Písek si s Havlíčkovým Brodem poradil

Písečtí dorostenci bojují o záchranu v nejvyšší soutěži a opravdu každý bod je pro ně v těchto fázích sezóny důležitý. O tom víc písecký manšaft těší výhra 3:1 nad Havlíčkovým Brodem, za kterou si připíší důležitý tříbodový zisk. O branky píseckého výběru se postarali Bernad, Vlček a Radosta, jistotou v brance byl bezchybný Lehečka, který úspěšně čelil dvaatřiceti střelám soupeře. Další utkání odehrají dorostenci Písku hned v sobotu, kdy Jihočeši zamíří do haly Rondo, aby změřili síly s brněnským týmem.
Extraliga staršího dorostu, 43. kolo, pá 19.2.2010
Havl. Brod
3:1
0:0, 2:1, 1:0
Branky a nahrávky: 24. Bernad, 37. Vlček, 53. Homolka (Vlček). Rozhodčí: Šindler - Jílek M., Šperl. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 76. Střely na branku: 30:33. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
Písek: Lehečka - Bernad, Jirků, Souček, Andrlík, Pícha, Turek, Kafka, Lejsek, Hrubý - Vlček, Paukner, Reiniš, Ciboch, Radosta, Volf, Homola, Homolka.
Havl. Brod: Krajcigr - Šulák, Kulhánek, Pavlíček, Dvořák, Plutnar, Pecen - Novák, Burda, Honza, Žemlička, Račanský, Křesťan, Chlubna, Doležal, Kozlík, Kuchta.

Domácí tým byl na začátku utkání hodně aktivní a Krajcigr měl tak plné ruce práce hned od úvodních vteřin. V havlíčkobrodské brance málem skončila střela Píchy z dálky, která hostujícímu gólmanovi přinesla více práce, než by očekával, nakonec však Krajcigr puk mimo svou klec vytěsnil. Havlíčkův Brod se dostal před branku domácích až na začátku sedmé minuty. Chytrá přihrávka zpoza branky mohla vyslat do slibně vypadající šance Kozlíka, hostující útočník ale na mezikruží ideální puk promáchnul. O minutu později se poprvé v utkání vylučovalo a úvodní přesilovku zápasu si zahráli domácí hráči.

Na začátku přesilovky pálil od modré čáry obránce Andrlík, jeho projektil byl ale tečován a skončil mimo hrací plochu. Početní převaha domácích ale neměla dlouhé trvání a když se Reiniš provinil hákováním, počet hráčů na ledě se srovnal. Po návratu obou hráčů z menších trestů Písek nebyl na rozdíl od hostů dlouho kompletní a další hráč putoval ke dvěma minutám. Havlíčkův Brod si vytvořil v písecké třetině klasický přesilovkový vzorec, do výraznějšího zakončení se ale tým z Vysočiny nedostal. V závěru první třetiny se kolem hostující klece obtočil Radosta, přilehnou tyčku si ale Krajcigr pohlídal.

Na začátku prostřední části mohl otevřít skóre zápasu hostující Šulák, který pálil od modré čáry, ostrou střelu ovšem Lehečka zneškodnil. Krátce poté se z nenápadné akce vyklubala první branka utkání. Písecký obránce Bernad přehodil hostujícího Krajcigra a otevřel skóre utkání. Hosté se okamžitě pokoušeli o vyrovnal a z bezprostřední blízkosti zakončoval Honza, pozorný Lehečka ale vyšel z celé akce jako úspěšnější. Nebezpečný závar před píseckou brankou přinesla také Kuchtova střílená přihrávka směřující do brankoviště, také tentokrát ale k vyrovnání nedošlo.

Ve dvaatřicáté minutě se prokličkoval hostující obranou písecký Homola, snahu k zakončení mu ale překazil Doležal, který si pomohl před faulem. Po minutě se písecká přesilovka proměnila ve dvojnásobnou a písecký tým se nastěhoval před havlíčkobrodskou klec. Obrovskou šanci měl na hokejce Paukner, který dostal naservírovaný puk mezi kruhy, Krajcigr se ovšem vytáhl perfektním zákrokem, když jeho pokus vykopnul betonem. Necelé čtyři minuty před koncem druhé třetiny vyztužil písecký náskok Vlček, odpověď hostů byla ale bleskurychlá a do minuty bylo skóre opět jen o gól. Doležal předložil puk Dvořákovi na modrou čáru a hostující obránce tvrdou střelu usměrnil puk pod horní tyčku Lehečkovy klece.

Hostující nástup do třetí třetiny byl perfektní a Lehečka se musel hodně ohánět, aby udržel brankový náskok svého týmu. Tlak Havlíčkova Brodu si vyžádal dokonce trestné střílení, které bylo nařízeno v osmé minutě závěrečného dějství. Novák si sjel hodně zeširoka a nakonec zvolil zakončení do bekhendu, Lehečku beton byl však na místě. Nedáš – dostaneš. Tohle ostřílené pravidlo se poté potvrdilo a po nevyužitém nájezdu překonal z průniku Krajcigra Homolka. Písečtí si výhru v závěru utkání v poklidu pohlídali a připsali si tak na své konto důležité tři body.