Písek si s prvním zahraničním soupeřem poradil na jedničku

Linz, který včera odehrál první přípravné utkání proti Táboru (0:3) se vydal do Písku, aby zde sehrál další klání. Písečtí hokejisté si po první třetině odnesli do kabin vedení 1:0. Ve druhé periodě se prosadil Lukáš Bednařík – 2:0 a ve třetí části pečetil výhru Králů obránce Dosek – 3:0. S veškerými šancemi Linze si poradil písecký brankář Richard Kříž.
Příprava A-tým, 2. kolo, st 11.8.2021
Linz
3:0
1:0, 1:0, 1:0
Branky a nahrávky: 13. Novotný (Karbulka, Turek), 28. Bednařík, 50. Dosek (Bednařík, Dudáček).
Písek: Kříž (Marek Dvořák) – Hanus, Marcel Dvořák, Dosek, Dudáček, Novák, Turek, Tampier – Sýbek "C", Volf "A", Šuhaj, Bednařík, Matějka, Rod, Karbulka, Brož, Januška, Novotný.
Linz: Egger (Sommer) – Brikmanis, Gaffal, Granza, Liesch, Pirklbauer, Reder, Sollinger, Tiley – Brodi, Ekelund, Farren, Feldbaumer, Kunzenmann, Lahtinen, Maynhofer, Mosad, Pieller, Rohm, Widing.

Do utkání vstoupil lépe celek od Otavy. První střelu na bránu zaznamenal útočník Lukáš Bednařík a o pár minut později jsme byli svědky první velké šance. František Januška výborně našel v útočném pásmu rozjetého Brože, který bez váhání vyslal kotouč na bránu, bohužel pro domácí byl brankář Egger připraven a s letícím pukem si poradil. O pár minut později se ale mohl Písek radovat, neboť Matěj Novotný propasíroval kotouč za brankovou čáru.

Úvod druhé části byl poněkud vyrovnaný, avšak to se krátce před polovinou zápasu zlomilo. Lukáš Bednařík se v útočném pásmu ujal kotouče a pohotově ho poslal za záda brankáře Eggera. Hosté byli blízko vyrovnaní, když se jeden z hráčů Linze ocitl sám před brankářem Křížem, ale písecký gólman parádním semaforem zlikvidoval gólovou příležitost. Dvě minutky před koncem druhé periody mohl písecký David Matějka zvýšit na 3:0, ale nepovedlo se mu puk doklepnout do sítě.

Ve třetí třetině se opět prosadil domácí celek, konkrétně obránce Stanislav Dosek, který prostřelil brankáře hostů. Hostující útočník se několik minut před koncem zápasu dostal do úprku, ale jeho střelecký pokus skončil mimo tři tyče. Utkání již další branku nepřineslo a Písek si tak připsal druhou výhru v přípravě.