Písek veze výhru z Klatov

Písecký výběr zamířil ve středu do dalšího boje tentokrát na led Klatov. V první třetině diváci branku neviděli. V další části šli do vedení hosté, to jim dlouho nevydrželo, protože z následné šance srovnali domácí. Na konci druhého dějství se trefili znovu Králové. Poslední změna skóre přišla trefou Filipa Nováka ve 3. části a Písek si tak odvezl cenné body za vítězství v základní hrací době.
2. liga - Západní konference 22/23, 9. kolo, st 19.10.2022, Klatovy, Zimní stadion města Klatov
Klatovy
1:3
0:0, 1:2, 0:1
Branky a nahrávky: 27. Kaiser (Houdek) – 25. Volf (Prášek), 39. Matiášek (Prášek, Hanus), 45. Novák (Matiášek, Volf). Rozhodčí: Jílek – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:1. Diváci: 98. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 1:3.
Klatovy: Kolář (47. Mečl) – Kanta, Vajner, Zich (A), Brtník, Kovářík, Houdek – Kvasnička, Kaiser, Kolář – Roubal (C), Beníšek, Šeba – Beránek, Kosnar, Čech – Matoušek, Ženíšek (A) Trenér: Michal Straka.
Písek: D. Novák (Kříž) – F. Novák, Kurfürst, Turek, Radoš (A), Hanus, Čančura – Hollar, Macháček, Hrakholski – Prášek, Brož, Koupal – Andrle, Volf (C), Matiášek – Bednařík, Novotný, Pouzar Trenér: Tomáš Matušík.

Úvodní třetina přinesla tři větší šance. Nejprve v deváté minutě to zkusil Vajner, ale klec přestřelil. O tři minuty později se dostal do šance dva na jednoho Písek, ale Andrle nedokázal překonat Koláře. Dvě a půl minutky před koncem měli šanci Klatovy, ale klička Kvasničky sice vyšla, ale do odkryté brány už kotouč netrefil.

V čase 24:54 Králové otevřeli skóre v klasické přesilovce pět na čtyři, kdy přesně zakončil Volf. Téměř v polovině druhé části přišlo srovnání na 1:1. Houdek poslal do úniku Kaisera a ten vsítil gól. Modro-žlutí mohli jít do vedení, kdy měli dvě dobré možnosti. Nejprve se dostal ke hře Pouzar, ale Kolář vytáhl přesný zákrok vyrážečkou. Poté to zkusil Andrle, ale také nebodoval. Další změna na světelné tabuli přišla na konci prostřední třetiny. Pas od Práška dostal Matiášek a nad betony přehodil brankáře.

Pět minutek po začátku poslední části přišla pro domácí další rána v podobě třetí trefy hostů. Filip Novák se dostal s pukem do bezprostřední blízkosti a k pravé tyči vypálil přesně. Další branky už nepadly a tak si písečtí hokejisté odváží cennou výhru z ledu Klatov.