Písek poprvé v přípravě zaváhal, nestačil na Briancon

Ihned od úvodu atraktivního hokejového duelu byl lepším týmem francouzský Briancon, který v první třetině skóroval hned dvakrát. Druhá třetina nepřinesla žádnou branku, ale k vidění byla precizní obrana Brianconu, která zneškodnila každý náznak větší šance píseckých hokejistů. Písek se s postupujícím časem herně zvedal, avšak v poslední dvacetiminutovce přišla ledová sprcha v podobě tří gólů. Písku se podařilo alespoň vstřelit branku útěchy, která přišla v samotném závěru klání. Branku vstřelil mistr světa v in-line hokeji Jakub Bernad, který se na nadcházející sezónu připravuje u Otavy. Pro Písek se jedná o první prohru v přípravě.
Přípravné zápasy A-týmu 2018/2019, 0. kolo, so 1.9.2018
Briancon
1:5
0:2, 0:0, 1:3
Branky a nahrávky: 59. Bernad (Rod) – 10. Bernard (Seed), 13. Young (Demers, Andre), 50. Demers (Blake, Drolet), 56. Seed (Bernard, Metais), 57. Metais (Valls). Vyloučení: 5:7. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 194. Průběh utkání: 0:5, 1:5.
Písek: Hauser (30. - 35. Kříž) – Bílek, Tintěra, Hanus, Suda, Turek, Červinský, Houdek, Pelant, Sýbek, Hučko, Vlček, Volf, Koupal, Strnad, Novák, Jabůrek, Rod, Stauber, Pixa, Bernad
Briancon: Blažek (Condeaux) – Chapelier, Seed, Baldris Valls, Ghantous, Farina, O'Connor – Metais, Bernard, Ruel, Casini, Demers "C", Drolet "A", Andre "A", Siegfriedt, Young, Gsegner

Karel Herr, trenér Písku: "Jsme ohromě rádi za tokovou konfrontaci s týmem, který byl takticky velmi organizovaný, má dobré hráče a dokonce i jednu kanadskou lajnu. Věděli jsem, jak hráli dva dny zpátky, kdy porazili prvoligové Benátky nad Jizerou. Věděli jsme, že to bude těžké a potvrdilo se to. Celé utkání bylo celkem vyrovnané, i na střely, ale hosté proměňovali šance. My jsme si je také vypracovali, ale góly jsme nedali. Pro nás je to ponaučení - musíme být produktivnější."