Písek skolil dalšího favorita!

Jihočeši v novém roce ožili a po fantastické výhře nad Děčínem si svěřenci kouče Mazance připisují další tři body! Vypjatý mač proti Příbrami byl vyrovnaný až do samotného závěru, avšak skvělý výkon týmu podpořen brankářem Dvořákem vynesl těsné jednobrankové vítězství. Na střeleckou listinu se postupně zapsali Matiášek, Pouzar, Volf a obránce Radoš.
2. liga - Západní konference 23/24, 29. kolo, st 10.1.2024
IHC Králové Písek
HC Příbram
4:3
2:1, 1:1, 1:1
Branky a nahrávky: 13. Matiášek (Volf, Marcilis), 16. Pouzar (Volf, Marcilis), 40. Volf (Matiášek), 59. Radoš (T. Dvořák) – 15. Hasman (L. Bednařík, Duchan), 31. L. Bednařík (Pinkas), 60. Furch (Jelínek, Josefus). Rozhodčí: Pastier – Žídek, Kučera. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 260. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 4:2, 4:3.
IHC Králové Písek: T. Dvořák (Korytar) – Radoš (A), Čunát, Pavlát, J. Turek, Vajner, Čančura, Velíšek – Matiášek, Volf (C), Marcilis – Hracholski, Pouzar, F. Kolář – Hollar, Koupal, Suchan – Pechlát, Vá. Brož.
HC Příbram: Šorf (Jiroušek) – Krejčí, Havlín, Jelínek (A), Zdeněk, Pešta, Havelka – Duchan, Josefus (C), Pinkas – L. Bednařík, Kolda, Hasman (A) – Mařík, Furch, Bečvář – Klasna, Pětník.

Favorit utkání započal mač velmi aktivně, avšak nedokázal se prosadit i kvůli brankáři Písku, který například zastavil puk na brankové čáře. Jako první se ujal slova Písek, když kapitán Volf objel branku a naservíroval puk do prostoru před brankou, kde byl připraven příklep Jana Matiáška. Po dvou minutách už ale bylo skóre opět nerozhodné, neboť Josef Hasman elegantně obešel tři bránící hráče a brilantně zavěsil do horní části brány. Po čtyřiceti sekundách už ale opět vedli domácí. Volf si dokázal pokrýt puk a milimetrovým pasem našel hokejku Jaroslava Pouzara, který už bez problémů doklepl touš do sítě.

V prostřední části se dostal do slibné příležitosti písecký kapitán, když se mu povedlo ve vlastním oslabení obrat o hrací předmět posledního hráče Baníku. Šorf si ale dokázal elitního centra pohlídat. Skóre se ovšem měnilo na druhé straně, když Pouzar zbytečně přišel o puk a Pinkas vybídnul zcela volného Lukáše Bednaříka, který prostřelil Tadeáše Dvořáka. Deset vteřin před druhou sirénou už ale šel Písek opět do jednobrankového vedení. Za brankovou čáru kotouč dopravil Lukáš Volf.

Ve vypjaté třetí třetině Písek stále držel jednobrankový náskok a veškeré šance Baníku hasil brankář Dvořák. V závěru to zkoušela Příbram v šesti a Jan Radoš dokázal dostat puk do prázdné brány. Ovšem půl minuty před koncem tečoval Jelínkovu střelu Tomáš Furch a bylo zaděláno na další drama. Jihočeši ale dokázali vzdorovat tlaku a vyválčili těsné jednobrankové vítězství.