Písek slaví první výhru v přípravě!

Písek v rámci přípravy vyzval na svém ledě rezervu maďarského Fehérváru. Písečtí hokejisté houževnatého soka přehráli 5:2, avšák vítězství se nerodilo snadno. Hattrickem se blýskl Jaroslav Pouzar. Skvělé zákroky v brance předváděl Richard Kříž.
Příprava A-týmu 24/25, 3. kolo, ne 25.8.2024
IHC Králové Písek
Fehervár A19
5:2
1:1, 2:1, 2:0
Branky a nahrávky: 12. Pouzar (Cháb), 21. Zayml (Šulek, Placek), 26. Pouzar (Matašovský), 48. Pouzar (Matašovský), 50. Pouzar (Matašovský, Placek) – 13. Siftar, 38. Stadel (Szita). Vyloučení: 8:9.
IHC Králové Písek: Kříž (Korytar) – Hanus, Toulec, Čančura, Herda, Placek, Čunát – Zayml, Bárta, Šulek – Brož, Hollar, Pechlát, Cháb, Pouzar, Matašovský
Fehervár A19: Melnichuk (Csibi) – Stadel, Salamon, Bogesic, Horváth, Szabó, Bafkó, Balászi, Erdohelyi – Zezeli, Hikanen, Dobos – Siftar, Nador, Szita – Aladi, Dalasits, Dézsi – Keceli, Antonijevič, Keresztes

Utkání začalo z obou stran ve velmi slušném tempu. V desáté minutě hrál domácí tým přesilovku, ale nepředvedl nic zajímavého. Ovšem ihned po skončení početní výhody se přesně trefil Jaroslav Pouzar. Písek vedení udržel jen lehce přes minutu, neboť píseckého brankáře prostřelil Siftar. V závěru úvodního dějství hráli Králové ještě přesilovou hru, ale Fehérvár skvěle ubránil svoji tvrz.

Ovšem ve druhé části po sedmnácti vteřinách skóroval Patrik Zayml, který vrátil Písku jednobrankové vedení. Další přesilovou hru už ale Králové využili. Na konci kombinace stál Jaroslav Pouzar, jehož dělová rána od modré čáry skončila za zády brankáře Fehérváru. Avšak hosté se ještě dostali na dostřel zásluhou obránce Rileyho Stadela, který prudkou ranou překvapil Richarda Kříže.

Závěrečná dvacetiminutovka už ale patřila domácím. Další dvě branky přidal ostrostřelec Jaroslav Pouzar, který se čtyřmi góly podílel na vítězství Písku. Deset vteřin před sirénou ještě došlo na pěstní souboj, ve kterém se angažoval Šulek.