Písek si poradil s Třebíči a oživil tak šance na záchranu

Nervy drásající utkání mají za sebou starší dorostenci. Utkání s Třebíčí se pokládalo za zlomové a v případě píseckého neúspěchu by se šance na záchranu evidentně ztenčily. Dorost ale hektický zápas zvládnul a fotbalovým výsledkem 1:0 udolal předposlední celek tabulky. Jedinou branku utkání zaznamenal ve čtyřiadvacáté minutě Radosta. Hlavní postava hostů, Danko Deveri, měla na hokejce několik slibně vypadajících příležitostí, v Písku ale vyšla bodově naprázdno.
Extraliga staršího dorostu, 42. kolo, so 6.2.2010
Třebíč
1:0
0:0, 1:0, 0:0
Branky a nahrávky: 24. Radosta (Šavrda). Rozhodčí: Šouček - Beneš, Štofa. Vyloučení: 9:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Průběh utkání: 0:0, 1:0.
Písek: Lehečka - Jirků, Andrlík, Pícha, Hřebíček, Turek, Souček, Bernad, Lejsek, Hrubý - Vlček, paukner, Scholtz, Radosta, Šavrda, Ciboch, Hanus, Vejda, Volf, Homolka.
Třebíč: Dusík - Peroutka, Jakič, Pálka, Sedlář, Robotka, Krejčí, Dobrovolný - Caudr, Vlašín, Marek, Donutil, Weiss, Nechvátal, Mašek, Deveri.

Písečtí byli v úvodu utkání hodně aktivní a hned v prvních vteřinách musel Dusík zasahovat proti střele Pauknera z mezikruží. Stejný hráč Písku byl také na konci další akce domácích, dorazit puk do poloprázdné branky se mu ale nepodařilo. Před píseckou branku se poprvé dostal puk v páté minutě, kdy Jihočeši za hru v šesti hráli oslabení. V písecké třetině kroužil střelec Deveri, k zakončení se ale nedopracoval. K výraznějším šancím se dostával hlavně Písek. V desáté minutě nebezpečně dorážel Vejda, ležícího Dusíka ovšem pokořit nedokázal.

Krátce před polovinou úvodní části se provinil zbytečných faulem třebíčský Peroutka, který srazil Vlčka za hostující brankou a Písek si poprvé zahrál přesilovku za se na dvaadvacet vteřin proměnila ve dvojnásobnou a domácí tým se usadil v hostující třetině. Písecký tým si vypracoval několik brankových šancí, ani jeden pokus ale za Dusíkovy záda nezamířil. V patnácté minutě se v bezprostřední blízkosti Dusíka dostal ke kotouči Vlček, švihem ale třebíčskou klec přestřelil. V závěru první třetiny hráli hosté více než minutovou přesilovku 5 na 3, ani z této situace ale první branka utkání nepadla.

Na začátku druhé části byla k vidění další akce na straně píseckého týmu. Po pravé straně si sjížděl Jirků a ranou z nápřahu přinutil Dusíka k přidržení kotouče. Hostující tým byl v úvodu druhé části hodně pasivní a ve čtvrté minutě za to byl patřičně potrestán. V závaru před brankou Třebíče se nejlépe zorientoval Ivan Radosta a poslal domácí tým do vedení. Krátce poté mohli Písečtí navýšit svůj náskok v oslabení, kdy všem ujel Homolka, zakončením do bekhendu ale na Dusíka nevyzrál.

Z ojedinělé šance hostů mohlo přijít vyrovnání. Po pravé straně si sjížděl produktivní forvard Deveri a švihem orazítkoval horní tyčku Lehečkovy branky. Stejný hráč Třebíče o sobě dával vědět také v následujících vteřinách, kdy objel píseckou klec a ostrou ranou z kruhu zamířil do horního patra domácí branky, pozorný Lehečka ale dokázal puk před brankovou čarou zastavit. Třebíč se díky výhodě jednoho hráče tlačila v posledních fázích druhé třetiny vpřed, bezchybný Lehečka však udržel brankový náskok svému týmu i pro další průběh.

Ve třetí části byli mírně aktivnější domácí hráči a navýšit písecký náskok mohl Šavrda, ke kterému se dostal puk na kruhu, ranou zápěstím ale poslal touš pouze nad branku Třebíče. Písecká obrana si musela dávat pozor na Deveriho, který opakovaně číhal na modré útočné, ani jemu se ale nepodařilo zapsal se mezi střelce. Závěr utkání zvládl písecký tým perfektně a držením kotouče v útočné třetině nedovolil domácí manšaft hostům vysunout gólmana z branky. Bezbranková třetí třetina znamenala jediné – Písek zvítězil 1:0 a udržel si tak naději na udržení.