ve třetí třetině otočila nepříznivý stav a zvítězila.