Písek překvapil Kobru a dokráčel k vítězství

Útočník Ladislav Marek (na snímku vpravo) byl u šesti branek píseckého týmu v zápase s Kobrou Praha. Čtyřmi brankami a dvěma asistencemi dirigoval zaslouženou výhru nad silným týmem Pražanů. Písečtí hokejisté si v utkání vypracovali až pětibrankový rozdíl, který se hostům v závěru podařilo už jen korigovat. Domácím střelcům se dařilo, dobrý výkon podal opět brankář Panec.
2. liga ČR sk. ZÁPAD, 13. kolo, st 4.11.2015, Zimní stadion Písek
Kobra Praha
8:5
3:1, 3:1, 2:3
Branky a nahrávky: 6. Bernad (Marek), 8. Novák V. (Bernad, Marek), 17. Ferebauer (Slavík, Hřebíček), 22. Ferebauer (Růžička, Slavík), 27. Marek (Novák, Hanus), 29. Marek (Novák, Vlček), 45. Marek (Hřebíček, Bernad), 50. Marek (Bernad) – 7. Vlach (Cafourek), 32. Vlach (Šteiner, Hanták), 46. Hanták (Vlach), 57. Jakeš (Šteiner, Borovanský), 59. Drahorád (Šteiner, Jakeš). Rozhodčí: Hornáček – Rubáš, Šiman. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 472. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1, 6:2, 7:2, 7:3, 8:3, 8:5.
Písek: Panec - Procházka, Jirků, Hanus, Škopek, Pavlíček, Hřebíček - Sýbek, Vlček, Urbanec, Novák, Bernad, Marek, Ferebauer, Růžička, Slavík, Volf, Suchan
Kobra Praha: Langer (21. – 29. Bílek) – Kulich, Drahorád, Verbík, Cafourek, Šteiner, Bureš, Lang – Jakeš, Kučera, Hanták, Antončík, Borovanský, Hlinka, Jedlička, Vlach, Hampl, Strnad, Kysela, Novák
Domácí hokejisté vstoupili do utkání aktivně. Než se hosté stačili dostat do tempa, jejich brankář musel zastavit několik nebezpečných pokusů. V páté minutě ještě Langer stačil na Vlčkovu střelu zblízka, ale na přečíslení Marka a Jakuba Bernada už byl krátký. Druhý jmenovaný nehledal zpět svého spoluhráče a povedenou bekhendovou střelou zavěsil nad lapačku - 1:0. Z vedení se však IHC Písek nedaroval dlouho. Za minutu tečoval Daniel Vlach do protipohybu gólmana Pance nahození od modré čáry a bylo vyrovnáno - 1:1. Skóre se ale měnilo za půl minuty, kdy Kobra darovala Písku dvojnásobné přečíslení, na jehož konci stál Václav Novák, který zamířil přesně nad Langerův levý beton - 2:1. Na začátku 15. minuty mohl vyrovnat hostující Borovanský, ale jistý Panec ho zblízka vychytal. Ke slovu se ke konci třetiny dostali Jihočeši. V poslední půlminutě nepříliš povedené přesilové hry se k dorážce Hřebíčkovy střely, kterou Langer vyrazil jen před sebe, dostal Jiří Ferebauer a uklidil kotouč do odkryté branky - 3:1.

Po nepovedené první periodě Pražané vystřídali gólmany, mladého náhradníka Sparty Praha Lukáše Langera nahradil jen o málo starší Pavel Bílek, který měl zastavit píseckou útočnou smršť. Nepovedlo se mu to. Bojiště opustil po necelých devíti minutách a třech obdržených brankách. Nejprve neměl šanci lapit prudkou střelu Jiřího Ferebauera z mezikruží (4:1). Po dvou asistencích si na své konto připsal gólové trefy i Ladislav Marek, kterému se dvakrát vydařila spolupráce s Václavem Novákem. Poprvé ho spoluhráč z útoku našel z rohu kluziště volného na brankovišti, podruhé pak na jedničku klapla kombinace v přečíslení - 6:1. Ve 32. minutě snížil na 6:2 Daniel Vlach a Písečtí se museli mít stále na pozoru. Druhou polovinu prostřední třetiny poznamenala častá vyloučení a hra ztratila tempo.

Třetí třetinu začali aktivněji hosté, kteří se však nemohli dostat do nebezpečné vzdálenosti od Pancovy branky. Další ránu do sebevědomí hostů přidal Ladislav Marek povedenou střelou nad lapačku a zkompletoval tak hattrick. Chvíli po zdařilé akci píseckého ostrostřelce však opět snížil hráč Kobry Filip Hanták - 7:3. Když 11 minut před koncem vstřelil Marek svou čtvrtou branku v utkání (8:3), vypadalo to na pořádný debakl. Ale hosté i díky vypuštěnému závěru píseckého týmu dokázali ještě skóre korigovat na přijatelnější výsledek 8:5. Trefili se Jiří Jakeš a v samotném závěru i aktivní obránce Pavel Drahorád.

Karel Slabý, trenér Písku: Samozřejmě jsme rádi, že se podařilo uspět, protože po debaklu v Táboře bylo potřeba trochu si spravit chuť. Vedli jsme vysokým rozdílem a chtěli hrát na jistotu, ale pořád to neumíme. Zase tam ve třetí třetině přišly zbytečné branky a být rozdíl menší, mohl to být ještě problém. Jinak je dobře, že se konečně prosadil Láďa Marek, protože takhle jsme si představovali, že by měl po příchodu do Písku hrát. Začal s týmem pravidelně trénovat a sžít se s ním, což je důležité.