Písek přetlačil druholigové Klatovy čtyřmi góly ve třetí třetině

V dalším přípravném utkání před startem krajské ligy přijely na jih Čech Klatovy, patnáctý tým loňské druholigové sezóny ve skupině západ. Vyrovnaný zápas nakonec vyzněl štastněji pro domácí hokejisty, kteří v závěru otočil nepříznivý stav šťastným gólem Libora Nikodéma z poslední minuty. Do branky se tentokrát postavil Václav Pipek, který v vloni oblékal dres Milevska a v Písku působí i jako trenér gólmanů. V zápase se Západočechy patřil k oporám píseckého týmu.
Přípravné zápasy A-týmu, přát., út 9.9.2014, Zimní stadion Písek
Klatovy
4:3
0:0, 0:1, 4:2
Branky a nahrávky: 42. Mošovský (Volf), 50. Šimoník (Mošovský), 58. Novák (Jirků), 60. Nikodém - 37. Pouska (Blumentrit), 46. Pouska (Samoylov, Čuban), 48. Samoylov (Pech). Rozhodčí: Šperl - Streďák, Živnůstka. Vyloučení: 4:3, navíc Mošovský (PIS) nevyužité trestné střílení. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 97. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 4:3.
Písek: Pipek - Jirků, Všetečka, Volf, Kudrna, P. Procházka, F. Procházka, Tajbl - Gába, Stropnický, Sýbek, Mošovský, Šimoník, Jungbauer, Novák, Javůrek, Nikodém
Klatovy: Pravda - Zeman, Blumentrit, Nejdl, Žáček, Bouček, Dunajev, Vizinger, Vondryska, Čuban, Opava, Samoylov, Noga,Pouska, Černý, Pech

Úvod zápasu byl jednoznačně v režii hostujícího celku. Hlavně v první třetině bylo znát, že do Písku přijel soupeř z vyšší soutěže, který domácí převyšoval hlavně v rychlosti. Klatovy se dostávaly do častých přečíslení, které ale obrana v čele s jistým gólmanem Pipkem dokázala likvidovat. Do kabin odešly oba týmy za bezgólové remízy

Do druhé třetiny vstoupili domácí hokejisté o mnoho lépe. Přizpůsobili se rychlejšímu tempu a rázem to byli oni, kdo měl na hokejkách více vyložených šancí. Ve 23. minutě Stropnický mezi kruhy plácl do kotouče, který gólmanovi Pravdovi vypadl z výstroje a pomalu se kutálel do branky. Domácí už zvedali ruce nad hlavu, ale puk se zastavil o levou tyčku. Po pěti minutách druhé části hry byl v úniku faulovaný Mošovský. Nařízené trestné střílení ale neproměnil, Pravda jeho forhendovou kličku vystihl. Ve 35. minutě se vytáhl písecký brankář Pipek, když vychytal samostatný únik hostujícího útočníka. O dvě minuty později už byl však na dorážku klatovského Martina Pousky krátký – 0:1.

Po několik nezdarech v předchozím průběhu utkání se Karlu Mošovskému přece jenom podařilo skórovat – prosadil se svým důrazem na brankovišti a kolem levého betonu hostujícího brankáře protlačil kotouč do sítě – 1:1. Ve 46. minutě si hosté vzali vedení zpět. V signalizované výhodě dostal puk mezi kruhy aktivní Martin Pouska a vymetl levou šibenici – 1:2. Zhruba za minutu a půl ujeli sami na píseckou branku Nikita Samoylov a Dominik Pech. Poradili si dobře a první jmenovaný bez potíží dopravil puk do branky – 1:3. Ještě ale nebylo ani zdaleka rozhodnuto. Jedenáct minut před koncem úspěšně zakončil svou akci z pravé strany Jakub Šimoník (2:3) a šest minut po něm se klatovskou obranou prohnal Václav Novák a zavěsil nad vyrážečku – 3:3. Vyrovnané skóre však nevydrželo až do konce základní hrací doby. Necelou půl minutu před koncem se k puku za hostující brankou dostal Libor Nikodém, který o chrániče hostujícího gólmana nasměroval kotouč do branky – 4:3. Hosté si ještě vzali oddechový čas, ale nebyl jim nic platný. Písečtí si v závěru přípravy připsali další výhru.

Roman Vlček, trenér Písku: Byl to jednoznačně nejpovedenější zápas, který jsme v přípravě odehráli. Kladli jsme důraz na obrannou činnost a konečně se nám v ní dařilo jak by mělo. První dvě třetiny byly vyrovnané. Trochu jsem měl strach, že nám postupem času začne docházet fyzická síla. Přece jenom za sebou nemáme zrovna moc trénků, kdy bychom se sešli kompletní. Hráči mají zaměstnání a tréninkový režim je tím pádem volnější. Po velkých chybách soupeř ve třetí třetině odskočil na 3:1 a já jsem velmi překvapen, že se týmu podařilo zápas otočit. Tak nějak jsem ani nedoufal, že dvoubrankové dotáhneme a ještě utkání vyhrajeme.