Písek si tentokrát vedení pohlídal

Role se úplně obrátily. Doposud písečtí dorostenci v posledních minutách inkasovali, v zápase s pardubickým béčkem si na konci zápasu naopak s chutí zastříleli. Korunovali tak svůj zodpovědný a kolektivní výkon, který podpořil jistými zásahy brankář Pavel Kantor. Písku tak snad konečně výhra nad silnějším soupeřem zvedne sebevědomí a začne vyhrávat, dosavadní remízy totiž nechávaly Jihočechy stále u dna tabulky. Utkání hodnotí trenér Václav Šrámek.
Liga dorostu , 13. kolo, pá 17.11.2006, Zimní stadion Písek
Pardubice B
5:2
1:1, 2:1, 2:0
Branky a nahrávky: 20.Bernad (Zacios), 27.Javůrek (Tajbl), 39. Jícha (Durčák), 60.Javůrek (Sýbek, Makovský), 60.Mařík (Kroupa) - 13.Čapek (Kindl), 28.Šafář (Frýda).
Rozhodčí: Fiala - Šperl, Jílek.
Vyloučení: 5:9.
Diváci: 61.
Písek: Kantor - Tajbl, Miňha, Hudec, Makovský, Růžička, Bernad, Durčák, Dvořák, Mařík, Mach, Sýbek, Kortán, Kavlík, Jícha, Kodad, Dvořák, Javůrek, Matlášek, Kroupa.
Pardubice B: Štiegler, Bárta - Mečiar, Voženílek, Rejda, Havlík, Lenoch, Hrůza, Urban, Čapek, Fuchs, Tomášek, Hemský, Šafář, Světlík, Frýda, Kindl, Kubelka, Král.
Poměrně vyrovnaný zápas přinesl pozorné obrany na obou stranách, první dvě třetiny byly velmi vyrovnané a tak i skóre se měnilo vcelku rovnoměrně. Na konci druhé třetiny vstřelil – jak se později ukázalo vítězný gól – Jícha a dotahovat museli hosté. Ti sice několikrát zahrozili, ale i domácí stále pokoušeli štěstí rychlými brejky. Obavy diváků ze ztráty bodů v posledních minutách však rozptýlil svou druhou brankou Javůrek a když Mařík z nájezdu dva na jednoho výhru pečetil, konala se děkovačka.

Trenér domácích Václav Šrámek:
Co k zápasu říci... Konečně se to otočilo, takže jsme vyhrávali a nakonec i vyhráli a ne jako obvykle, že jsme vyhrávali a pak remizovali či dokonce prohráli. Musím říci, že jsme měli během zápasu strach, zvláště za stavu 3:2. Náš hráč atakoval soupeřova brankáře mimo brankoviště a vypadalo to na faul a my bychom šli do tří a mohlo to dopadnout všelijak.
Dnes chválím všechny, podržel nás zase brankář, ale ten chytá dobře poslední dobou pokaždé. I v obranné činnosti celého týmu jsme udělali mnohem míň chyb než jindy. Všichni bojovali, byli jsme ukáznění, měli jsme na nás poměrně málo vyloučených. Myslím, že to byl dobrý výkon.
Samozřejmě že i soupeř měl šance na vyrovnání, ale šance jsou vždy na obou stranách. Stejně myslím, že jsme byli aktivnější a šancí jsme měli víc. Ale protože jsme v poslední době něco natrénovali, tak rozhodla i kondice celého týmu. Konce v předchozích zápasech jsme možná nezvládali právě i díky nedostatečné kondici, ty zápasy jsme hráli na malý počet hráčů a to pak síly v závěru chybí. Dnes jsme to rozložili na všechny hráče, zapojila se třetí i čtvrtá lajna a tím se zátěž rozložila na celý tým.
Myslím, že pauza týmu prospěla a že dnešní výhra ho nastartuje.